Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák mekkorát eshetnek...

A macskák mekkorát eshetnek nagyobb sérülés nélkül?

Figyelt kérdés
ugye a talpukra esnek... De ha mondjuk 6 méter magasból esnek, akkor már bajuk lehet belőle nem? Vagy mi ez a határ? Úgy körülbelül...

2016. jún. 16. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
ha ügyes akkor több emelet magasból se lesz baja 6 métertől szerintem semmi baja nem lesz
2016. jún. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Én valamikor láttam egy filmet, hogy bizonyos magasság fölöttről (sajnos konkrét számadatra nem emlékszem) "előnyösebb" az esés, mint ezen érték alatt.

Személyesen olyan cicát ismerek, aki 4. emeletről ugrott/esett ki sikeresen bármilyen sérülés nélkül.

2016. jún. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
azt magyarázatként elfelejtettem hzzátenni, hogy azért kell egy bizonyos minimális magasság, mert akkor van idejük megfelelő helyzetbe fordulni, illetve felvenni a megfelelő testtartást
2016. jún. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, egy bizonyos magasság alatt még nem tud átfordulni, fölötte igen. De természetesen nagy magasságból esve baja esik s ez nagyban függ attól, hogy mire esik.

A bogarak olyan aprók, hogy nem tudnak nagyon felgyorsulni és akármilyen magasról sérülésmentesen esnek a földre, egy macska azért már biztosan erősen fel tud gyorsulni s bármilyen ügyesen is érkezik, a becsapódás sérülést okozhat, ha már nagy a sebessége.

2016. jún. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 macska101 ***** válasza:
20%

A macska egyfajta ejtoernyo , ugy tudom , hogy okosabb mint az ember altal hasznalt "mesterseges mutyurke" . A haver olyan amcsi katonai kikepzest kapott , hogy a Fold-golyon kb 2500 hozza hasonlo letezik (USA , Izrael) . Egyenruhajuk nincs , s a kikepzes csak 1.5 millio dollar fejenkent (jelentkezni egyszeru , csak 3 anyanyelvu-gimnazium igenyeltetik...-))) Azt mondta , hogy a legkelemetlenebb az alacsonyan repulobol valo kiugralas meredek (el is tort a laba).

Konkluzio: a macska laba olcso , es nem torik !!!!

2016. jún. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Azt olvastam kb 6-7 emelet a legkritikusabb, afelett már be tud állni olyan lassuló pozícióba amivel a legkisebb sérülést éri el, és végtelenségig se tud gyorsulni, alatta meg még nincs a határnál. Magyarul elméletben akár 100 emeletről kiesve se biztos hogy meghal. Főleg ha puhára (bokorra, szemétre, magas puha fűre stb) esik. Persze lehet sérülés, pl állkapocstörés, végtagtörés ha keméyre esnek.
2016. jún. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2016. jún. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


E szerint a cikk szerint egy állatorvosi felmérésben gyűjtöttek adatot magasból kiesett macskákról (a legmagasabb 32 emelet, átlagban 5,5 emelet). 132 macskát vizsgáltak, a túlélés 90% volt, de 2/3-uk igényelt valamiféle kezelést, és 1/3-uk meghalt volna megfelelő kezelés nélkül.


Ugyanakkor ez a felmérés nem tartalmaz minden esetet, hiszen csak azok a macskák szerepelnek, akiket állatorvoshoz vittek. Amelyek megdöglöttek a helyszínen, vagy egészségesnek tűntek, ezért nem vitték orvoshoz őket, azok nem. Vagyis a 90% túlélés nem biztos, hogy minden esetre igaz.

2016. jún. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem a 6.ról esett ki a cicám, és sajnos elpusztult... De ő nagyon szerencsétlenül esett, az állatorvos mondta, hogy a 6.ról általában túl szokták élni. Csak szegényke betonra esett, eltörte a szájpadlását és felrepedt a hólyagja is (csak, hogy a súlyosabbakat említsem), azt mondják, ez utóbbi a legveszélyesebb egy esésnél, mert ha tele van a húgyhólyagja, akkor a hirtelen megállás miatt akkor is felreped(het), ha egyébként nincs más komolyabb baja. Mi egyébként egyből orvoshoz szaladtunk vele, egészen tudatánál volt és magától mászott be a cicadobozba, szóval nagyon bizakodó voltam. Csak aztán ott kellett hagyni, és sajnos nem élte már túl az éjszakát, pedig mindent megtettek amit lehetett.


Szóval, tanulság: cicahálót felszerelni, vagy nem kiengedni az ablakhoz!


Azóta szereztünk már egy új cicát, akit már erősen tudatosan választottunk, egy agyontenyésztett kis lusta perzsa cicát, ő már annyira nem vágyik ki a szabadba, jól érzi magát a lakásban, de még így sem engedem a nyitott ablak közelébe. Azt a fájdalmat nem szeretném még egyszer újra átélni.

2016. jún. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!