Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor állatok etetése, vélemén...

Kóbor állatok etetése, vélemények?

Figyelt kérdés
Gyöngyösön a helyi újságban ki van hirdetve, hogy túlszaporodás elkerülése miatt augusztus 1-től a kóbor állatok etetése tilos, illetve büntetendő. Szóval, akkor hagyjuk az állatokat elpusztulni? Nem esetleg másképpen kellene megoldani ezt a túlszaporodási ügyet, és nem úgy, hogy hagyjuk őket éhen pusztulni. Úgy tudom az állatok megölése büntetendő, ez is az, csak talán finomabb formában. Vélemények?
2016. jún. 22. 13:46
1 2
 1/16 Manócska1 ***** válasza:
73%
igazad van,ezt másképp kellene megoldani
2016. jún. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha kóbor állatot látsz, akkor az állatvédőket ill. menhelyet kell értesíteni, hogy vigyék el. Esetleg kutyánál állatorvossal chipet lehet nézetni, és ha van benne, értesíteni a gazdáját.

Annak sok értelme nincs, hogy néha megeteted őket, vagy fogadd be véglegesen, ha tényleg nincs gazdájuk, vagy hívd ki az előbb leírt szervezeteket.

2016. jún. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%

Felháborít! Az állatkínzás büntetendő, de a szerencsétlen kóbor állatok, akik nem is saját hibájukból kerültek utcára, rajtuk nem lehet segíteni? Szerintem az etetésük mellőzésével igen kicsi arányban lehet megakadályozni a szaporulatot. Fordítsuk le talán úgy a kérdést, hogy emberrel történik ugyanez, közismertebb nevén hajléktalannal, akkor tilos adományozni neki, esetleg rugdossuk bele az árokba? Na jó, talán túllőttem a példámmal, de a hontalan állatokról emberek tehetnek, majd még tegyünk rá egy lapáttal? Akkor egyszerűbb rögtön vízbe fojtani, nem igaz?

Kú~ juk ki a kutyákat az utcára, majd b@sszunk rájuk. Ez az gyerekek, tök logikus. Aztán meg az lesz a következő gondunk, hogy mit csináljunk a sok kutyatetemmel, mert azok csak rohadnak valahol.

A fintorgás majd megy amikor a "jól szituált" járókelő felfedezi az ember barátját a park eldugott kis bokra alatt, hogy hol vannak ilyenkor a közterületesek, meg az önkormányzat hogy végzi a dolgát?

"Köpni kell, pfujj" Szarzsákok!!!!!

2016. jún. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A kóbor cicákat nem viszik el, mert nincs cica menhely, én egyet befogadtam, de ő is kijárós. Ne haragudj, de az összes kóbor macskát nem tudom befogadni. Azon kívül meg nem az én dolgom volna ezt a problémát megoldani. Nem néha etetem, de miért is nincs értelme? Talán annyi mégis csak van, hogy jól lakik, és nem pusztul el.
2016. jún. 22. 14:10
 5/16 anonim ***** válasza:
57%
3. Voltam. És amikor majd borjú szemekkel rám néz egy csont sovány kutya, mert vár valamit, majd azt mondom neki, hogy "bocs, de a törvény tiltja"
2016. jún. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
utolsó hozzászóló, egyetértek!
2016. jún. 22. 14:14
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Azért nincs értelme, mert attól, hogy eteted, még ugyanúgy az utcán él az állat, gazdátlanul, betegségeket terjesztve és növelve a felesleges szaporulatot -> tovább nő az utcán élő állatok száma. Persze én sem azt tartom megoldásnak, hogy hagyjuk éhen halni őket, de erre nem tér ki az újsághirdetés? Hogy ne etessék az emberek, hanem ... (ezt meg azt tegyék, ha kóbor állatot látnak)?
2016. jún. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem tér ki rá a rendelet, és ezt én is hiányolom, és embertelennek tartom! Attól, hogy befogadja valaki, mint pl én is, ugyan úgy élhet az utcán, ugyanis kijár, mert a szabad élethez szokott, és nem fogom bezárni a négy fal közé. Azon kívül azon macskák is, melyeknek gazdáik vannak, lehetnek az utcán, ha mondjuk kertes házban az udvaron tartják őket, hiszen simán kijárnak az utcára is. Nem értek hozzá, de nem nagyon tudok olyan betegségről, melyet az ember a macskától, netán a kutyától kapott volna el. Szerintem nem az állatoktól kellene tartanunk betegségek terén..............

De arra is születhetne már rendelet, mert ez úgy látszik senkit sem nagyon zavar, hogy a kutyát sétáltató gazdik ne a parkba meg egyéb helyekre szarassák már a kutyáikat, vagy takarítsák el onnan.

2016. jún. 22. 14:39
 9/16 anonim ***** válasza:

nem emberekre átterjedő betegségekre gondoltam, egymás között terjesztenek nagyon sok betegséget, oltások, féreghajtás és orvosi ellátás hiányában.

nyilván, onnantól kezdve hogy befogadtad, még lehet kinti a macska, de onnantól te vállalsz érte felelősséget, tehát, ha beteg, orvoshoz viszed, ivartalaníttatod, stb.

2016. jún. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"melyet az ember a macskától, netán a kutyától kapott volna el"

Toxoplazmózis, bélféreg, bőrféreg.


Egyébként, ha ennyire közfelháborodás van, akkor érdemes lenne csoportba szervezni a népet és megkérdezni az önkormányzattól, hogy akkor mégis mit ajánlanak?

És UGYE azért nem szabad etetni a kóborkákat, mert a túlszaporodás problémáját ÉPP MOST akarja megoldani az önkormányzat egy TNR* programmal és egy nagy szabású ivartalanítási akcióval a gazdik számára? O:)


"És amikor majd borjú szemekkel rám néz egy csont sovány kutya"

Kövezzetek meg, abból lesz a sajtóhír. Jó Buksikának, mert megmentik, jó a helyi állatvédő szervezetnek, mert forog a nevük a médiában, többen ismerik meg a munkájukat, több támogatót szereznek stb. (Az sajnos nem hír, hogy a menhely átvette az öregek otthonába vonuló Pista bácsi tök jó egészségi állapotban levő, jól nevelt Fifikéjét.)


*Trap, Neuter, Release: Külföldi megoldás a túlszaporodásra, amennyiben nem akar az ember Romániát játszani: Befog, Ivartalanít, Elenged, menet közben bal fülből egy egészen picit levág, hogy látszódjon rajtuk, hogy ivartalanok.

2016. jún. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!