Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Soha nem feregtelelnitett...

Soha nem feregtelelnitett kismacska lehet feregtelen?

Figyelt kérdés

elhoztunk egy ket honapos kiscicat szegeny nagyon bolhas volt tehat elso dolgunk volt megszabaditani a bolhaktol,amugy is lakasban elunk.kovetkezo nap beadtuk a fereghajtot a vitaminthe pasztat hasznaltuk beadtunk neki olyan 1.5 kg os macskanak valo adagot kb meg egy kg se volt

se masnap se azutan soha nem lattunk semmit a szekleteben.lehetseges ez hogy soha nem feregtelelitett macska nem ferges?akitol hoztuk soha nem csinalta

most akarnek beadni meg egy adagot a biztonsag kedveert



#macska #féreg #feregtelen
2016. jún. 22. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Lehetséges. De inkább kapjon gyógyszert, nehogy valami baj történjen. Havonta ismételd meg. És ,,amugy is lakasban elunk,, már bocs, hogy beleszólok, de általában minden ember lakásban é, legalábbis a normális fele.
2016. jún. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A székletét hogy vizsgáltad meg? Én úgy szoktam, hogy kiszedem papírra és több darabra vágom, mert az elpusztult férget nem biztos, hogy egyébként észreveszed.(mikor hazahoztuk a miénket, így láttam meg, mert addig nem ) Ha bolhás a cica, nagy valószínűséggel férges is, mert a bolhák terjesztik a féregpetét.
2016. jún. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor ugy irom hogy a macska is a lakasban el velunk es nem

Mindenki lakasba el mert van haz is ket kulonbozo dolog es itt a macska volt a lenyeg nem

A

Kotekedes. Egyebkent nem szedtem szet elegge felek tole reggebben volt egy kismacskam akit talaltam es ferget hany nem

Volt szep latvany azota rettegek tole azert is nagyon orultem hogy nem lattam. De mar adtam be neki vagy 12 nappal ezelott ma szeretnem

Megismetelni a masodikat. 10 hetes 1-1.5 kg lehet a cica

2016. jún. 22. 22:48
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Add be a második adagot is, de olvasd el a használati utasítást mert én úgy emlékszem, hogy a második kezelést 4-hét elteltével kell csinálni és nem 2-hét. Nem vagyok biztos benne de jobb erről meggyőződni. Szerintem érdemes lenne egy állatorvost is felkeresni ha még nem tettétek meg, hogy megkapja védőoltást és elláson benneteket egy-két egészségügyi tanáccsal a jövőt illetően.
2016. jún. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az orvos mondta hogy 2 het utan o irta a gyogyszert is. Ugye nem talaltunk ferget de biztos ami biztos. Egyebkent tegnap beadtam neki a nyelvere nyomtam ezutan 15-20 perc mulva ugymond sirni kezdett es hanyt is ketszer. Nem tudom a gyogyszer vagy tul mohon evett e, a kaja nem volt nagyon megragva es evett gyumolcsot is elotte. Most varok par napot aztan majd a kajaba keverem

Bele.

2016. jún. 23. 11:22
 6/9 Platypus ***** válasza:
100%
Nem lehetséges. Éppen csak nem voltak akkora kifejlett férgek, hogy megtaláld őket. A férgek jelentős részét a bolhák terjesztik, így egy erősen bolhás macska esetében csak az a kérdés, hogy kicsit férges vagy nagyon. Egyébként minden kismacskát alaposan féregteleníteni kell, még akkor is ha tökéletes környezetből, rendesen féreghajtott szülőktől származik.
2016. jún. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Biztosan voltak benne férgek, vagy legalábbis féregpeték. Nem minden féreg akkora, hogy jól látsszon, pláne, ha már nem él. Kapja meg a második adagot is!
2016. jún. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat mindekeppen beadom ismet csak varok par napot mivel tegnap hanyt tole.
2016. jún. 24. 01:32
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Akkor rendben, valószínűleg én emlékszem rosszul. Nem tudom azt mondták e de még szobacicáknál is évente 1-2 alkalommal tünetmentes állapot esetén is érdemes megismételni a féregirtást, erre szintén a doki tudna pontosabb választ adni, ő tudja milyen védelemre van szüksége és , hogy milyen szerekkel kezeli. Amúgy simán hányhatott a pasztától is, az enyémnek anno hasmenése volt tőle (fenőt kinti macska) ezután valami tablettát adott a doki és ilyen bőrre csepegtetős szert (bolha és féregirtó egyben) , ezeket jobban bírta és hatásos is volt.
2016. jún. 24. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!