Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Félnem kéne? Elkaphattam valamit?

Félnem kéne? Elkaphattam valamit?

Figyelt kérdés
Megharapott a cicám, nagyon picit vérzett és feldudorodott. A cica nincs beoltva, pár hónapos, naponta kiengedjük, de csak a mi udvarunkon mászkál. Félnem kéne hogy elkaptam valamit vagy megnyugodhatok. Előre is köszönöm a választ.:) ja és kicsit mikor hozzáérek a dudorhoz, elzsibbad a karom, egyébként nem messze a könyékhajlattól harapott meg.

2016. jún. 22. 22:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ha enyitől valakinek baja lenne már rég kihalt volna az emberiség
2016. jún. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom, én is így gondolom,csak mindenki ijesztgetett, hogy a macska nyálában millió fertőzés van, meg komoly bajaim lehetnek tőle, és megijedtem:)
2016. jún. 22. 23:08
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Igazából én a macskákhoz nem értek, úgyhogy az én válaszomat ne vedd számottevőnek. De én úgy tudom, hogy a macskák nyála több baktériumot tartalmaz, mint a kutyáké. És kutyaharapásnál mindig elmennek orvoshoz. Nem hiszem, hogy elkaptál valamit, de én azért elmennék, pláne, hogy nincs beoltva. Persze nem kell azonnal az ügyeletre rohanni, majd holnap reggel/délelőtt :)
2016. jún. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A macskaharapás elég lassan tud gyógyulni. Kenjed be a sebet Betadinnal, vagy bármilyen fertőtlenítővel minden nap. Ha Ha véletlenül jobban belobban és egy piros csík kezd kifutni belőle, akkor orvos.
2016. jún. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm a válaszokat!:)
2016. jún. 22. 23:14
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem lesz semmi bajod. Valószínűleg azért zsibbad, mert valami ideg fut ott a karodban, olvasom, hogy a könyöködnél van, na, ott pont van ideg, izom, közel a csont, nem olyan izmos, ér is van, érzékeny rész. Ezért zsibbadhat.

Sok olyan dolog van fent a neten, ami túl ijesztően van megfogalmazva.

Feldudorodni, simán lehet. Az csak a bőr reakciója a harapásra. Nem lesz ott semmi gond. Kezeld a sebet, hogy gyorsabban gyógyuljon.

2016. jún. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most miért lettem lepontozva? Annyit írtam, hogy én a helyében elmennék. Most miért kell ezért lepontozni...ááá emberek.
2016. jún. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor lenne fontos orvoshoz menni, ha idegen cica harapott volna meg, akinél fennáll az esély, hogy veszett. A többi macskabetegség emberre általában nem veszélyes, szóval szerintem megnyugodhatsz. Csak arra vigyázz, hogy fertőtlenítsd rendszeresen, alaposan a sebet, mert helyi gyulladást okozó, gyógyulást lassító bacik tényleg kerülhettek bele szép számmal.
2016. jún. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mivel a macska fogáról/körméről be tud jutni a véráramba a fertőzés, ezért egy tetanusz oltás nem árt, ha 10 éven belül nem kaptál. (Alapból érdemes 10 évente megismételni). Én kaptam, amikor a macskám véletlenül erősen belém mélyesztette a körmét.
2016. jún. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!