Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaphattam a hányós-hasmenése...

Elkaphattam a hányós-hasmenésest vagy nem kell félnem? Honnan tudom?

Figyelt kérdés

tegnap mentem le orvosiba mert taknyos vagyok kicsit, a torkom sem a legjobb meg a fejem is fájt, na meg a pocsék közérzet miatt. Nem volt lázam, csak hőemelkedésem, se hasmenés se semmi. A doki (új) szó szerint másfél méterről nézett a számba, mondta h lehet vírus vagy vmi baktérium is, kiírt adott antibiotikumot.

Na most az orvosi után elfelejtettem kezet mosni mert telefonáltam, mire letettem, elfelejtettem... nagyim szerint fölösen pánikolok mert a bkv-n előbb összeszedem, de bkv után MINDIG mosok kezet...

hogy előzzem meg a bajt? rettegek a hányástól fóbiaszerűen, járok vele pszichológushoz... ha elkapom én nem tudom... nagyon félek..

szerintetek?

L/18


a normális válaszokat nagyon köszönöm, kellemes szép napot mindenkinek!!


2011. febr. 8. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:
igaza van a nagyinak, egy kilincsen vagy bkv-n több kórokozó van. Nem kell félni a hányástól mert ha azon kattog az agyad a szervezeted is majd rááll és bekövetkezik. Antibiotikumot ilyen dokitól én nem szedném be, csak az immunrendszer vágja tönkre (főleg ha csak vírusfertőzés) ÉS OKOZHAT HÁNYÁST-HASMENÉST!!
2011. febr. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

tudom, nincs antibiotikum amit bevennék. Teázok, meg pihizek, meg méz, meg ilyenek... meg gyümölcsök, sok folyadék...

Csak félek h azután nem mostam kezet, ettem sütit is, és egy rendelő kilincsén.....

2011. febr. 8. 09:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Butaság aki azt gondolja,hogy évszakhoz van kötve a hányás-hasmenéses időszak.Ez bármikor elkapható,úgy ahogy az elöttem szóló is írta,tesco bevásárló kocsi,kilincs,buszon a kapaszkodók...stb.Én is ugyan úgy rettegek egyébként mint te.Rengetegszer elkaptam ezt a betegséget évente 2x is.Most 3 éve viszont sosem!Naponta legalább 20x mosok kezet,a kezeim már vörösek és szárazak emiatt:-),de nem érdekel....mert csk ezzel kerülheted el a bajt.Ha lemegyek a tescoba bevásárolni,az első lépés ha hazamegyek a kézmosás.Én egyszer úgy kaptam el a betegséget,hogy nyáron a Mc donald'snál álltam sorba,és támaszkodtam a pulton,nagyon izzadt a kezem mint mindenkinek nyáron,hát a támaszkodásommal be is nyeltem a bacit,ki tudja ki támaszkodott ott elöttem...és mint tudjuk nyáron a melegben jobban fog a baci.
2011. febr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A fő probléma itt nem a hányás-hasmenéses vírus, hanem a különböző neurózisaid (kapásból 3 ebben a kis szövegben). Én a helyedben felkeresnék egy pszichiátert is a pszichológus mellé. És ezt tök komolyan mondom. Egy pszichoterápiás kezelés önmagában ilyenkor már általában kevés...
2011. febr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

9 év emetofóbia.... suli pszichológushoz járok keressük az okot ami végett ez bennem van, párommal meg a fóbiám ellen küzdünk apránként.

köszönöm a válaszokat, akkor ezek szerint ez nem egy olyan nagyon elkerülhető dolog...

amúgy mi az a neurolózis vagy micsoda? ^^;

2011. febr. 8. 10:34
 6/9 anonim ***** válasza:

pszihiáter hamar kideríti honnan ered a fóbia és feloldható!!! Kézmosás után ha száraz a kéz a sanatopic magyar készítmény (patika 1100 Ft körül) redbevágja az égő, kisebesedett kezet is. Dm-be, benzinkutakon kapható kézfertőtlenítő gél ami ha nincs csap a közelben ugyancsak lefertőtlenít.

Lelki síkon az kap hányós-hasmenéses betegséget akinek "vmit nem vesz be a gymra, megfeksz, túl nagy falat... hasmenés is ennek a következménye. tehát ha a napokban nem történt olyan dolog ami túl nagy falat számodra és megfeküdte gyomrod akkor nem dönt le egy vírus sem!!!!

2011. febr. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, rendesek vagytok!

Bevallom, féltem kitenni a kérdést, hogy lehurrognak az emberek, mert félek a hányástól. Gáz dolog, tudom... Köszönöm, hogy ilyen rendesek vagytok!! Még vannak aranyos emberek =)

2011. febr. 8. 10:52
 8/9 anonim ***** válasza:

10:24 vagyok


Figy a fóbiák pl. a hányástól való félelem gáz dolog de legalább megpróbálsz tenni ellene :) De én úgy látom ez a hányástól való félelem csak egy kis szelete annak a tortának, ami lelki zavarokból benned van...

Ezért írtam, hogy én a helyedben megpróbálkoznék egy pszichiáterrel is... nem azt mondom, hogy a pszichológus nem jó, mert jó, csak önmagában néha kevés. Ahogy egy pszichiáter is kevés néha önmagában. Veszteni nem veszthetsz semmit, maximum azt mondja, hogy nincs szükséged pszichiátriai kezelésre :)


Egyébként személyes tapasztalatból beszélek, én a tiednél kisebb problémákkal kerültem pszichiáterhez, és segített :)

2011. febr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát, én úgy vagyok vele, elég feloldani a lelki görcsöt.. :S sajnos akárhogy vesszük, ezt nekem kell leküzdenem. Voltam pszichiáternél még régen, át is vert, és nekiállt ezért nyugtatózni...... na innen hagyjanak békén :S Nem bízom meg bennük :S

De köszi a válaszod!!!!

2011. febr. 8. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!