Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Reggelre a cicusunk kilötyköli...

Reggelre a cicusunk kilötyköli a vizet a táljából és a száraz kaját is kiszórja. Miért teszi ezt? Ezen kívül mostanában mindenhova odarakja az állát, minteg pihentetés céljából. Eddig ezt nem csinálta. Erre van vmi magyarázat?

Figyelt kérdés
2008. szept. 27. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószinüleg azért teszi ezt mert nem foglalkoztok vele eleget. Szerintem csupán figyelem felkeltés a célja. Probálj meg többet foglalkozni vele(beszélni hozzá, játszani vele). Az állát pedig azért teszi oda mindehova mert így tudja megjelölni a területét. Nekem is volt hasonló problémám nekem ez bejött. Sok sikert!
2008. szept. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Unatkozik éjszaka. A macskák alapvetően éjszakai életet élnek. Ha kertesházban laktok, érdemes éjszakára kiengedni, és - ha nincs macskaajtó - kint csinálni neki meleg vackot, ahová be tud bújni, ha mégis aludni lenne kedve.
2008. szept. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Annyiban nem értek egyet az első válaszolóval, hogy a macskák eléggé szabad lényeg, nem nagyon igénylik az olyan jellegű figyelmet, mint mondjuk a kutyák (hogy beszéljünk hozzájuk foglalkozzunk velük), sőt inkább azt szeretik ha békén hagyják őket, és élhetik a saját életüket, a saját vilgágukban.

Inkább a második válszolóval értek egyet, lehet hogy unatkozik, nagyobb mozgástérre lenne szüksége. Szerintem engedd, hagy kalandoozon (hacsak nem panelban laktok, mert akkor nem nagyon tudod megtenni).

2008. szept. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajna panelben lakunk,úgyhogy a mozgástér eléggé behatárolt.Éjszaka alszunk,így nem tudunk vele foglalkozni,de amikor itthon vagyunk mindig vele vagyunk,játszunk vele,gondozzuk,mivel nagyon szeretjük és ezt szerintem ő is érzi.
2008. szept. 27. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!