Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tarthatok macskát?

Tarthatok macskát?

Figyelt kérdés

Egy szobás kis lakásban élek. De nyáron elèg meleg. 28-30fokot is elérte eddig. De az ablakomon nincs se szunyogháló se semmit. Tehát ha nem vagyok itthon nem merném nyitva hagyni. Nem sülne meg?

A másik,hogy szőnyegpadlóm van. Mennyire könnyen lehet szobatisztaságra nevelni?

Illetve kezdetben kell gondolom cica wc -melyik a legjobb?

Valami amin kaparhat,meg orvoshoz vinni.

illetve milyen etelt adtok egy kiscicanak ? Most ez a macska tejet kap(ezt nem is kéne nem?) Meg kenyeret.

ilyem etetes után,hogy kell átállitani másra? (Nem viseli meg a gyomrat a hirtelen váltás? )


2016. jún. 28. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

szobatisztaságra nem kell nevelni, csak megmutatni neki az almot, általában utána maguktól elkezdik használni. az alom mindig fog kelleni, ha bent akarod tartani. kaparófát kell venni, hogy ne a bútorokat használja. macskának való tejet kaphat, tehéntejet nem. ha kicsi, kölyöktáppal kell etetni, szárazzal, a konzervek nem túl jók, kenyeret ne adj neki.

ha van a lakásban hidegebb helyiség, vagy hűvös csempe, amire lefeküdhet hűsölni, nem lesz gond. víz is legyen előtte mindig, illetve táp is, hogy tudjon enni, amikor akar.

2016. jún. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tejet és kenyeret kap enni a macska?
2016. jún. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2,kerdeztem mit eszik már meg,ezt mondtak.

illetve a masik,hogy reggel 7fele elmegyek 5nel elobb nem vagyok itthon.

az meg nem gaz?

2016. jún. 28. 22:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, értem. Amikor én befogadtam a macskám, nagyon pici volt, de már az alutasakos macskaeledelt meg tudta enni, azóta is imádja :D
2016. jún. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem így ne tarts macskát...ki fog idegelni,mert nagyon ingerszegény lesz neki a környezet... :/ tej meg kenyér...pfff...
2016. jún. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy 200 m2-es lakás is lehet ingerszegény, ez nem a méreten múlik. Általában mindenki dolgozik, ez megint nem kizáró ok. Úgy kell rendezni a lakást, hogy a cicának jó legyen....:) ott vannak a cicabútorok, amelyek vertikálisan megnövelik az állat számára a helyet,ilyet tudsz venni is,esetleg csinálni is, úgy olcsóbb. De akár a falra is felfúrhatsz pár polcot, amiket befedsz vmilyen anyaggal, az is remek pihenőhely nekik. A cicusok szeretnek magas lenni, vagy kuckókban, amit egy egyszerű kartondobozra vágott lyukkal és egy beletett ronggyal, törülközővel lepedővel stb amit tudsz nélkülözni kényelmessé varázsolhatsz. A cicusok átlagban napi 10-16 órát szundiznak, ébren töltött idejük 1/3-át meg tisztálkodással töltik, így mondhatni van kb 5-7 óra amit ténylegesen aktívan töltenek. Mostanra már rengeteg olyan cicajáték van, amihhez nem kell ember, úgymond önszórakoztató. Ha az ilyenek beszerzésére nem sajnálod a pénzt, ésaz otthon töltött idődben van 3-4 órád foglalkozni a ciccel,nincs baj. Az állat hozzászokik, hogy napközben szunyál, és amikor hazaérsz játszhattok. Becsinálni nem igen fog, lényegében minden macska született alomhasználó, jobban szeretnek odawc-zni mint a padlóra. Jó macskawc nincs. Ezt a cica választja ki.... vannak fedettek, de pl nekünk az 5ből csak 2 hajlandó azt használni. A többi a hagyományos tálcát. Nem tudom h melyik tudatlan gondozza jelenleg azt a kicsit, de a lehető legrosszabb ételen tartja. A cica akár kicsi akár nagy tehén tejet sosem ihat. Picinek bele is pusztulhat, mivel minden cica laktózérzékeny, megy a hasuk, és kiszáradnak. Ha még olyan pici és anyanélküli, akkor boltban lehet venni tápszert, rosszabb esetben kecsketejet. Ezenkívül nagyon sok fehérjére van szükségük, így jó minőségű cicatáp,és alutasokos kaja, lehetőleg kiscicáknak való,és lehetőleg ne whiskas.
2016. jún. 29. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó! Végül is igazad van...mindenesetre egy macskahálót be kell szerezni az ablakra. Az tuti. :)
2016. jún. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

az ablakra mindenképpen kell rácsot szerelni,lehetőleg olyat,aminek apró a rácsozata,nem fér ki rajta a feje.

sajnos a szúnyogháló sem érne semmit. nagyon sok cica esik ki panelokból (Ablak,erkély). ha túl is élik, elkóbornak. szóval mindenképp rácsozd be az ablakot. ha nem tudod,akkor azt kell csinálni,hogy amíg szellőztetsz addig másik szobában legyen. de így ne is nyisd ki teljesen,max bukóra. sokan nem veszik ezt komolyan, pedig kéne.


a tejes kenyér tipikus olcsó megoldás. nem sok mindenre jó. a macskának pl szüksége van a húsra. nem tudja a szervezete előállítani magától a szükséges dolgokat,húsból nyeri ki. muszáj neki hús. nyersen érdemes neki adni és tápot is kaphat, főleg jobb fajtákat. konzervet nem ajánlom,csak hogyha nagyon nem tudsz neki mást adni, ritkán.

2016. jún. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
amúgy rengeteg könyv foglalkozik a macskák tartásával, érdemes egyet elolvasnod. akár le is töltheted. sokat lehet belőle tanulni betegségekről,berendezésekről stb.. és magáról a macskáról is,hogy mennyire tanítható stb
2016. jún. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!