Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szabad macskázni?

Szabad macskázni?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy terhes vagyok és kaphatok-e el valami fertőzést a cicátol :) mert kedves kis cica meg pár honapos de el hanyagolni nem szeretném :(
2016. júl. 1. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha oltásai vannak. Folyamatosan féregtelenítve van akkor szerintem kevés az esély hogy elkapsz valamit.
2016. júl. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy a karmolása árthat, meg nem pucolhatod az almot.


[link]


Ezt érdemes végignézned :)

2016. júl. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2. vagyok, 7:14-tol a te részed
2016. júl. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én is azt tudom tanácsolni,hogy az oltásai legyenek rendben és rendszeresen vigyétek féreghajtásra.

az almát tényleg ne te cseréld,hogyha nem muszáj. de foglalkozni foglalkozz vele nyugodtan, nem lesz semmi bajod tőle. :)

2016. júl. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még annyit tudok javasolni az előző válaszolók mellé, hogy toxoplazmózist nézzetek.
2016. júl. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy kóbor macska vagy lakásban élő macsaka-e.A vidóból kiderült a bezegség amit terjeszthet.Szóval ha ,,szobamacska" akkor nem valószínű hogy bajod lesz tőle, ha viszont nem akkor inkábbhagyd
2016. júl. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérj egy szűrővizsgálatot toxoplazmózisra (vérvétel). Ha túlestél már rajta, akkor nincs gond.

Ha viszont nem, akkor lehetőleg ne te cseréld az almot, és fokozottan figyelj a higiéniára. Nem csak macska terjesztheti, hanem föld, nyers hús is veszélyt jelent.


Gondolom, féreghajtva van a cica.

2016. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha volt már korábban is macskád, nagy valószínűséggel átestél már toxoplazmózis fertőzésen, ami egy felnőttnél gyakorlatilag tünetmentesen zajlik le, de a magzatnak árthat.

Ha már átestél rajta, immunis vagy és a babádnak se adhatod át, nyugodtan macskázhatsz úgy, mint eddig. Erre meg kellene csináltatnod egy tesztet.

Ha még nem estél volna át rajta, az alomtól tartsd magad távol, de a cicával foglalkozhatsz.

2016. júl. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és igen szoba macska és kis korom óta cicás vagyok :)
2016. júl. 1. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!