Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A bonsai fa mérgező lehet a...

A bonsai fa mérgező lehet a cicákra nézve?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam egy bonasi fát és nem merem olyan helyre tenni, ahol a cicánk is eléri, mert gyakran rágcsálja a dolgokat, és félek, hogy esetleg mérgező lehet számára. Ködzi előre is!
2016. júl. 6. 23:09
 1/5 TR75 ***** válasza:
Ha az alapfaj valamilyen része mérgező, akkor igen. Milyen fa?
2016. júl. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A bonszai nem egy növényfajta, bármilyen fás szárú kétszikű növényből lehet bonszait nevelni. Általában juharból vagy törpe nyírből nevelnek bonszait, tudomásom szerint egyik sem mérgező. Elképzelhetőnek tartom, hogy mérgező növényből is nevelnek bonszait, úgyhogy nem ártana tudni, hogy neked milyen van.
2016. júl. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A papírjára az van írva, hogy Ulmus Bonsai. Rákerestem és az a kínai szil, de sajnos nekem ez sem momdd túl sokat.
2016. júl. 7. 10:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Én sem találom nyomát, hogy a kínai szil mérgező lenne. A cicák egyébként (többnyire) okosak, és a mérgező növényekhez nem nyúlnak, mert a szagukról tudják, hogy rossz lenne a számukra. De azért az ördög nem alszik!

Javaslom, hogy ültess macskafüvet! Akkor azt fogja rágcsálni, és nem jut eszébe más növény után nézni.

2016. júl. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szuper! Koszonom😊
2016. júl. 7. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!