Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet fura kérdés, de mivel...

Lehet fura kérdés, de mivel nyugtathatnám meg magamat?

Figyelt kérdés
A történet úgy kezdődött,hogy befogadtunk egy 2 hónapos cicababát.Nos 4 nappal később tályog keletkezett a nyakán,és műtétre került sor,azután kapott egy macska gallért.Sajnos nagyon rosszul viseli,látom rajta hogy szenved tőle,hiszen még olyan picike,és játékos.Mondanátok valamit,ami megnyugtatna?Félek,hogy nagyon megviseli ez az egész!

#2 hónapos #cica #macska gallér
2016. júl. 6. 23:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nézd, te se örülnél felnőttként, ha egy olyan cucc lenne rajtad amiben még az orrod hegyét se tudod megvakarni, nemhogy egy még állati léptékben is kisgyermeknek számító macska. Ez normális, hogy aggódsz, és, hogy nem tetszik neki, de inkább most "szenvedjen" kicsit, hogy utána egészséges legyen. :)
2016. júl. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm! <3
2016. júl. 6. 23:54
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
Cicababa? Jesszus.
2016. júl. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Ha felnott esszel nem birod felfogni, h ez csak a "cicababa" javat szolgalja, akkor nincs mit mondanunk.
2016. júl. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok felnőtt nagyokosok,de kösz a tippeket!:D Örülök hogy ilyen kedves emberek is jelen vannak..
2016. júl. 7. 00:23
 6/11 anonim ***** válasza:
Figyelj. Biztosan kellemetlen neki, de ez csak a javát szolgálja. Ha nem lenne rajta, elvakarná a sebet, és nehezen gyógyulna. Mire megszokja, már le is veszik. Tereld el a figyelmét, játsz vele sokat, akkor nem fog vele foglalkozni, és nem próbálja leszedni magáról.
2016. júl. 7. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Hány éves vagy?

Amugy tudom mennyire rosszul esik neked vagyis ideges vagy hogy "szomorú" nem lehurrogni kéme téged mint ahogy itt egyesek teszik hanem megdicsérni hogy azért szereted a macskádat és féltős gazdi vagy (egyszóval szereted).

Ahogy az előző irta játsz vele tereld el a gondolatait a galléról és jobb lesz hidd el :)

Inkább most szendvedjen mint késöbb :)

14/L

2016. júl. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én lány cicám ivartalanítás után szenvedett nagyon a gallértól. A következőt teheted:

Este és reggel 10 percre leveszed róla, hogy tudjon enni, mosakodni, üríteni kényelmesen. DE: Közben végig árgus szemekkel figyeled, nehogy piszkálja a sebét. (Hiszen a gallér azért kell, hogy ezt megakadályozza. De amíg figyelsz rá, addig nem szükséges, hogy rajta legyen.) Így jobban fogja viselni.

Azt írod, a nyakán van a seb. Pontosan hol? Varrták? A gallér a seb felett van?

2016. júl. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm,hogy vannak értelmes emberek is.Tisztában vagyok azzal,hogy miért kell ez az egész,egyszerűen csak annyi a bajom,hogy mindent a szívemre veszek.Ha látom,hogy szenved,megvisel engem is.ennyi az egész,ezért nem kéne butának tartani :D Csupán gyengébb vagyok ilyen téren.Ja és bocsi a "cicababa" szóért,gondolom rettenetes fájdalom volt,de mivel úgy viselkedik ez a macska,mint egy kisbaba,valamiért rákaptam a baba szóra :D EZER BOCS

Többieknek köszönöm a segítséget,igaz,a játék hasznos mert eltereli a figyelmét,plusz hamar bealszik.Sajnos varrva van,de fentebb van mint a gallér alja,szóval minden rendben lesz! :)

2016. júl. 7. 23:31
 10/11 anonim ***** válasza:

A mi cicáink is rosszul viselték ivartalanítás után. Én etetéskor mindig levettem, és nagyon figyeltem, hogy ne nyúljanak a sebhez. Evés után szoktak mosakodni, azt megvártam, aztán visszatettem rájuk. A macskának rossz érzés ha nem tud naponta 1-2-szer mosakodni, úgyhogy ha felügyelet alatt megengeded neki néhányszor, jobban viseli.


De összességében, ha piszkálja a sebet, és emiatt az szétnyílik és újra kell varrni, akkor még tovább kell viselnie. Úgyhogy gondolj arra, hogy ha rendesen viseli, annál hamarabb lekerül majd róla :).

2016. júl. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!