Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet fura kérdés, de mivel...

Lehet fura kérdés, de mivel nyugtathatnám meg magamat?

Figyelt kérdés
A történet úgy kezdődött,hogy befogadtunk egy 2 hónapos cicababát.Nos 4 nappal később tályog keletkezett a nyakán,és műtétre került sor,azután kapott egy macska gallért.Sajnos nagyon rosszul viseli,látom rajta hogy szenved tőle,hiszen még olyan picike,és játékos.Mondanátok valamit,ami megnyugtatna?Félek,hogy nagyon megviseli ez az egész!

#2 hónapos #cica #macska gallér
2016. júl. 6. 23:27
1 2
 11/11 Kim Bo Mao ***** válasza:

Tudom, hogy már nem aktuális a kérdés, de leírom hátha valaki hasonló cipőben van, mint én voltam.

Szóval a cicám 2-3 éves, és most először kellett gallért hordania (ivartalanítás után nem kellett neki mert nem piszkálta egyáltalán, de most a daganat kiműtés hege...), Borzasztóan szenvedett, alig evett, pedig átvariáltuk a tányérjait, hogy így is tudjon enni, de nagyon nem akart. Pedig a gallért vér és verejték árán tudtuk ráküzdeni, mert már kb. minket is megutált... és pont ma telt be a pohár nálam (3 napja hordta csak), ugyanis szokásához híven "legelészett" (kerti füvet-szoktunk egy cserépben behozni neki), amikor jött a szokásos hányás, és hát egy rossz mozdulattal felrántotta a fejét és az egész a nyakába borult, és aztán még egyszer hányt és annyira bepánikolt hogy még magasabban tartotta a fejét (a gallér teleszaladt hányással szinte fulldokolt benne), nekem kellett megfognom és a gallért lenyomnom, hogy ki tudjon folyni (nem szoros a gallér, 2 ujjnyi hely van hagyva de olyan vastag, hosszú bundája van hogy nem folyt ki a nyakánál) és egyébként is gusztustalan volt és úgy éreztem ez borzasztó kínzás.

Szóval rákerestem neten alternatívára és találtam is visszahajló gallért (de csak bizonyos helyeken kapni és mint kiderült baromi drága 3-4 ezernél kezdődik), de az orvos mondta (akire rátelefonáltam gallér ügyben, nem a szokásos állatdoki), hogy van műtét utáni ruha is (különböző méretben). Szóval bementem a városba, és azt a rucit vettem és bár a dokik nem tudták ráadni mert baromira fújt rájuk a cicám, nekem ezt már hagyta feltetetni (bár nekem is csak csellel sikerült, betettem a kádba mintha fürdetéshez készíteném, és így hagyta), és most hogy kiszabadult a gallér fogsága alól sokkal jobban érzi magát, és nem akad be sehová, a ruha teljesen passzentos és jól funkcionál.

2017. márc. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!