Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy 11 hónapos herélt szobakan...

Egy 11 hónapos herélt szobakandúr mellé milyen macskát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Igazából nem tudom még pontosan, hogyjó megoldás lenne-e még egy cica beszerzése. A cicám időnként sokat van egyedül (bár így is többet vagyok vele, mint nélküle, hetente 3x tizenkét órám dolgozom, de persze nem a teljes fennmaradó időben vagyok otthon, illetve időnként alszom is:), és a cicám még fiatal, hiperaktív, játszana állandóan, dehát amikor a gazdi alszik, elfoglalt, vagy épp takarít, akkor nincs kivel. Ajánlották már, hogy szerezzek be még egy cicát, viszont a lakás elég pici (25 nm). Nem lenne ez túl kicsi két macskának? VAlóban szükség van még egyre? Én imádom őket, én örülnék, ha jönne, de jó ötlet ez vajon? És mi van, ha nem tudom összeszoktatni őket, és verekedni fognak? Herélt kandúr milyen cicát fogad el? ha fiatalabb, az nagy baj?
2010. ápr. 15. 02:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

egy szintén ivartalanított bármilyen neműt.

Lehet lesz balhé az elején, de meg fogják szokni egymást.

Próbáld meg úgy időzíteni, hogy pár napig tudjál velük lenni.Én támogatom az ötletet. Te is nyugodtabb lennél a munkahelyeden, mert nem lenne egyedül a cicád. És a macskák meg elszórakoztatnák egymást.

Egy 11 hónapos macska meg fogja szokni. Szerintem kb. vele egyidős kellene. Talán egy menhelyről fogadj örökbe, vagy a macskamentőktől.

2010. ápr. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A nem teljesen mindegy,ha a másik is ivartalanítva van(lesz),ami ugye ajánlott.Annyira még nem idős a cicád,nagy esély van rá,hogy elfogad egy másik cicát,de szerintem fél évesnél azért ne legyen fiatalabb.Ivartalanított macskák jellemzően nem verekednek komolyan,csak játszásiból,hacsak nem teljes valamiért az ellenszenv,de mi ugye nem tudjuk,hogy a macsek mi alapján ítél,de mint mondtam még elég fiatal.Sok jó macska kis helyen is elfér,tényleg nem túl nagy a lakás,de szerintem még mindig jobb összebújni,mint egyedül unatkozni.Minden szempontból jó ötlet egy társat beszerezni neki és gratulálok,hogy te is ilyen gondos gazdi vagy,aki törődik a macsek lelki világával is,mert neki is van(sőt).Amúgy nekem is van két ivartalanított kandúrom,és jól megvannak,úgyhogy nem hasból beszéltem.Remélem tudtam segíteni!
2010. ápr. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

szia! nagyon jó, hogy társat akarsz neki, te is nyugodtabb leszel, hogy nincs egyedül.szerintem mindenképpen nála kisebbet, hogy "atyáskodhasson"fölötte,úgy könnnyebben elfogadja,ha látja, hogy nem ellenfél.

arra azért készülj föl, ha hancúroznak, kő kövön nem marad.

nekem 3 van, igaz nagy a ház, de tudnak alakítani.

jó cicázást.

üdv.

2010. ápr. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

mindenképpen olyan helyről szerzek majd cicát, ahol "felesleges" van, ajándékba adják stb. mostanában van ugya a cica-és kutyáldás. elképzelhető, hogy megkockáztatom. de mi van, ha nem szokják meg egymást?

most akkor egykorút, vagy kisebbet szerezzek?:)

és tényleg, mi történik, ha nem csípik majd egymást, nekem meg megszakad a szívem, ha tovább kell adnom az újat, hogy ne legyen komoly sérülés belőle?:(

feszkót semmiképp nem akarok.


egy macskavécét használhatnak ilyenkor?

az enyém a zárt, lengőajtóshoz van szokva - kapásból használta, igazából ha neki vécézni kell, akkor a plafonra is felmászik, ha épp ott szagolja ki az almot :)

szilikátos almot használok újabban, ez nagyon bevált.

a kis lakás csak azért aggaszt, hogy nem érzik-e majd magukat bezárva.


visszatérve, csak azt nem akarom, hogy most ahelyett, hogy a macska nem unja-e magát halálra egyedül, azon kelljen aggódnom, hogy nem gyilkolják-e egymás halomra otthon :S

2010. ápr. 15. 10:27
 5/17 anonim ***** válasza:

szia! szerintem vágj bele, a cicák jó fejek. lehet először lesz egy kis pofozkodás, de pár nap alatt összeszoknak.viszont lehet, hogy wc-ét megegyet kell venned.nem biztos, hogy elviselik egymás alomszagát.

jó cicózást !

üdv.

2010. ápr. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

kell két wc.

És meg fogják szokni egymást. Egy hét hónapos macska még kisgyerek. Junior tápot kellene ennie.

A lényeg, hogy hagyni kell időt.

Esetleg nézz utána nincs-e szükség ideiglenes befogadásra valahol, mert van ilyen. És akkor nincs, hogy csalódást okozol a cicának. Hiszen eleve úgy számolsz vele.

Lehet, hogy aztán nem is lenne cirkusz. De ha mégis, hidd el idővel megnyugszanak a kedélyek.

Ha megteheted vegyél ki pár nap szabit szerda, csütörtök, péntek. + hozzácsapod a hétvégét és akkor tudod felügyelni őket.

Legyen mindkettőnek saját búvóhelye.

2010. ápr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

esetleg egy két éves ivartalanított lánycica?

egy ismerősömnek pont meg kell válnia a sajátjától.

nagyon nyugodt cica, hízlegős, szereti a többi állatot, és még a gyerekeket is :)

vajon ők bírnák egymást?

ja, és az enyém nem hét hónapos, ezt nemtom honnan vette az egyik kommmentelő :) egy éves lesz májusban.

2010. ápr. 15. 11:59
 8/17 anonim ***** válasza:
Két felnőtt nehezebben szokja meg egymást, mintha a felnőtt mellé kölyköt vinnél. Ha majd ivartalaníttatni fogod, akkor mindegy, hogy milyen nemű. Menhelyről vagy sintértelepről fogadj be inkább, ne támogasd az otthoni szaporításokat, inkább azoknak segíts, akik mentik őket. Azok a macskák sokkal jobban rá vannak szorulva a segítségre. Ráadásul oltott, féreghajtott és a menhelyi félévesen ivartalanított is ingyen.
2010. ápr. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
...idézek "Egy 11 hónapos herélt szobakandúr"
2010. ápr. 15. 16:24
 10/17 anonim ***** válasza:
Második vagyok.Elképzelhető,hogy jó lesz a párosítás.Talán kialakul valamiféle anya-fiú kapcsolat.Ezt csak azért merem mondani,mert mind a kettő ivartalanított.Mert simán az anyamacska nem viseli el a saját fiát,ha az már ivarérett,de így más a helyzet.Tehát,ha idősebbre esik a választás,akkor mindenképpen nőstény legyen,ha mégis fiatalabb,vagy egykoru,akkor mindegy ahogy először írtam.
2010. ápr. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!