Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy 11 hónapos herélt szobakan...

Egy 11 hónapos herélt szobakandúr mellé milyen macskát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Igazából nem tudom még pontosan, hogyjó megoldás lenne-e még egy cica beszerzése. A cicám időnként sokat van egyedül (bár így is többet vagyok vele, mint nélküle, hetente 3x tizenkét órám dolgozom, de persze nem a teljes fennmaradó időben vagyok otthon, illetve időnként alszom is:), és a cicám még fiatal, hiperaktív, játszana állandóan, dehát amikor a gazdi alszik, elfoglalt, vagy épp takarít, akkor nincs kivel. Ajánlották már, hogy szerezzek be még egy cicát, viszont a lakás elég pici (25 nm). Nem lenne ez túl kicsi két macskának? VAlóban szükség van még egyre? Én imádom őket, én örülnék, ha jönne, de jó ötlet ez vajon? És mi van, ha nem tudom összeszoktatni őket, és verekedni fognak? Herélt kandúr milyen cicát fogad el? ha fiatalabb, az nagy baj?
2010. ápr. 15. 02:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Idézem:" A 11 hónapos kandúr már felnőtt macskának számít." Kicsi az esélye, hogy bárkit anyjának tekintsen, aki nála később került oda. Az egy év korkülönbség nem számít, csak ha kölyök és felnőtt viszonyáról van szó. A 11 hónapos és két éves, az két felnőtt és egy súlycsoportú macska. Valószínűbb, hogy egy engedékenyebb és behódoló (ivartalanított) nőstényt azért fogad el, mert az elfogadja az erőfölényét. Ha viszont egy erősebb nőstény kerül mellé, akkor addig harcolnak, amíg valamelyikük elfogadja a másikat erősebbnek. Ez veszélyes is lehet.
2010. ápr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Második vagyok ismét.Az előző válaszolónak.Én is idézek a macska magazin márc.-ápr.-i számából:

Kölyök:0-6 hónap

Ifjú:7-24 hónap

Felnőtt:3-6 év

Középkor:7-10 év

Öregkor:11-14 év

Időskor:15+

Ne vezesd félre a kérdezőt,ha nem értesz hozzá!

Tehát az a nőstény cica sem tekinthető még felnőttnek,nyugodtan próbáld ki.

2010. ápr. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

kérdező, ha úgy gondolod az a cica, akit az ismerősöd ajánlgat, különben rossz kezekbe kerülne akkor legyen ő. Isten őrizz, hogy még a végén valami baja legyen annak a cicának.

Bár én is a menhelyi macskákat ajánlanám. Ha te ilyen macskabarát vagy, megérdemelné valamelyik a jobb életet.

Nem egyedi eset a tied. Sokan visznek haza később másik cicát. Nem szabad megijedned az első pofonoknál és fújásoknál. HA egyáltalán lesznek.

2010. ápr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
hát, ez a cica egyáltalán nem agresszív. inkább ilyen kis kajla bohóc. könnyen el tudom képzelni, hogy ha egy másik macska erélyesen rászólni, rögtön maga alá pottyantana :) persze lehet, hogy ez csak akkor derül ki, ha tényleg találkozik egy dominanciára törő macskával.
2010. ápr. 15. 19:33
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az újságokban olvasható elméleti adatok az érdekesek, hanem a tapasztalatok. Szerintem nem nagyon érdekli az állatokat, hogy ifjúnak számítanak vagy bármi másnak. Ha egy egy év körüli eddig egyedüli kandúr mellé kerül egy másik macska, akkor nem fogja azt mondani, hogy majd 2 év és 1 hónap múlva küzdök meg a területemért, ahogy nagykorú leszek. Én eddig mást tapasztaltam, azért bátorkodtam leírni. Félretéve a hülyeséget én azt javaslom, hogy hozd el a nőstény cicát olyan feltétellel, hogy ha gáz van 1-2 hét után is, akkor visszaviheted. 1-2 hét alatt kiderül, hogy összeszoknak-e.
2010. ápr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerinted én miből beszéltem,talán hasból?Nekem is van két cicám és tapasztalatom is,csak arra reagáltam,hogy tényként közölted,hogy a 11 hónapos macsek már felnőttnek számít,hát közel sem!Ivartalanított macskáknál meg nem jellemző az erőfölény fitogtatása,főleg nem hasonló koru és ellenkező neműek között,és bocs,hogy én olvasok is.Befejeztem ezt az értelmetlen szóváltást is,mert azért jöttem,hogy segítsek a kérdezőnek,ha elfogadja.Sziasztok!
2010. ápr. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

annnyira tudtam, hogy még ebből is veszkedés lesz :D

mindegy, akárhogy is lesz, majd kiderül.

2010. ápr. 16. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!