Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mit tegyek?

Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
A macskám (cirmi) fogamzásgátló tablettát amit egy héten egyszer kell neki beadni. A múltkor (1,5 hónapja kb.) egyik alkalommal elfelejtettem belerakni a kajájába a gyógyszert, és ezért vemhes lett. Amikor észrevettem az árulkodó jeleket (gyakori vizelés, nagyobb has, mellbimbó megduzzadása) elvittem orvoshoz ahol bebizonyosodott a vemhessége. szerintetek kipakoltassam a cicákat?

2016. júl. 9. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Talán.

Ha nem teszed, vemhesség után mindenképp ivartalanítani kell, a fogamzásgátló tabletta hülyeség, nem ember. Másképp működik, sokat árt ez neki.

2016. júl. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8%
Én nem tartom etikusnak, ahogyan az abortuszt sem. Nem hiszem, hogy korrekt dolog lenne a saját felelősséged miatt életeket kioltani. A helyedben mindenképpen felvenném a kapcsolatot a helyi állatmenhellyel, és kérném a segítségüket a kicsik elhelyezését illetően. Jófogáson, Facebookon is el lehetne kezdeni hirdetni. Én mindenképpen az ellés után ivartalaníttatnék, de ez a te döntésed.
2016. júl. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha már megtörtént a baj, nekem biztos nem lenne hozzá szivem... tudom hogy nagyon nehéz, de megpróbálnám. ( facebook, jófogás, ismerősök kérdezgetése, legvégső esetben bevinni őket egy állatosboltba, ha megengedik, és otthagyni őket, aki kapja marja alapon onnan gyorsan el szoktak kopni, de nem tudod, hogy hova kerülnek)

Viszont ha úgy érzed, nem tudnál egy nagyobb alomot elajándékozni, akkor még mindig humánusabb az abortusz, mint megvárni amíg a menhely 4-5 hónapos korukban altatja le őket...

Egyébként megkérdezhetem, hogy miért nincs ivartalanítva? Fogamzás gátlót csak ideiglenesen szoktak adni cicáknak, ha vmiért nem műthetők még, vagy ha ki akarják őket vonni egy szezonra a tenyésztésből.

2016. júl. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Ooo.. igen.

Felreteve a "megoljuk-e a meg sem szuletett kismacskakat" ha egyetlen alkalommal nem adtal neki tablettat, de amugy igen, akkor az azt is jelenti, hogy akkor is kapott, amikor mar vemhes volt.

Szoval azok a kolykok mar nem lesznek egeszsegesek, életképesek, semmifelekeppen sem.

2016. júl. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%
A fogamzásgátló nem feltétlenül árt a magzatnak. Nő a rizikófaktor, ez tény, de a "azok a kolykok mar nem lesznek egeszsegesek, életképesek, semmifelekeppen sem" baromi erős túlzás. Még mindig nagyobb arra az esély, hogy egészségesek lesznek, mint arra, hogy nem. Gondolj csak bele, hány nő esett teherbe fogamzásgátló mellett, és szedte akár 3-4 hónapig. Ha ezek a gyerekek mind betegen születtek volna, tízszer ennyi sérült ember lenne, mint most. Ismerek egy lányt, aki 6 hónaposan vette észre, hogy terhes (kissé gyengeelméjű, úgyhogy nem kell csodálkozni) és addig folyamatosan szedte a fogamzásgátlót, a gyereknek mégsem lett semmi baja.
2016. júl. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem is bűntudatom lenne, ha kipakoltatnám a cicákat, de az is a szemem előtt lebeg, hogy a macskám már 6 éves és még egyszer sem szült. Több helyen is olvastam már, hogy, ha a macska még sosem szült, és öt éves korában lenne az első szülés akkor sokkal nagyobb az esély a komplikációra. És az sem mellékes, hogy rengeteg cica van a menhelyeken, utcákon, és én nem szeretném tovább szaporítani a számukat. Ha pedig oda adom valakinek pl. Jófogáson akkor meg mi rá a garancia, hogy az a macska két hónap múlva nem-e egy autó alatt végzi, vagy, hogy jól bánnak-e vele, és nem adják később menhelyre? Nagyon nehéz dönteni...
2016. júl. 10. 00:43
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem az állatorvos azt mondta annak idején, hogy nem lehet ivartalanítani amíg egyszer sem szült. Ezért választottam a fogamzásgátló tablettát.
2016. júl. 10. 17:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Neha elcsodalkozok azon, hogy milyen kontarok dolgoznak "állatorvosként"....
2016. júl. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jézusom....az az orvos a józsefvárosi piacon vette a diplomáját? Tudom, hogy nem a te hibád, hiszen te csak az orvosra hallgattál, de egy cicát 6 évig folyamatosan fogamzásgátló alatt tartani nagyobb komplikációkat szülhet....

Én megértem a nézetedet, mint ahogy írtam is, nagyobb állatkínzásnak tartom, ha a cicávt később oltják le, vagy akár igen, üti el az autó, mint így, de akárhogy is döntesz, ivartalanítsd a cicát, és akkor nem lesz több baj. :)

(Egyébként nem kellett vna szülnie, tüzelnie sem, 4 hónaposan már nyugodtan vihetted vna ivartalanításra)

2016. júl. 14. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!