Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Féreghajtózás kiscicánál...

Féreghajtózás kiscicánál mennyi idő? Sürgős?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van nekem gy 3 hónapos kismacskám. Be szeretném hozni. Már ki lett bolházva, meg lett mosva. :) Jönne a féregtelenítés.. Ha holnap reggel beadom neki az adagot, akkor este már bejöhet nyugodtan? Egy nap alatt kijönnek? A bejövést akár az ágyamra gondolom. És még egy: ha nem minden bolhairtó ment a bőrére, hanem a szőrére is ment, akkor (mert mozgott) az még hatásos?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. júl. 11. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
A féreghajtót nem szó szerint kell érteni. Elpusztítja még a belekben a férgeket, a széklettel ürülnek ki, nem fognak "mászkálni". Ha élő férget ürít, akkor nagyon fertőzött.
2016. júl. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Csak a bőrbe szívódó szer hat, a szőrön lévőt fürdetéskor eltávolítottad. Az a helyzet, hogy innentől nem lehet tudni, hogy mennyi került a bőrére és mennyi ment a szőrre. Legközelebb ügyesebb legyél. Nem merem azt mondani, hogy ismételd meg, de azt sem, hogy ami felszívódott az biztosan elég lesz. A készítményen fel van tüntetve, hogy mennyi ideig nyújt védettséget ha eltelt az idő akkor ismételni kell, közben azért be lehet iktatni félidőben egy gyengébb bolhairtó samponos fürdetést, ha esetleg látnál bolhát a cicán. Én azért az ágyamba még nem vinném, lehet máshol is játszani vele.
2016. júl. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat!

Kb. hány ,,ürítés" szükséges?

A fürdetés után lett bolhairtózva. :)

2016. júl. 12. 12:24
 4/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok: én pár napig megvizsgálom az ürüléket: egy papírra téve több darabra vágom, mert nem mindig látszik. Szerencsére csak akkor találtam bennük, mikor idekerültek. Mentett cicák, ill. egy családtól került ide és sajnos ő férges
2016. júl. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
bocs, gyors voltam: szóval bolhás és férges volt a családtól hozott 4 hónapos cica. A mentetteket úgy adták át, hogy parazitamentesek voltak.
2016. júl. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem.

Ezek 3 hónapja születtek. :)

Remélem, hogy nem férgesek, de mivel nem mindig vagyok kint velük, és elássák, így nem tudom megvizsgálni, max. a kutyánál, mivel ő is kapott, de ő meg kitudja, hogy hova végzi a dolgát. :) :)

2016. júl. 13. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!