Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Házimacskát hogyan szoktattok...

Házimacskát hogyan szoktattok rá a fürdetésre?

Figyelt kérdés
Persze nem akarok rászoktatni egyet sem, csak kíváncsi vagyok hogy érik el például azt ami több videón is látható hogy egy úszómedencében is boldogan úszik egy felnőtt macska és hőségben ki sem akar jönni onnét.
2016. júl. 12. 21:21
 1/5 A kérdező kommentje:

Gondolom ehhez a mozgóképhez hasonló gyerekkori élménye sok embernek lehet, szerencsére kisgyereknek sok mindent el szokott nézni a cica :))

[link]

2016. júl. 12. 21:21
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerencsétlen fehér cica! :'D o-O
2016. júl. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Eleve utálják a fürdést, mert nem érzik biztonságban magukat a csúszós vödör vagy kád alján. Viszont ha egy törülközőt fektetünk a lavor aljára, ami nem csúszik, máris nagyobb kedvvel mennek majd be.
2016. júl. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicámat 6 hetes kora óta havonta fürdetem, ezért mára kifejezetten szereti, ha egy végony sugárban megnyitom a csapot, és aláteszi a fejét. Ja és közben a mosdókagylóban ül. :)
2016. júl. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Gondolom ez valamennyire az adott macskától is függ, de főleg a kis korban elkezdett rendszeres fürdetéssel elérhető, hogy megkedveljék, vagy inkább elviseljék. Egy ritkán fürdetett felnőtt macska megmosása embert próbáló dolog, főleg ha irtózik a víztől. Nevét ismerő ( bármikor behívható), utasításokat, szabályokat betartó házban és udvaron élő macskám van, néha ráfér egy-egy alapos mosás. Én egy gyerekkádat használok az aljára valóban érdemes tenni csúszásgátlót. Beszélek hozzá, simogatom és langyos samponos szivaccsal átitatom a szőrét, a vége felé már keményen parancsolni kell neki és kicsit fogni is, de elviseli. A leöblítés a macerás, ott már nem ér semmit a tiltás, egy nagy kancsó langyos vizet végigöntök közelről a hátán és hagyom , hogy kiugorjon az asztalra.:D Szerencsére tudja, hogy ezzel vége és nem fut el mint eleinte hanem kirázza a szőréből a vizet és hagyja, hogy törölközővel kicsit betakarjam a szőrigazgatás már az ő dolga. Amúgy naponta kikefélem a szőrét ezt viszont nagyon szereti. Egyszer elkövettem egy nagy hibát, úgy gondoltam, hogy hajszárítóval hamar megszárítom mert kicsit hideg volt, na ettől úgy megijedt, hogy fél napig nem is láttam. Természetesen ez az én hülyeségem következménye volt, nem gondoltam át. Szóval, nálunk így megy a fürdetés jó, nem jó ez vált be leginkább.:D
2016. júl. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!