Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam le a harapasrol?

Hogy szoktassam le a harapasrol?

Figyelt kérdés
Elso 2-3napban nem harapott,de utana mar igen.. Simogatjuk es egyszercsak megkap.. Es nagyon erosen,valaki mondta hogy homlokon kell csapni,vagy orron,vagy orron pockolni.. Eleinte lefogtam hogy nyugodjon le,nem valt be.. Aztan a tobbi.. Nem birom mar, miert ilyen? Bolhak? A furdetes? Az hogy konyhaba es a nappaliba van es nem kinn?? Azert benn mer mindig jon hozzank egy kandur fel eve vagy eve.. Nem akar elmenni es feltem nehogy bantsa,kesobb kinn tartanam ugyan,mit tegyek?

2016. júl. 13. 18:47
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ha leulok en vagy a parom a kanapera akkor is csak jon es odakap! A furdetest bolhairtos shampon miatt csinalom mer nyakorvet nem lehet hasznalni,a gazdija mondta az anyjat hogy szoktatta ra es barmelyik cicat lehet.. En nem akarom bantani mielott valaki kitalalna,voltak regen cicaink de nem csinaltak ilyet! Kutyam is volt o meg erosen sose harapott meg! Remelem tud valaki jo otletet mondani ami hasznos lehet!
2016. júl. 13. 19:14
 2/18 anonim ***** válasza:
16%

Az állat helye az udvaron van. Nem bigottságból. Szüksége van friss levegőre, mozgástérre. Jobban, mint nekünk. Ha egy macskát megkerget...lelke rajta. Mégiscsak egy kutya. A macska pedig tud futni. De meg is lehet tanítani, hogy más állatokat nem bántunk.


A harapásról leszoktatni határozottsággal lehet. A homlokon csapás jó ötlet. Esetleg az állkapcsok 5 másodperces összefogása.

2016. júl. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy mennyi idős? A fiatal cicák harapnak, ez van. Így játszanak a testvéreikkel, az anyjukkal. Ez nem egy olyan dolog, amiről le lehet szoktatni, csak meg kéne őket tanítani normálisan játszani. Dögönyözd plüssállattal, ha a kezedbe kap, spriccelt le vízzel. Ha ütöd, azzal pont az ellenkező hatást fogod elérni. A macska az macska, nem gyerek és nem is kutya, aki annyira imád, hogy elviselje, hogy ütlegeled. Félős, és agresszív lesz, ha ennyire nem tudod kezelni, és a végén nem csak harapni, hanem karmolni is fog.

Valószínűleg nem ismered a macska testbeszédét. Nem plüssállatok, hogy akkor és úgy nyüstöld, ahogy kedved tartja. Érző, gondolkodó lények, és a tudtodra adják, ha valami nem tetszik nekik. Minden előzmény nélkül soha nem harap meg. Figyelni kell, hogy ingerülten mozgatja e a farkát, vagy leszegi e a füleit. Ezek azt jelzik, hogy nem vágyik társaságra.

Valószínűleg unatkozik is. Hatalmas tévhit, hogy a macskákat nem kell lemozgatni. Egy ingerszegény környezetben, mint egy lakás, napi több óra aktív játékra van szüksége, pláne ha még kölyök. Ha ezt nem tudod neki biztosítani, akkor nem vagy alkalmas a macskatartásra.

Orvos látta már? Legalább a kombinált oltást és a féreghajtót megkapta?

Miért fürdeted? A macskákat legfeljebb 3 havonta lehet fürdetni, de azt is csak akkor, ha feltétlenül szükséges.

Azt pedig látnod kéne, ha bolhás. Ha az, akkor kezeld....

3 macskám van, mindegyik a lakásban, és teljesen jól neveltek. Tudod, én foglalkozom velük, lemozgatom őket és megtanítom őket minden szükséges parancsszóra. Macskavállalás előtt pedig illett volna átbújni pár szakirodalmat.

2016. júl. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Salx Narval ***** válasza:
Ha kölyök még akkor nem gáz a harapás, az anyját is megharapja, megkarmolja játék közben csak az keményen odacsap és megtanítja a játék szabályaira. Általában a korán elválasztott kiscicák harapnak, őket nekünk kell megtanítani, egyáltalán nem gond ha ilyenkor te is odacsapsz, az anyjától durvább verést kapna (ja és húzz kesztyűt).:D Ha felnőtt macskáról van szó akkor már több mindenre figyelni kell, ahogy írták kicsit érteni kell a macska jelzéseiből és hagyni kell ha nincs kedve játszani, vagy unja a simogatást. A harapás oka az is lehet, hogy sérült valahol, vagy csak egyszerűen kellemetlen neki a dögönyözés, haraphat akkor is ha aludna és nem hagyjuk, vagy beteg csak nem vesszük észre. A tüzelő macska is harap, karmol. Szóval a felnőtt macskát nem büntetjük hanem békén hagyjuk és megpróbáljuk megfigyelni nem látunk e valami problémára utaló jelet. Bevallom őszintén olyan macskát még nem láttam amelyik sétálgat, odajön és simán megharap, vagy megkarmol, biztos ennek is van oka csak én nem tudom, hogy mi mivel egyik macskám sem csinált még ilyent.:D
2016. júl. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó. Az anyja nem megüti, hanem a tarkójánál belé harap. Nagyon nem mindegy, teljesen más minőségű fegyelmezés. Az ütés a macskák számára ismeretlen, természetellenes inger, amire az egyetlen reakciójuk a félelem. Ebből nem azt fogják megtanulni, hogy az adott cselekvés nem megengedett, hanem azt, hogy az emberi kéz veszélyes is fájdalmat okoz.

Szépen kérlek, ne buzdítsd hülyeségre a kérdezőt.

2016. júl. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
6 hetesen hoztuk el, most lesz holnap 3 hete nalunk,nem olvastam macskakrol szolo konyveket mivel volt nekunk regen nem is ketto! De o masabb es azert mivel nem tudom kerdwztelek titeket,ugy nez ki hogy jatszani kezd rohangal fel ala es makog mint egy maki aztan eloszor labra megy mikor ulok,felemelem,akkor felugrik dorombol bujik,elmegy,visszajon abba hagyja a dorombolast es harap,most akkor mit csinaljak?
2016. júl. 14. 16:57
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

Kezdjük ott, hogy 8 hetes kora előtt TILOS macskát elválasztani az anyjától, ellenkező esetben megsértettétek az állatvédelmi törvényeket, amelyekért súlyos pénzbírságot lehet kapni!

A korai elválasztástól a macskád nem jól szocializált, nem ismeri a játék szabályait. Egyszerűen csak játszani próbál veled. A makogás is teljesen normális, általában a zsákmány megfigyelésekor hallatják ezt a hangot. Vadászósat játszik, ahogyan azt a testvéreivel szokta, és te vagy a préda.

Már leírtam, napi több órát kell vele játszani, ha durvábban harap a kezedbe, vízzel lespricceled. Egyébként meg plüssállattal dögönyözd, hadd harapja, mert a lelki fejlődéséhez erre van szükség. Ha nem bírsz a feladattal, inkább ajándékozd el valakinek, aki ért a cicákhoz, mert így csak kínzod, hiszen nem biztosítod a testi-lelki fejlődéséhez szükséges feltételeket.

2016. júl. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kedves utolsó válaszadó, természetesen igazad van én sem arra céloztam, hogy ökölbe szorított manccsal leüti a kölyköklet, feltételeztem, hogy mindenki számára értelmezhető az utalás:D Csak a te kedvedért még egyszer, a harapáson és figyelmeztető morgáson túl bizony az anyamacska a mancsát és néha még a karmait is használja fegyelmezésre. Arról nem tehetek, hogy te nem láttál ilyent én viszont többször is. Abban viszont egyet értünk, hogy korán lett elválasztva és nem volt ideje az anyamacskának megtanítani behúzott karommal és harapást imitálva játszani. Már ne is haragudj miért kellene elajándékoznia a kérdezőnek a cicáját, nyilván megértette a válaszokból, hogy mi a dolga. A másik általad kifogásolt dolog a kézzel történő nevelés, még egyik macskám sem félt a kezemtől nagyon jól tudják, hogy úgy működik mint az övék, játszani és verekedni is lehet vele. Szerintem nem árt ha egy macska tisztában van azzal, hogy a simogató kéz, ütni is tud. Természetesen erről nem akarok vitát nyitni én így neveltem őket, te pedig másképp, valószínűleg te is célt értél a te módszereddel de ez nem zárja ki az enyémet sem. Az viszont kicsit sértő, hogy kioktatsz engem és a kérdezőt is, még akkor is ha szelídebb hangnemben teszed.:D Veled ellentétben én nem mondom, hogy amit csinálsz az rossz, de azt igen, hogy másképp is legalább annyira jól lehet állatokat nevelni. Részemről lezártnak tekintem a dolgot, nem vitatkozni jöttem ide és tulajdonképpen nincs is miről.
2016. júl. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Kezdjuk ott hogy en 6 hetrol tudtam,gazdijanak 3 szuletett kicsiebbol egy lett az enyem, nagyon szereti a cicajat, mondtak tobben, akkor lehet elvalasztani ha nem szopik,rendesen eszik.. Nem okollel es meg csak nem is erosen utottem! Soha nem szerettem az efajta emberszabasu allatokat!! Volt regen egy kutyam, ot se bantottam kepzeld! Nem kell szerintem egybol a rosszra gondolni igy vakon is hogy huhh meg jajj ez nem tudja mit tegyen,ez egy allatkinzo okor!

Es lehet hogyha neked valami nem megy egybol feladod mer az konnyu ,egyszeru tedd azt,en nem! Allatorvoshoz nem tudtam vinni,holnap viszem! Orra poccintest mondta a gazdija,ma hagymavAgas utan odAjott dorombolni,aztan megakart harapni es nem tette mer megerezte,otthagyott!

2016. júl. 17. 19:18
 10/18 anonim ***** válasza:

Kedves Salx Narval!

Állatmenhelyen dolgozom, és bizony kismilliószor pateroltak le hozzánk viselkedészavaros cicákat. Általában ezekről kiderül, hogy kézzel fenyítették őket. Az anyamacska által lekevert "pofon" és az ember keze által okozott fájdalom teljesen más minőségű.

Más psziché szerint működnek, mint a kutyák vagy az emberek, javaslom, lapozz fel pár szakirodalmat a témában. Ha találsz olyat, amelyben javasolják az állat veréssel történő nevelését, kérlek írd meg nekem. A szakirodalom, a menhellyel közreműködő állatorvos, a kutyáinkkal foglalkozó trénerek és a saját szakmai tapasztalatom is azt támasztja alá, hogy az ütlegelés legfeljebb csak félelmet vált ki az állatból. Még a vízzel való lespriccelést is úgy kell intézni, hogy a macska ne lássa, hogy a vízsugár közvetlenül tőled érkezik.

Nálatok ez nem okozott viselkedés zavart, örülök neki. Azonban nem ez a jellemző, ezért nem veszem jó néven, ha hozzá nem értők a saját egyedi esetük alapján osztogatnak tanácsokat, amelyek lehet, hogy több kárt okoznak mint hasznot.

Egyébként leírtam a kérdezőnek a tanácsaimat, az elajándékozás opciót csak arra értettem, hogyha esetleg nem tudna megbirkózni a feladattal. Ezen véleményem mellett továbbra is kitartok.

Kedves kérdező! A törvények ismeretének hiánya nem mentesít annak betartása alól. Az elsődleges felelősség azonban azt terheli, akitől elhoztad a macskát. Olyan emberek "szakértő tanácsára" a helyedben nem alapoznék, akik felelőtlenül szaporítanak állatot és idejekorán elválasztják az anyjuktól.

Egy szóval sem állítottam, hogy ököllel vered, de egy apró kis pöccintés a nózijára is elindítója lehet egy súlyos viselkedészavarnak. Meg kéne érteni, hogy a macskák máshogy reagálnak bizonyos ingerekre, mint az emberek, kutyák és más állatok.

Az viszont igenis kínzás, ha nem biztosítod neki a testi-lelki fejlődéséhez szükséges feltételeket. Értem ez alatt, hogy nem engeded játszani, vagy nem olyan módon játszol vele, amely a macskádnak ideális (ebbe beletartozik a harapás is, ezért kéne a kezed helyett valamilyen játékot elé rakni).

Nem azt mondtam, hogy add fel és paterold el egyből a cicát. Leírtam, hogy milyen módszerrel tudod orvosolni a problémát, és hogy a macskatartás felelősséggel jár. Sok sikert kívánok hozzá, remélem belerázódsz. Amennyiben nem tudsz vagy nem akarsz alkalmazkodni a kedvenced igényeihez, még mindig azt javaslom, hogy keress neki egy hozzáértőbb gazdit. Kívánom, hogy ne így legyen, de vedd figyelembe, hogy nem csak a saját egészségeddel és boldogságoddal játszol.

Javaslom, hogy egy kicsit olvass utána a macskatartásnak, rengeteg hasznos könyvet találsz akár az interneten is. Ezeket ajánlom első körben, tényleg megéri elolvasni: Amy D. Shojai - Kölyökmacskák; Macskás Viki - Macskák nagykönyve; Dr. Bruce Fogle - A macskatartók kézikönyve

Sok sikert!

2016. júl. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!