Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor macskát fogadtál már be...

Kóbor macskát fogadtál már be utcáról?

Figyelt kérdés
Leírnád, hogy milyen volt, milyen lett, változott-e vagy voltak-e gondok vele? Mennyire könnyű szobatisztaságra nevelni, mennyire szokik hozzá az emberhez? Esetleg más állatokkal hogy jön ki?
2016. júl. 14. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a befogadás nem a legjobb szó rá. Fogta magát, és beköltözött. Eleinte megpróbálta elzavarni a saját macskáinkat, de azután megbékélt velük. Mivel kinti cicáról volt szó, a szobatisztasági részre nem igazán tudok válaszolni, de mikor egy darabig bent tartottuk a kinti cicánkat (beteg volt) nem okozott gondot hogy a cicaalomra járjon. Csak egy idő után már nagyon mehetnékje volt, nem érezte jól magát bent. A kutyánkkal is kijött egy idő után a befogadott cica, de az nem volt egyszerű menet.
2016. júl. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nem, még nem fogadtam be kóbor macskát. Ahol élünk, ott nem is nagyon vannak. A mi macskáink ismerősöktől vannak.
2016. júl. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Korfüggő. Ha fiatal a macska akkor semmi extra nincs benne. Ha idősebb akkor attól függ,hogy milyen ingerek érték korábban. Ha bántották korábban akkor idegenkedni fog. Nem is fogja teljesen levetkőzni a bizalmatlanságot. Nekem nagyon fiatal ex-utcacicám van. Vele semmi probléma nem volt. Szobatisztaságra nevelni szinte biztos,hogy gyorsan sikerül majd. Ha más állaton másik macskát értesz akkor az lehet necces mivel területvédő üzemmódba vannak kalibrálva. De idővel azt is le fogja vedleni. Kisebb csetepaték lehetnek. De az többmacskás háztartásoknál előfordul. Ha konkrét macskáról van szó,akkor ha szórsz neki ki valami kaját, pár méterrel odébb mész, ha simán megeszi úgy akkor valószínűleg szocializálható még. Ha csak oda-odafut ,kikap egy keveset, odébb fut, akkor félek már esélytelen a dolog. Egyébként mint az embernél is, macskáknál is fontos hogy töltötte a gyerekkorát. Ha volt ember a környékén nem fog parázni. Egyébként lehet olyan utcacica is aki korábban emberrel lakott. Szóval egyénenként változik. Ki kell próbálni.
2016. júl. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem ugyan egy cicus maradt meg,akit én neveltem fel, de mivel az állatmentőknél önkénteskedem, és azon belül is macskákkal foglalkozom, így asszem bőven tudok infóval szolgálni.

Ha a cica 3 hónaposnál fiatalabb, általában a szocializáció, mind emberrel, mind más állatokkal teljesen normális, akárcsak ha jó helyről került vna elő a cica. Eddig nekem még mind használta az almot, aki nem, annál átlagban húgyúti probléma volt. Volt akit kellett unszolni pár napig, de megtanulják.

Ha a cica 3 hónaposnál idősebb, kezdődnek a gondok...minnél idősebb, és ezen belül minnél régebb óta kóbor, annál nehezebb. Viszont kellő tapasztalattal és tudással, egy olyan 5 éves macska is emberhez szoktatható, és teljesen megszelídíthető, aki egész életében vadon élt. Ehhez szükség van vagy fél évre, és rengeteg türelemre, foglalkozásra, ugyanis nem szabad sosem siettetni a dolgokat. A legidősebb macska nálam egy 4 év körüli kóbor volt, akit 3 hónapig lakott nálam, ez idő alatt ugyan nem lett bújós, de már nem akart megenni ha a közelébe megyek, hagyta, hogy megsimogassam, stb. Ez idő alatt sikerült neki gazdit találni, és mára már boldog cica. :)

Szal egyáltalán nem szabad eltántorodni egy kóbor állattól, a legtöbbjük hálásabb és kedvesebb, mint a jó helyről származók. Viszont érdemes kicsit a helyes cicanevelésről tanulni előtte, és kinyitni a pénztárcát, mert a kóbor állatok ritkán egészségesek teljesen...

2016. júl. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Életemben eddig egyszer, de azt sosem felejtem el. Volt egy üzletem a belvárosban, ráadásul emeleten, és egyszer csak 40 fokos nyári melegben bepihegett hozzám egy cica. Fogta magát és befeküdt az egyik szekrény polcára. Az első meglepődés után fogtam magam, és kerestem kis edényt, hogy vizet adjak neki, majd elszaladtam konzervet venni. Megetettem, megitattam, de közben eljött a záróra, és gondolkodtam, hogy mi legyen a macskával, mert mi társas házban éltünk akkor, de semmiképp nem akartam elzavarni. Felhívtam a férjemet, hogy hozzon haza egy vödör homokot, mert én most egy macskával fogok haza menni. Zúgolódni sem volt ideje, jött értem és hozta egy diszperzites vödörben a homokot én meg a macskát.

És hidd el, már aznap használta is, úgy ahogy volt a nagy vödörbe ugrált bele, pedig kicsi volt még akkor a cica. talán 3-4 hónapos. Másnap vettünk rendes almot, abba is épp úgy bele ment. Később vettünk drága pénzért rendes macska toalettet de azt nem szerette. Játszani szeretett benne mert lehet benne bujkálni stb. de nem szerette abban végezni a dolgát, ezért vissza álltunk a vödörre. Nem volt vele különösebb gond azon kívül, hogy unatkozott a lakásban, és néha kicsipkézte a szatén függönyt, amitől a párom irtó dühös lett. Mi akkor kétlakiak voltunk, mert sokat voltunk hétvégén a párom mamájánál, és ott is aludtunk. Ilyenkor persze vittük magunkkal a macskát is, akit simán lazán levittünk kézben a kocsiba, mert amúgy szeretett autózni is. Nagyon jól elvolt látszólag a családi háznál is, elbohóckodott a fűben stb. Csak sajnos végül ott tűnt el. Egy nap vittem volna haza, de láttam ,hogy jól el van a többi macsekkal, akik ott laktak a mamánál. Ez nekem megnyugtató volt, gondoltam lehet jobb lenne oda kiszoktatni, hisz látszólag élvezi már két napja, mi baj lehet. Beültem a kocsiba, és kérleltem hogy jöjjön, de csak szórakozott, nem akart jönni. Gondoltam lehet jobb ha marad, mert úgy éreztem a lakás nem való neki. Nem hagytam egyedül, mert ott lakott akkor még a sógornőm és a férje is, meg a mama, és ők is istápolták, meg ők adtak neki enni ha nem voltam ott. De sajnos végül ott eltűnt, akkor láttam utoljára, mikor haza akartam vinni, de mégsem tettem, mert azt hittem ott jobb neki.

2016. júl. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 piriiiii ***** válasza:
Fogadtam, többször is. A legutóbbi ilyen esetből származó macsek még most is él és virul. Valójában ő jött hozzánk, az udvarunk sarkában vernyogott, nekem meg jó hallásom van ilyesmire és megtaláltam. Egy fekete kis kandúrka volt, néhány hónapos. Befogadtuk, ivartalanítottuk, egyik legszeretetreméltóbb cicánk lett, egészséges, gyönyörű, kedves macska. Nem volt vele semmi gond, bátor macska (a macskákat ijesztgetni (de bántani nem) szerető kutyám ellen is), kedveli az embereket (az idegeneket azért nem annyira nyilván). Nem bent lakik, de szobatiszta - viszonylag.
2016. júl. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen 6 éve,alig volt 1 hónapos,pont iskolába indultam és utánam koslatott...felkaptam a picit és hazavittem.Szegény beteg volt,férges volt,gennyes volt a szeme,kiderült h a gennyes szemére nem lát jól(majdnem vak). Jól rászokott az alomtálcára,családtagokat nagyon szereti,párommal is megbarátkozott nagyon édes,megéri befogadni kóborcicát kiskorban.
2016. júl. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nemrégiben "fogadtam be" egy macskát.

Lefialt a rakodónkban, és azóta itt tanyázik az egész család.

Az anya macska már régebben is bejárkált a kertünkbe, illetve sokszor próbált bejönni a házba is kaját lopni (azóta mindig eldugjuk a mi macskánk kajáját, ha végzett az evéssel).


Mióta itt van, valamivel normálisabb. Megtanulta a rendet, hogy nem jöhet be a házba. A kertben, és a rakodóban van csak. Szelídebb is lett, szokott hozzánk dörgölőzni és meglehet simogatni is. Mindig is jóban volt a mi macskánkkal, így nem nagyon van konfliktus.

A kismacskák normálisak, nincs velük gond. Kezdettől szobatiszták, mindent megesznek. A macskám szokott néha velük játszani, mintha ő lenne az apjuk.

Idilli család. Meghirdettem a kicsiket, de senkinek se kellenek, valószínűleg itt ragadtak.

Tehát egyszerre 4-et is befogadtam..

2016. júl. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az összes macskánkat az utcáról fogadtuk be. A befogadásból eredően nem volt különleges "gond" egyikkel sem, igaz, mindegyik fiatal volt még (6 hét - 6 hónapos kor közöttiek voltak befogadáskor). Nem nagyon változott a jellemük. Kettőnek kisebb betegsége volt, azokat gyógyszerrel pár hét / hónap alatt kikezeltük. Vérmérséklettől függően voltak ragaszkodóak. Volt, amelyik naponta egyszer "tartott igényt" a társaságunkra, volt, amelyik szinte kutyaként követett mindenhová. A szobatisztaság egy kivételtől eltekintve magától ment, csak meg kellett mutatni az almot. Az egy kivétel esetében úgy 2 hétbe telt, mire alomra szokott. Más állatokkal nem akartuk összeszoktatni őket.
2016. júl. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindig volt macskánk. Ha nem az előzőnek a kölyke volt, akkor befogadtuk. Anyám kedvencével az volt, mint amit az első hozzászóló írt, egyszerűen besétált a macska s magától értetődőnek vette, hogy onnantól őt ajnározzák. Gondolom, nem régóta volt kóbor, bár ki tudja...?

Semmi gond nem volt vele, a szobatisztasággal sem.


A "saját" macskáim nem igazán sajátok, csak idejárnak s etetem őket. Bizonyos szempontból félvad jószágok, nem tartoznak senkihez, kint alszanak, vadásznak, mindössze kapnak az embertől is. Itt a szobatisztaság nem merül fel, mert alapvetően kintik, bár egy idő után bejönnek a házba, de éjjel sosincsenek bent. A jelenlegi évek óta itt van s nagyon kezes, mindig az volt, de némelyik vadabb, félősebb. Agresszív még nem volt köztük, életem egyetlen agresszív macskája a szomszédé volt egy helyen, aki nem bánt vele jól. Rideg túlélőtípus volt, megfogni eszünkbe se jutott, biztos sok öltéssel varrtak volna össze minket. De neki megvoltak rá az okai.

Minden macska egyéniség, ez a befogadottaknál is látszik, igencsak különbözőek. De általában hamar megszokják az embert és egy szintig igénylik is a társaságát. Néha nem is értem, ha én normális állat lennék, nem lennék oda a homo sapiensért, nem egy szimpatikus faj. Igaz, a macska nem feltétlenül a fajt kedveli, csak az adott ember pozitív számára.

2016. júl. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!