Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogadtál már be utcáról kutyát?

Fogadtál már be utcáról kutyát?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor végül is mi vitt rá? Mit szólt a családod?
2012. febr. 2. 22:20
1 2
 1/20 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban minden kóbor kutyát hazavittem, mert megsajnáltam őket amiért nincs mit enniük és inniuk. Anyu elfogadta, nem volt más választása. :)


Mindegyiknek meglett a gazdája, vagy ha nem, találtunk neki. Tőlünk kutya utcára, menhelyre soha vissza nem került és nem is fog.

2012. febr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Igen. Négy-öt kutya után már az hatodik sosem volt olyan vészes senkinek. És igazából az, hogy ideiglenesként érkezik egy kutya vagy utcáról, nem olyan óriási nagy különbség ilyen téren. Nem maradt nálunk egy kutya sem, akit az utcáról fogadtam be, mindnek lett gazdája, egyet kivéve, őt el kellett altatni, rákos volt.
2012. febr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Igen, beengedtem mert sírt a kapunk előtt, anya először félt tőle(meg minden más állattól) de utána megszerette.. én is úgy indultam neki, hogy amíg nem lesz új gazdája, de kb. 2 nap múlva közöltem hogy én vagyok az egyedüli gazdája:D de nem kereste senki, utánanéztem:)
2012. febr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:

Igen, eddig harmadik kutyusom, akit az utcáról fogadtam be(az első kb 16 évesen halt meg).

A mostani kutyusom csontsoványan szilveszterkor találtuk. Nem félt a durrogtatásoktól, csak éppen akkorra már kidobták(másnap már el tudtam engedni, soha nem megy el a közelemből, szóval biztos, hogy nem elszökött).

Részben a sajnálat miatt(hideg volt, ő éhes és fázott), másrészt mert odajött és tündéri aranyos kutya volt már akkor is. Amelyik kutya a megpróbáltatások után is képes bízni az emberben, az nagy szó! Ráadásul az én kutyám egy angyalka.

A család nem örült, de nagyon gyorsan megszerették és elfogadták. Azóta saját családom van és természetesen velünk van(a másik talált kutyusunk velük maradt).

32N


Találtál kutyát?

Merre? Milyen fajtát? Szelíd, aranyos?

2012. febr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Igen. Nem szóltak miatta, szerettük nagyon, de sajna már nincs köztünk.

Egyébként az első kutyánk is így lett, akkor még nagyon kicsi voltam. Két srác találta az utcán a kutyát és becsengettek hozzánk, hogy nem tartjuk-e meg. Megtartottuk. És a srácokat is, azóta is jó barátai a családnak :)

2012. febr. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én is fogadtam be, január 2-a óta van nálunk, a pályaudvaron ült, azt gondoltam, vár valakit, de órákkal később is ott volt, így befogadtam. Nem volt könnyű, elég nehezen akart bejönni a lakásba, mert félt. A szabadságát azóta is megtartotta, ő azt hiszem, nem az a kimondottan hálás típus, hanem megy bele a vak világba.
2012. febr. 2. 22:33
 7/20 anonim ***** válasza:

Egyszer igen :).

Becsöngetett hozzánk egy ember, hogy a házunkkal szemben majdnem elütött egy kutyát, tudunk-e róla valamit. Befogadtuk, nem kereste senki, végül egy nagyon kedves ismerősünk tartotta meg.

2012. febr. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
39%

Gyerekként minden kóbor kutyust hazahordtam ami még elfogadható méretű volt(nagyobbaktól félem).

Hatalmas házban laktunk nagyiékkal,elfértek,kaja is jutott nekik bőven,mindig volt 4-5 kutyus,2 kivételével mind csak pár hónapig volt nálunk,amig felerősödtek és találtunk megfelelő gazdit.


Most panelban lakom,ide kutya nem való,de most szilveszter után egy kicsi fekete szőrgombócot találtunk séta közben,alig lehet 1-2 hónapos.szegény kóborolhatott jóideje.Hazahoztam,kicsi még,elfér,plakátok,hirdetés ellenére nincs meg a gazdija,pedig állatorvosokat is végigjártam,hátha.

Ha nem lesz gazdija,akkor gazdi kell neki,mert ránézésre elég nagytermetű kutyuli lesz,és panelba kinzás lenne.

Itt már senki semmit nem szólt,ugyanis egyedül élek,szomszédban van kutya,nem szólnak.

2012. febr. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Igen, pici kölyökként ki volt téve az utcára a kis Bucika, nagyon aranyos volt, most már több, mint egy éves, jól megcsúnyult szegény, igazi UV kutya, de így is nagyon szeretjük. :D És nagyon hálás. :)
2012. febr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Mi most nyáron fogadtunk be egy gyönyörű fajtatiszta foxit, igaz, nem az utcáról, egyenesen besétált a nyitott kapun át a kertünkbe. Kerestük a gazdáját, meg is lett, kiderült, hogy szándékosan tette ki a kutyát. Érthetetlen számunkra, mert egy ilyen szép kutyát fél perc alatt el tudott volna ajándékozni, ha meghirdeti. Amikor megjelent nálunk a kutyus, többen is mondták, hogy ha nekünk nem kell, szívesen befogadják. A családban mindenki rögtön rajongott érte. Én kezdetben kicsit tartottam az egésztől a cicáim miatt, de szerencsére szereti, nem bántja őket. Aztán megtudtuk, hogy az eredeti gazdájánál is cica mellett nőtt fel. Tünemény egy kutyus, életünk egyik legnagyobb ajándéka.
2012. febr. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!