Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicámnak baja van, de senki...

Cicámnak baja van, de senki nem tud rá választ adni. Találkoztatok már ilyennel?

Figyelt kérdés
Van 2 cicám, eddig kint voltunk, több, mint fél éve azonban lakásba költöztünk, jöttek velünk ők is. Felnőtt cicákról van szó, 4 illetve 5 évesek. Míg kint voltunk, kijárósak voltak, kapták az élősködők elleni csöppöket, féreghajtót, oltás FeLV, veszettség, nátha és még nem tudom mi van a 7 betegséget kombináló oltásban. Mióta bent vagyunk, ez ugyanúgy megvan. Viszont múlt hónapban az idősebbiken észrevettem, hogy ugrál és rágcsálja magát. Megnéztem, jó kövér bolha volt benne pár darab (akkor már 5 hónapja voltak csak bent, plusz a csöppöket is kapták - fypryst). Elvittem orvoshoz, megnézte, bolha, adott rá újabb csepp adagot, minden egyéb rendben. Körbe fújtam a házat Insecticide 2000-rel, úgy, ahogy az orvos tájékoztatott, a ház egyik felét, másikba 24 órára addig a cicák, 24 óra múlva át a tiszta részre, 24 órára karantén a másik oldal, ott is befújtam. Javult a helyzet, bolháknak nyoma se maradt, másik cicám nem is fertőződött. Örültem, mint majom a farkának, aztán hét elején jött a hideg zuhany: cicám újra elkezdett ugrálni, mintha csípnék. Vizsgáltam, de semmit nem találtam. Kedden doki, semmi nincs, a cica tök egészséges. Hazahoztam, megint ugrál, harapdálja magát, vakarózik, nyalogat. Szerdán leült a szoba közepére, nézte a plafont, mintha lenne ott valami, közbe megint ugrált, fájdalmasan nyávogott. Megint néztem, megint semmi. Felhívtam az állatorvost, visszavittem. Semmi baja a macskának. Még aznap este felhívtam egy másik orvost is, az is megnézte, a diagnózis ugyanaz. A macska meg nincs jól... Vagyis fizikailag nincs baja, eszik, szép a bundája, nem fogyott, játszik, de jönnek ezek a bekattanások. Másik cicának semmi baja. Én már gondoltam arra is, hogy az eddigi szabad lét után most telik be nála a pohár, nem tetszik a bezártság és idegi alapon van baja, de ezt mindkét orvos elvetette. Nem tudok már mit kitalálni, igyekszem lekötni a figyelmét folyamatosan, játszani vele, de nagyon ijesztő, mikor "bekattan", félek, valami komolyabb baja van. Találkoztatok már ilyennek? Segítsetek kérlek, féltem a cicát, de már nem tudom, mit tehetnék érte... :(

2016. júl. 15. 12:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Videómegosztó oldalt sajnos nem tudok, de engem nagyon érdekelne a videó, akár valahogy privátban is.

Az én macskámmal nemrég volt ilyen. Ő többségében kint él, befogadott macska. Egyszer eltűnt egy éjjelre, pedig mindig itthon van, majd bicegve jött haza, felületi sérülés nem látszott rajta, meg semmi, aludt, aztán a lábáról is elmúlt a duzzanat. Másnap reggelre teljesen bekattant, rohangált-ugrált-nyalogatta magát össze-vissza, és ő is néha csak nézett felfelé a levegőbe merev arccal. Játszott-evett meg minden, de néha mint aki azt sem tudta hol van, teljesen megváltozott. Alaposabban megnéztük mindenhol a hosszú szőr alatt is, és egy elég csúnya seb volt rajta, persze rohantunk az orvoshoz, kitisztította, napokig gyógyszert szedett. Mi azt figyeltük meg, hogy ahogy valami bogár repült felé, akár légy, akár bármi más, akkor "kattant be", ijedezett, ugrált, lapulva menekült, mintha érezte volna, hogy ha a bogár hozzáér az eleven sebhez, az nem lesz jó, illetve a bőre is "rángatózott" ilyenkor (bocsi, ezt nem tudom jobban megfogalmazni).

Persze lehet, hogy ez közelében sincs annak, ami miatt a te cicád így viselkedik, de valaminek hozzá kell érnie a szőréhez, vagy zavarnia kell, ha nyalogatja/rágja magát.

Tuti, hogy van valami azon a macskán, akár valami szabad szemmel nem látható élősködő, ami zavarja, és kellemetlen neki, én érdeklőnék jó orvosokról, aztán felkeresném a legjobbat, aki megtalálja, hogy mi a baja. Tudom, milyen érzés csak nézni, hogy valami nem oké, és nem tudsz segíteni, de én azért csak felkeresnék más orvost is, hátha többet tud mondani.

2016. júl. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is elküldheted, tudok privátban e-mail címet adni.

Egyrészt már 20 éve tartok macskákat, és a tipikus agyonrakényezetem módon. Jelenleg van 5, de átestünk már rákon, különböző cisztákon, szervi gyulladásokon, az egyik cicám pedig cukorbeteg, minden nap inzulininjekcióra van szüksége stb(a tipikus ivartalan húgyúti gondokról ne is beszéljek ugye).

Ezen kívül több mint 5 éve vagyok az állatmentők tagja, ezen belül macskákkal foglalkozom, így rengeteg betegséget kezeltettem már, és sok életet mentettünk meg az orvosommal. Mivel Svájc határánál élek, így ide gondolom nem fogsz kijönni, a dokim viszont borzasztó alapos, állandón konferenciákon tart előadást, így kicsit nehéz időpontot találni nálla, de megkérdezem, hogy látatlanban tud-e mondani neked vmit, a videot is megmutatom(jövhét pénteken megyek majd hozzá) amúgy élősködő, allergia, és lelki okok is szóba jöhetnek, de akár vmi szervi is, a macskák nem mindig produkálnak megszokott tüneteket(több macskával is találkoztam, aki hangosan dorombolt, miközben belső sérülése volt, és rohantunk az ügyeletre, és hasonlók, tudnék mesélni.) Viszont egy vérvételt én is javasolnék, azzal sok minden komoly bajt ki lehet zárni, és akkor megnyugodhatsz kicsit, hogy akármi is a baj, az nem életveszélyes.

#3 vtam

2016. júl. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! Privátba írtam mindkettőtöknek, szívesen küldöm a videót is, hátha valamit észre vesztek.


Közben tegnap felvettem a kapcsolatot egy nem helyi, de viszonylag közeli állatorvossal, kedden viszem hozzá a cicát, azt mondta, vért mindenképp vesz tőle és valamilyen tesztre (mondta, de nem értek hozzá, nem tudom milyenre) küld szőr, bőr és karom mintát, amiből kiderülhet, hogy van-e valamilyen külső fertőzése, akár szabad szemmel nem látható is.

Látható sérülése biztosan nincs, ezerszer vizsgáltam át, doki is végig nézte, semmi nyoma. Alapjáraton nekem az furcsa, hogy míg kint voltunk, soha nem volt semmi élősködő, beköltöztünk, 5 hónapot éltünk bent, közben ugyanúgy védekeztünk, és "panelcicaként" fertőződött, mikor az erkélyen kívül nem is teheti ki a lábát. Doki szerint az a gáz, hogy mivel nincsenek nagy telek, nem fagynak el ezek az izék, és most már városban madarak is pl hordozzák, lehet, hogy mikor elrepült nálunk, lepottyant... Na meg az érdekes, hogy a másik cica nem fertőződött egyáltalán, benne meg jóllakott dagadékok voltak, pedig együtt játszanak, alszanak, egész nap együtt vannak. Kicsit félek, hogy valami belső oka lesz a dolognak, nem egy helyen olvastam, hogy a gyengébb immunrendszer is okozhatja a bolhákra való fogékonyságot. Nem tudom már mi lesz, remélem kedden a másik doki mond valami használhatót...

2016. júl. 16. 15:00
 14/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nem írtam, nem tudom, érdekel-e titeket, de meglettek az eredményei a cicámnak. Gondoltam leírom, hátha valakinek lesz hasonló gondja, doki szerint kb 1 ezer esetből 1 alkalommal jelentkezik ez a baj.

Szóval valóban voltak bolhái, amit a korábbiakban már tudtunk, bár a megfertőződése még mindig homályos... Amit vettem rá nekik csepegtetőt (Fypryst), ugye eddig is azt használtam, viszont nem voltak bolhák, ezért nem jött elő a dolog. Na most csöpögtetés után a bolhák ugye úgy pusztulnak, hogy a szervezetükbe jut a szer, de nem pusztulnak azonnal, még ürítenek. Ez az ürülék is tartalmazza az adott szer bizonyos bontott formáit, ami nem szokott gondot okozni, a mi esetünkben azonban a bolhák által ürített anyag és a szer maradványainak együttese allergiás reakciót váltott ki, ez volt az oka az egésznek. Ez szabad szemmel nem látható, csak laborban tudták kimutatni, és a doki szerint ritka, mint a fehér holló, valószínű ezért nem ismerte fel a többi állatorvos, sőt, nem is gondoltak rá. 1 hetes antibiotikumos kúrát írt elő a doki, mellette kaptunk egy speckó sampont, amivel minden nap fürdetni kell. Az ugrálás azóta teljesen elmaradt, néha még vakarózik, de a doki szerint ez normális, mivel erős a sampon, valószínű még irritálja azokat a területeket, amiket korábban a bolhaizé kikezdett, de ha letelik a 3 hét fürdetéses idő, elvileg teljes mértékben meg kell annak is szűnnie. Ugyan vár még ránk egy kontroll labor, de már van remény :D


Köszönöm a segítségeteket mégegyszer! :)

2016. aug. 14. 16:55
 15/16 A kérdező kommentje:
*10 ezer esetből
2016. aug. 14. 16:56
 16/16 anonim ***** válasza:
11-es vagyok, éppen tegnap gondoltam rátok, hogy vajon megoldodott-e már a gond. Még sosem hallottam ilyenről, de nagyon örülök, hogy rajottetek a problémára, és kitartást, ezek után már csak türelem és meggyógyul a cica!:)
2016. aug. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!