Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két kandúrom van, eddig aro-s...

Feketeruhasember kérdése:

Két kandúrom van, eddig aro-s macskakonzervet kaptak, ez jó nekik? Vagy ha nem akkor mit vegyek nekik ami jobb és egészségesebb?

Figyelt kérdés

5-6 év körüli ivartalanított állatokról van szó. Kinti, bentiek, de nyáron leginkább kinnt vannak.(nem mennek el mindig az udvarban tartózkodnak.) Nem a legdrágább tápra gondolok, hanem valami olyanra ami már macskás körökben is elfogadható. Igaz hogy jobb nekik a száraz táp (persze víz biztosítása mellett) mint a konzerv?


Meg van egy 18! éves keverék 20kg körüli kutyám, az eddig chappí-t evett az jó neki? Vagy annak mit vegyek?(az is ivartalanított kan)


2016. júl. 16. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Olvasd el az aro-s konzerv, illetve a chappy összetevőit. Hústartalom max. 4%. A többi gabona, hamu (!), adalékanyagok.

A kutya és a macska pedig ragadozó, főként hússal táplálkozik.

Máris láthatod, hogy nem jó nekik.

Olyasmivel kell őket etetni, ami főképp húsból áll, és gabonát nem vagy csak minimálisat tartalmaz.

2016. júl. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben, ezt én értem. De ezért kérdeztem hogy konkrét termékeket mondjatok, ti mit adtok nekik.
2016. júl. 16. 16:09
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem értek annyira ezekhez, de ha tudom melyik márkát vegyem ami jó, azt megveszem.
2016. júl. 16. 16:09
 4/9 anonim ***** válasza:
A kutyáim és macskáim is Brit Premium tápot esznek, ez középkategóriás, 40% hús van benne és színezékmentes. Konzervből pedig a Premiere márkát vesszük, 70% hússal. Utóbbi csak a Fressnapfbam kapható, a tápokat a Petissimo.hu-ról rendelem. De az alap kaja a táp legyen, csak kiegészítésként adok nedveset is. Bármi más kérdésed van nyugodtan írj privátot. :)
2016. júl. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy éves ivartalanított kandúrom van én ezt adom neki.

[link]

És Josera Légert az ivartalanított macskáknak való,összekavarom a kettőt.

Egy kg táp kb.egy hónapig elég neki.

Mellette Félix 400g os konzervet kap,naponta egy fél dobozzal elosztva 3 étkezésre.

Most néztem Bozita konzervet,ez egy svéd márka ez is 300 forint körül van egy doboz úgy ,mint a Félix.

Így kb.6 ezerben van a cicus egy hónapban.

Ennél többet nem tudok rá költeni.

Szép,egészséges macska.

Az előző macskám még ezeknél gyengébb minőséget kapott,mert akkor még nem volt ekkora választék 1996-ban született és 2014-ben hunyt el,szóval szép kort ért meg.:)

2016. júl. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi Eukanuba szárazat adunk a konzervet nem eszi meg. Plusz tasakosból vegyes féléket pl miamor, félix próbáljuk kerülni a túl sok gabonát. És persze nyershúst is eszik.
2016. júl. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én hússal etetem őket, de a cica kap alutasakosat is (tudom, nem valami jó, de imádja). Mai menü a kutyának: csirke farhát pulykaszív, 1 nyers tojás.

Cicának: pulyaszív kis kockákra vágva, csirkemell nyesedék, kis alutasakos (aldis shiba márka).


A kutyusodnak kipróbálhatsz egy idős kutyáknak való Brit tápot, de fokozatosan váltva, azaz először csak egy kicsit keverj a megszokott chappihez, és napról-napra legyen egyre több a Brit, és kevesebb a chappi. Figyeld, nem okoz-e hasmenést.

2016. júl. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kutyustápokhoz nem értek, de én a kutyusnak is ajánlanék farhátat plusszban, ez nem egy nagy kiadás.

Cicakajában a happycat az olcsóbb szériából ami már egész jó, van ivartalanított cicusnak való is. Mindenképpen szárazat, és steril cicusoknak valót, ugyanis ők sokkal fogékonyabbak a húgyúti gondokra(fertőzés, kő), erre figyelj oda nagyon, ugyan ha kintiek, nehezebb kontrollálni a vizeletüket, ezt én is tudom. Cicusnak ezenkívül kiegészítésnek husit ajánlok, ha bírja a pénztárca minden napra, ha nem, akkor amilyen gyakran csak lehet kapjon pl csirkenyakat, de akármilyen baromfi, vagy nyúl hús mehet neki nyersen is ha friss(én mondjuk csak forrázva adom nekik, az a biztos) disznó csak főzve.

A konzerv nem elég, hogy szemét kaja, a cica alig tud vmit hasznosítani, de még a fogakat is tönkreteszi ha csak azt kap(mivel puha, ráragad afogakra, lepedéket képez amiből fogkő lesz, ami pedig az alapja egy jó kis gyulladásnak, vagy fertőzésnek, ezért jó pl nagyo a nyak, mert amíg azt rágja, majdnem úgy működik, mint egy fogkefe, a fogakat, ínyt is tisztítja)

2016. júl. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

En a kutyat, macskat is vegyesen etetem, kapnak nyerset is es eledelt is.

A tapbol mindkettonek Acana-t adok, nem olcso de jo es vegre ezt a kutya is megeszi (eleg valogatos). Nem is kell belole nagy mennyiseg.

Konzervbol a macskanak Animoda Carny-t adok, nagyon jo, magas hustartalmu es az ara is barati, rendelni szoktam a zooplus-tol.

De igazabol a nyers valt be a legjobban, kicsit idoigenyes, en egyszerre szoktam a kutyanak es a macskanak is 3-4 heti adagot bekeverni, leporciozom napi adagokra es fagyasztom. Reggelente veszek ki egy-egy adagot, hogy kiolvadjon etetesi idore. A daralas/bekeveres/porciozas 3-4 oras elfoglaltsag havi szinten nekem, de anyagilag is megeri es jobbnak is tartom, mint bolti eledelt. (Ettol fuggetlenul maradtam a vegyes etetesnel, nem tertem at teljesen nyersre).

2016. júl. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!