Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan fogjam és szelídítsem...

Hogyan fogjam és szelídítsem meg egy kóbor macska kölykeit, ami a kertünkbe fialt egy farakás alá?

Figyelt kérdés
Már kb.2 és fél hónaposak lehetnek, elő-előjönnek a farakás alól, de amint embert látnak, elfutnak. Próbáltam étellel magamhoz édesgetni őket, de nem megy. Négyen vannak, itt nem maradhatnak, mert tavasszal már ivarérettek lesznek.

2016. júl. 21. 10:04
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk ugyanez volt, hogy megfialt a mi kertünkben... Ideges is voltam, hogy mi legyen, mert nekünk erre nincs kapacitásunk, hogy más macskájának a kölkeit etessük...

Aztán amikor már ott tartottam, hogy össze kéne szedni őket és elvinni valahova, menhelyre vagy nem tudom, akkor meg már nem találtam őket.

Ez a macska is úgy volt kóbor, ahogy az összes többi. Szóval valójában volt gazdája, csak a gazdája nem vigyázott arra, hogy ne járjon ki közterületre és más ember magánterületére....

Szóval hagyta elkóborolni, nálunk megfialt, aztán mikor felcseperedtek a kölkei, akkor hazamentek mind. Meg is érdemli a felelőtlen gazda, etesse ő, ha nem gondoskodott a nagyról rendesen!


Tehát a saját tapasztalatomból azt mondom, hogy ne adj nekik enni, és majd elhúzzák a csíkot. Ha nem húzzák el, akkor zavard el őket. Néha egy vödör víz és amen.

2016. júl. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kérdező nyilván valami humánusabb megoldást szeretne találni a cicák számára, például gazdásítani őket.


Csak étellel fog menni a szelídítés, viszont türelem kell hozzá. Tegyél ki ételt a házatok közelébe, oda fognak menni, hogy megegyék. Eleinte lehet, hogy csak akkor, ha te már elmentél, de egy idő után megpróbálhatsz ott maradni, amikor esznek.

Ha megszokják, hogy naponta kapnak tőled ételt és nem akarod őket bántani, majd lassan elfogadják a kezedből is és engedik magukat esetleg simogatni is.

2016. júl. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!