Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért viselkedik így a macska?

Miért viselkedik így a macska?

Figyelt kérdés
Amikor húskonzervet eszik és befejezte a táplálkozást, elkezd kaparni, mint amikor a piszkát tűnteti el. A földet kapirgálja a tál mellett.
2010. ápr. 16. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
de édes lehet! nincs másik állatod? akkor lehet, hogy azok elől akarja "elásni" a tápot, hogy csak ő ehesse meg.
2010. ápr. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A mienk az bárhol képes nekiállni sikamikálni, ha ő úgy gondolja, hogy az szükséges. Nagy kedvenc, mikor az éjszaka közepén beüget az ágy alá és a fejem alatt neki áll takarítani a parkettát, hogy száradna ki a kis fekete szíve a ganénak :D Ilyenkor kicsit elszoktam veszíteni a türelmem. Már felmostam a helyet Domestossal, de nem segített. Kimondottan elveszítem ilyenkor a türelmem :)
2010. ápr. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hogy miért csinálják nem tudni,de nem egyedi az eseted,az én két cicám is ezt csinálja,sokszor,ha kijönnek az alomból kapirgálás után,akkor a maradék kaját is be akarják temetni,sőt mivel dohányzom,a hamutartómat is mindig "betemetik".Szerintem ez a "betemetési" ösztön,mivel mondják,hogy a macska tiszta állat,mert gondosan eltemeti a már "nem kellő" dolgokat.A francba ennyi szóismétlést,na mindegy.Szóval,érted.Szerintem ne foglalkozz vele,nincs jelentősége.
2010. ápr. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Hehe...Az enyém is szokta! =)

Az csak azért van mert azt akarja, hogy más "ne nyúljon hozzá". Vagyis jelezni akarja, hogy "itt maradt még, de ne egyed meg, majd később megeszem én!". Semmi komoly, mindig csinálják!

2010. ápr. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én cicám is ezt szokta, de csak akkor, ha nem tetsző étket kap, vagy mi magunk olyan ételt-italt eszünk, ami neki nem tetszik. A reggeli kávénkat simán betakarja, ám az esti borunkba beleiszik.
2010. ápr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ösztön, ami a ragadozókból maradt benne. A természetben azért kaparják el, hogy a rivális állatok vagy ellenségek ne akadjanak rá. Vagyis eltünteti a nyomait.
2010. ápr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!