Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, ha a macskám a...

Mit csináljak, ha a macskám a sarokba pisil egy ideje?

Figyelt kérdés
Idősebb ivartalanított kandúr.Az alom tiszta, nagydologra használja is,pisilni is odaszokott, viszont egy hete naponta egyszer a sarokba is pisil. Próbáltam már sok mindent:ecet, narancs,citrom,macskatávoltartó spray,szóda-bikarbona,alufólia,celofán. Az alapos feltakarítás nem sokat ér,mert parketta és magába szivja. Nagyon el vagyok keseredve,miért csinálja?

#macska #sarokba pisilés
2016. aug. 2. 07:28
 1/4 anonim válasza:
Esetleg Libero???
2016. aug. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha idős a cica, akkor érdemes megnézetni az állatorvossal, hogy nincs-e esetleg veseelégtelensége vagy ilyesmi.

Nem tudsz valamilyen bútordarabot odatolni a sarokba? Ha nem tud a szokott sarokhoz hozzáférni, talán visszatér az alomhoz...

2016. aug. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Attól tartok, ha odatennék valamit más helyet keresne..
2016. aug. 2. 10:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezek az erős illatú kencék sokszor az ellenkező hatást váltják ki, mint szeretnénk. Ugyebár a macskák is illatanyaggal jelölik a területüket, csak ők főként nyállal, amit a dörgölőzéskor visznek fel bizonyos felületekre (kivéve az ivaros kandúrok, ők vizelettel is jelölnek). Az erős szagok elnyomják az ő illatanyagukat, ezért veszélyben érzik a territóriumukat. Hogy elnyomják azt az illatot, előfordulhat, hogy lepisilik. Emlékszem, még tini koromban az ágy mögött rejtegettem a cigimet, azt is mindig lepisilte a cicám.

Próbáld meg semlegesíteni a szagokat pl. szódabikarbónával. Ha ezután is fenn áll a probléma, rakd át oda az almot.

2016. aug. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!