Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van esetleg valakinek valami...

Van esetleg valakinek valami erős gyanúja, hogy betegség, netán bántalmazás következtében lett ilyen az egyik szeme? (Kép csatolva) Miképpen tudnám házi módon némileg orvosolni?

Figyelt kérdés

Sokat lófrál házon kívül, de most szokatlan módon pár napig színét sem láttam, majd nemrég bukkant elő durván bebordósodott szemmel.

Orvoshoz jövő hét elejéig sajnos nem áll módomban elvinni, azonban szeretnék rajta mégis valahogyan segíteni.

Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat!


[link]

[link]

[link]

[link]


2016. aug. 2. 17:17
 1/6 anonim válasza:
37%

Hát szerintem a cicus szemébe valami belekapott.

Ha sokáig nem láttad akkor szerintem elkóricált másik macskához és ott összeverekedtek, vagy egy kutya..

(De szerintem tuti biztos hogy "bántalmazás")


DE NYUGI: NEM FOG MEGHALNI :)

2016. aug. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
37%
Az első válaszoló vagyok újra: Ha NEM javul neki 4-5 nap után sem akkor VIDD EL ORVOSHOZ, addig nem kell :)
2016. aug. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Most a párzási időben összeverekedhetett valami más macskával.
2016. aug. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat!


Ahogy észleltem a teszt során, nem is lát arra a szemére jelen pillanatban. Most próbálom tisztítgatni kamillás vízzel, amennyire engedi, bár aligha fog ez segíteni ezen.

Várok egy-két napot, aztán ha nem javul, csak eljuttatom állatorvoshoz egy mélyebb diagnosztikára.

2016. aug. 2. 18:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Sérülésnek tűnik.

Ne kamillázd, mert többet árthatsz vele!

Ha gennyes, váladékos, akkor tiszta langyos vízzel töröld le neki.

Ha úgy látod, hogy nem is lát vele, akkor az igen komoly sérülés. Minél előbb juttasd el orvoshoz. Valószínűleg kapni fog antibiotikumot, és szemcseppet is - de hogy milyet, annak eldöntése az orvos feladata, a sérülés mértékétől függően.

2016. aug. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Istenem de edes 😍😍
2016. aug. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!