Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem tudom mit tegyek. A...

Nem tudom mit tegyek. A cicáimat piszkálják?

Figyelt kérdés
Az udvarunkba cigányok laknak neveletlenek 2kisgyerek állandóan piszkálja a cicákat bantalmazza őket több cicám is már eltűnt pl az egyiket egy két hónapos lehetett az a koscicám nyár volt es a napon a lavor alá tette ... A kiscicakat állandóan megakarjak fogni es dobálják őket kovel egyszer a fulenel fogva fogta meg es hajototta el. Nem hagyjak beken őket akárhogy mondom nekik akar hogy kiabálok veluk semmi.. Nagyon szeretem a kiscicaimat es nem tudom mit tegyek ..ezek az kis gyerekek lehetnek 6-7 evesek es igazabol nem tehetnek rola hogy ilyennek neveltek őket de nem szeretnem ha eltunnenek a macskáim...segitsetek mit tegyek!? En sem tudom a nap 24orajaba figyelni őket Nehogy bantalmazzak őket..????

2016. aug. 1. 20:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tartsd őket a lakásban, vagy ajándékozd el őket.

Ez így állatkínzás.

2016. aug. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

ne haragudj, de ilyen helyzetben a te felelőtlenséged miatt is pusztultak el a cicák. ilyen szomszédok mellett NEM tartunk kinti cicát/kutyát, érthető okok miatt. benti legyen.

ugyanez van,amikor valaki a főút mellett lakik és siránkozik,hogy az összes cicáját elütötték.. talán nem kéne kint tartani,hogyha a körülmények nem adottak..

persze nem téged hibáztatlak,elég nagy baj,hogy ezek a korcsok ilyenek. de neked kéne ilyenkor tenni érte,hogy ne is találkozhassanak a cicáiddal. legyenek bentik..

2016. aug. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szegény cicusok.Próbáld megbeszélni a szüleikkel. Bár ezekből bármit ki lehet nézni...nehéz ügy.
2016. aug. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat folleg ilyen hamar es teljesen igazatok van de imádom őket es soha nem adnak őket oda senkinek semmi áron azert fordultam ide. Regen nem laktak itt az udvarba ezek es minden cicam megvolt jo volt nekik semmi problema nem volt. Nagyon sokat gondolkodtam rajta hogy bent kene őket tartani de nekik jobb kint sokkal..szeretnek a tobbi koscicaval jatszani.. Es ha ugy döntenek hogy benn tartanam őket mas problémák miatt sem lehetséges...
2016. aug. 1. 21:05
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

már hogy a bánatban lenne nekik jobb kint? te látod amiket írtál?

"dobálják őket kovel egyszer a fulenel fogva fogta meg es hajototta el" "a napon a lavor alá tette" "több cicám is már eltűnt"


nem vagyok híve a macskák benti tartásának, de ha odakint tartani életveszélyes(a cicára nézve) akkor bizony bent kell tartani.vagy ne tarts több cicát. más megoldás nincs.

amúgy ha egy cica alapból úgy nő fel,hogy bent van tartva és időben ivartalanítják és bent is lefoglalják játékokkal, akkor nem lesz rossz élete. elélhet 15 évig is így.

odakint meg még az első szülinapját sem éri meg.. biztos olyan jó neki kint?

2016. aug. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom elviselni ha egy állat bent van tartva bezár a. Viszont abba is igazad van hogy kint sem jo nekik.. Nehez..
2016. aug. 1. 21:29
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
ajándékozd el akkor jó helyre.
2016. aug. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mar nagyon regota nalam vannak.. Nem tudom. Viszont ügye kinti cicák es mielott behoznám őket kéne valami jo bolha irtó mert mindig van bennük egy es ha most behozom őket akkor a lakas is bolhás lesz . Nem tudtok valami jo bolhairto szert amitol ha behozom a cicakat nem lesz a haz is tele.. Mar sokmindent probaltam.
2016. aug. 1. 21:37
 9/13 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lehet szólni a rendőrségnek. Az állatkínzás bűncselekmény, ha a gyerekek kínozzák az állatokat, azért a szülők a felelősek. Lehet, hogy nem tudod bizonyítani, vagy a rendőrök nem érik őket tetten, de már az is sokat jelenthet, ha rájuk ijesztenek egy kicsit. Nyilván primitívek, nem is tudják, hogy büntetőjogi felelősségük is van, Ideje ráébreszteni őket.


Benti tartás: kérdezd meg erről bármelyik állatorvost. Mind azt fogja mondani, hogy egy macska tökéletes és teljes életet élhet lakásban.

2016. aug. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Bolhairtóra kinti állatoknak is szükségük van! Nem csak akkor kell, ha be kell vinni őket a lakásba! Nem azért kell csak bolhairtó, hogy a lakásba ne legyen bolha, hanem hogy az állítólag szeretett cicáid vérét ne szívja, ne kínozza őket és ne betegítse meg!

Valamint emellett rendszeres féreghajtásra is, és oltásokra.


Nem, nem jobb nekik az udvaron, ilyen körülmények között. Ha igazán szereted őket, és jót akarsz nekik, akkor vagy benti cicák lesznek, vagy elajándékozod őket jó helyre.

2016. aug. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!