Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? Újszülött...

Mit csináljak? Újszülött kiscicákat találtam. Sos.

Figyelt kérdés

Az előbb, amikor kint voltam a tömbházunk előtt meglátam egy fekvő macskát ázni az esőben. Csodálkoztam, hogy mért nem húzódik be valahova, odamentem, és láttam, hogy kiscicái vannak. De akkor születhettek valamikor. Sajnos az anyjuk és kettő az öt cicából már halott volt, de a három élőt hazahoztam. Csináltam valami helyet nekik, meg melegbe raktam őket. De fogalmam sincs, hogy hogy kell velük bánni.

Valaki nem írná le, mit csináljak velük? Még soha nem volt háziállatom, és nem is igazán szerettem soha a macskákat, így 0 tapasztalatom van. De akkor sem hagyhattam ott őket.

Nekem úgy tűnik, hogy nagyon gyengék. Most azt hiszem alszanak. De ha felébrednek, gondolom etetni kéne őket. De mivel? Honnan a rákból szedjek nekik macskatejet? Vagy ihatnak tehén tejet?

És elég, ha egy puha plédbe bugyolálom őket, vagy tegyek melléjük melegvizes palackot?

Még van rajtuk olyan hártyaszerű trutyi, gondolom az ellés után maradt. Megpróbáltam finoman letörölni róluk, de nem mertem vízbe tenni őket, hátha árt nekik...

Szóval ha valaki hármi hasznos infóval tud ellátni azt nagyon megköszönném. Tényleg bármiről... Nagyon nem szeretném, ha miattam elpusztulna három kiscica, de lövésem sincs mit kell velük csinálni.



2016. aug. 12. 12:30
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
66%
Minde n keppen melegbe legyenek nagyon melegbe nem eleg egy takaro
2016. aug. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
77%
Állatpatikában van fecskendő és tápszer, azzal kell etetni őket azt hiszem 2-3 óránként éjjel-nappal, és melegvizes puha valamivel dörzsölgetni a hasit-popsit, hogy tudjanak kakilni.
2016. aug. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
77%
Állatboltokban (pl Fressnapf) tudsz venni tejpotlót kiscicáknak, ezt kell (vízzel felhígítva, de ez úgyis rá van írva a dobozra) fecskendőből adni nekik.
2016. aug. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
77%
Raksz fel képet a cicákról? Amúgy nem 100%, hogy mindegyik megmarad, nagyon nehéz őket életben tartani, esetleg hirdess meg a kékszínű közösségi oldalon (azért nem írom le a nevét, mert moderálják), hogy szoptatós anyacicát keresel.
2016. aug. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Andizsuzsi ***** válasza:
81%
Először is kicsi az esélye, hogy megmaradnak, de ez nem a te hibád. Még szükségük lenne azokra az anyagokra, amit az anyamacska teje tartalmaz. Amit tehetsz: elmész egy állatpatikába - állatorvoshoz és veszel kismacskának való tápot és cumisüveget. 2 óránként eteted őket az előírás szerint /éjjel is!/. Minden etetés után finoman simogatod a hasukat, nedves törlőkendővel a végbélnyílásukat, amíg nem ürítenek. Aztán csak rajtuk áll. Még egyszer mondom, kicsi az esélye. De ne legyen lelkiismeret furdalásod, te megpróbáltad.
2016. aug. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
64%
A legjobb lenne pótmamát találni nekik. Esetleg itt érdemes lenne megpróbálni: [link] .
2016. aug. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

A kiscicákat törölgesd át; egy melegvizes ( de nem túl meleg ) szivacs "recésebb" részével lenne a legjobb, mert az nagyon hasonlít a macskanyelvre.

Etetésként keress egy kis lábost, és forralj benne vizet. Addig egy pohárba tegyél két kávéskanálnyi tejport. Egy kis vizet önts hozzá, keverd fel. Ellenőrizd a hőmérsékletét, nr legyen forró. Egy fecskendővel szívj fel belőle. Mindig csak keveset adj neki, mert üszkös tüdőgyulladást kaphat!

Evés előtt is érdemes egy szivacs durvább felével, vagy egy puha fogkefével dörzsölgetni a kicsi hasát, ez hozzásegíti az emésztéshez. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy elvégzik a dolgukat.

Ilyen kicsi kölyökmacskákat nehéz életben tartani, a nem tudsz neki szoptatós dajkát keresni. A melegvizes palack jó ötlet! Próbálj minél többet mellettük maradni, jó, ha érzik a szívdobogásod. Evés után is masszírozd a picik hasát a szivaccsal, puha fogkefével. Jó, hogyha büfiznek, utána könnyebben alszanak majd.

Hogyha nem félsz, hogy összenyomod őket, az is egy opció, hogy veled/melletted aludhatnánsk ( akár kosárban is ) hogy érezzék a jelenléted.

Becsülendő, hogy mrgmentetted őket. Remélem, minden jól fog menni! :)

2016. aug. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat! Melegebb helyre tettem őket. Raktam melléjük melegvizes palackot, és a fűtést is bekapcsoltam a szobában, ahol vannak. Elmennék tápszerért, remélem nem lesz semmi bajuk egyedül.

Képet szivesen tennék fel, mert nagyon aranyosak, de sajos semmilyen készülékem nincs, ami alkalmas lenne fényképezésre.

2016. aug. 12. 12:47
 9/31 anonim ***** válasza:
59%

Tehen tejet semmi esetre sem adj nekik, az nagyon káros nekik.

A legjobb a tapszer lenne, de ha nincs ra lehetoseged akkor a kecsketej ami a legjobban hasonlit a macska tejhez.

2016. aug. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
79%

Állateledeles boltban vagy állatorvosnál lehet venni cumisüveget, macskatejpótlót, macskatejet. Macskatejet mondjuk Sparban, Tesboan is lehet venni.

Etetés után tisztítsd meg a cicát, ha tejes maradt a szája.

Langyos vízzel benedvesített törlőkendővel kell megtörölni a feneküket, hogy vécézni tudjanak.

Naponta többször kell etetni, és vécéztetni őket.


Itt egy videó, amiben bemutatják, hogyan kell csinálni:

https://www.youtube.com/watch?v=KExOXnZHt50


Amúgy nekem is volt így kismacskám. Az anyjuk nem törődött velük, ezért nekem kellett.

2 születés után meghalt, 2 maradt meg. Az egyik pár hétig élt, utána valamiért megállt a fejlődésben, és meghalt. A másik szerencsére megmaradt, most 3 éves, egészséges.

2016. aug. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!