Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor kiscicával mi a teendő? Sos

Kóbor kiscicával mi a teendő? Sos

Figyelt kérdés
Tegnap megjelent egy kiscica nálunk az udvarban. Azt tudni kell hogy olyan helyen lakunk ahol rengeteg a macska, sokszor lefialnak és kölykök is mászkálnak erre a kertben olyankor, de ezek a macskák mind "vadak", félnek az embertől, agresszívak és bizalmatlanok (még a kölykök is). Viszont ez a kiscica más, odajött hozzánk, dorombolt és bújt, az első perctől kezdve barátságos az emberrel (idegenekkel is). Olyan 3 hónapos lehet (nem értek hozzá), egészségesnek tűnik nekem és nem is sovány, ezért gyanakszom hogy valakinek az elkóborolt házi kedvence lehet. Egész éjjel az ablakunkban nyávogott, a párkányon aludt majd reggel az autó alá bújva találtam meg. Azóta is itt van, most is odakint nyávog. Ha megsimogatom bújik az ölembe és dorombol, de amint elengedem és otthagynám nyávog. Mi a teendő ilyenkor?
2016. aug. 13. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Tegyél facebookra képet a cicáról esetleg plakátokat, addig fogadd be a házba, nehogy baja essen. A szomszédokat is kérdezd körbe, nem e övék a cica. Mást nem nagyon tudsz tenni.
2016. aug. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A szomszédok se tudják sajnos kié lehet (egy közös udvarban lakunk), és az a baj hogy nem fogadhatom be ideiglenesen sem mert a szüleim enyhén szólva nem állatbarátok. Adtam neki enni (tegnap még nem kapott, hogy inkább haza menjen enni és ne a kaja miatt ragadjon itt), de ezek után már nagyon megszántam szegényt... most is az ablakot kapargatja és nyávog.
2016. aug. 13. 20:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Rossz hírem van: kitoltak veled. Valószínűleg nem kóbor cica, hanem egyszerűen betették hozzád.


1. lépés: vigyázol rá, közben kiplakátolod a környéken, keresi-e valaki.


Közben igyekszel nem kőtődni hozzá.


2. lépés, ha nem jöttek érte

-Ha nem tudod megtartani, facebookon pl. keresel neki gazdit

- Ha gondolod és megteheted, tartsd meg!


Ez utóbbi lenne a legjobb, hiszen ő nár kiválasztott titeket, örök hű társ lesz.


Az első mondatomat ne értsd félre. Imádom a macskákat. Jópár kóborbis járt nálam. Volt amelyiknek 2 nsp alatt megtaláltam a gazdáját, akitől 1 hónapja tűnt el. Már lemondtak róla.

Volt pár, akinek új családot találtam.


Csak azt nem szeretem, mikor belekényszerítenek egy ilyen helyzetbe, és a lelkiismeretem nem engedi, hogy ne segítsek neki.

2016. aug. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is arra gyanakszom hogy kitették szegényt... Én nagyon szívesen segítenék neki, szívem szerint be is fogadnám és megtartanám, tényleg nagyon barátságos kis cica. De sajnos a szüleim vele együtt kitennének az utcára ha beengedném a házba. Arra gondoltam hogy naponta kitennék neki enni legalább, ennyit megtehetek, csak nem tudom miért akar folyton bejönni? Olyan keservesen nyávog szegény... most lent a tornácon az egyik nagy üres cserépben talált magának helyet (közvetlen az ablak alatt), oda bújik el aludni ahogy észrevettem. Gondoltam rá hogy kiplakátolok mindent a képével és Facebookon megpróbálok neki új gazdát keríteni, csak az a baj hogy mivel nem tarthatom ideiglenesen sem bent így nincs rá garancia hogy nem kóborol/tűnik el közben mire valaki befogadná. Sajnos a szüleim segítségére tényleg nem számíthatok, őket nem érdekli mi lesz a cica sorsa, és nincs pénzem hogy elvigyem állatorvoshoz (oltások, féreg és bolha kezelés, ilyenek).
2016. aug. 13. 21:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg szobacica volt azért akar bemenni. Szegény. Remélem jóra fordul a sorsa.
2016. aug. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!