Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miből veszem észre, ha alultáp...

Miből veszem észre, ha alultáplált a macskám?

Figyelt kérdés

Két cicám van, egy orosz kék, és egy házi keverék.

2 évesek.

A fajtiszta macsek jó nagyra megnőtt mostanára, lett benne anyag bőven - ennek örülök is, mert kicsinek a másikhoz képest olyan könnyű, madárcsontú volt, hogy az ember félt, hogy összeroppantja...

Most viszont a házicica néz ki ványadtnak mellette.

Nem látom, hogy csontos lenne, de összehasonlítva kettejüket, olyan igazi modellalkata van :D

Sokkal kevesebbet is eszik, hamar abbahagyja az étkezést, míg a másik mértéktelenül falna.

Néha aggódom, ez teljesen normális-e.

Nemrég voltunk állatorvosnál a bűzmirigye miatt, ő nem szólt, hogy sovány lenne, de miután átvert a bolhacseppekkel, nem tudom, hogy mennyire megbízható.


2016. aug. 15. 02:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Keress másik dokit, vidd el a macskát hozzá. Ha átnézi, átvizsgálja abból nem lesz baj.
2016. aug. 15. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom rendszeresen féregteleníted..

Attól is lehet sovány ,és szőrgombóc is lehet a gyomrában,attól is étvágytalanná válhat.

2016. aug. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A másikhoz ne viszonyítsd, önmagához inkább. A soványságnak látható, érezhető jelei vannak, ha megsimítod érzed a medencecsontját, vagy a bordáit? Ha nem, akkor csupán ilyen alkat... Amúgy a 2es válaszoló leírta, alapvetően fontos a rendszeres feregtelenítés, és a szőroldópaszta. Ha gyenge étvágytalan akkor Béres csepp cicának való vagy Vetri csepp, de ha jön a hideg ez változhat.
2016. aug. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Féregteleníteni szoktunk, bár az ezévi egy kicsit zűrösre sikeredett.

Pont akkor ivartalanítottuk a másikat, amikor esedékessé vált, így vettünk volna az orvostól tablettát, de konkrétan nem volt hajlandó adni, mondván, még nem adhatjuk be neki.

Mondjuk már ez is elég felháborító, amikor kinézik belőled, hogy hazamész, és csakazértis letolod a macska torkán a gyógyszert ahelyett, hogy várnál...

Mivel sok baj volt vele a műtét után, elfelejtettük a dolgot.

1 hónapra rá jött ez az ellenőrzés, akkor pedig azért nem kaptunk, mert azt mondta felesleges, benne van a cseppekben az is.

Eltelt azóta egy kis idő, lehet, hogy adok nekik azért rendes féreghajtót, hátha ez a gond.


A bolhacseppek külön jópofa dolog volt.

Épp pár nappal azelőtt túrtam át a cica hófehér szőrét, de teljesen tiszta volt, semmi jel nem utalt rá, hogy bolhás lenne.

Az orvos felháborodva emelt fel egy kis fekete piszkot róla, hogy iszonyatosan bolhás, és rám sózott valami ismeretlen, kombinált vackot fejenként 4000Ft-ért. Annyira erőszakos volt, hogy eszembe sem jutott ellenkezni, pedig eddigi tapasztalataim szerint náluk amúgy is csak az Advocate válik be.

Természetesen a cseppentés után sem történt az égvilágon semmi, szóval tényleg tiszták voltak. Bentiek, nem szeretem vegyszerezni, gyógyszerezni őket, úgyhogy nem rendszeresen cseppentünk, csak akkor kapnak ilyesmit, ha bolhásak lennének. Azt hittem, én néztem be a dolgot.

Hál' Istennek egy éve nem szedtek össze semmilyen parazitát.


Engem is ez zavar, hogy simogatás közben érzem a bodái "dudorait", és a csípőcsontját is némileg. Mondjuk ő mindig ilyen alkat volt, inkább szálkás, izmos. Sokat játszik, rengeteget ugrál, biztosan hozzátesz ez is.

Nem kifejezetten válogatós, inkább csak sokszor keveset eszik.

Tudtommal a szőrrel nincs gond, szoktak "hairballos" jutit kapni, sosem öklendeznek.

2016. aug. 15. 13:14
 5/9 A kérdező kommentje:

Így átolvasva, természetesen a "nem szeretem gyógyszerezni őket" arra az esetre vonatkozik, ha egészségesek :)

Le is kopogom, eddig még nem nagyon kellett gyógyszerekre költeni.

2016. aug. 15. 13:16
 6/9 anonim ***** válasza:
A Béres csepp Nem gyógyszer, gyógyhatású készítmény, amiben âsvânyanyagok vannak, olyan mint a humân, és van étvágyfokozó hatása... Energikusabb, egészségesebb lesz töle, ha keveset eszik lehet valami hiány a szervezetében. Vagy vitaminpaszta is jó van 100 féle ...
2016. aug. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Persze, köszönöm, ismerem a Bérest, nagyim rengetegszer adta kiskoromban, és ő is azért, mert soványka voltam :D

Valahogy átsiklottam a dolog felett.

Prémium tápot kapnak, plusz alkalmanként nyers húst is, szóval eddig még nem gondolkoztam étrendkiegészítőben, de egy próbát megér.

A szőrük puha és fényes, úgyhogy első körben inkább a cseppeket próbáljuk, csak aztán a vitamint :)

2016. aug. 15. 15:18
 8/9 A kérdező kommentje:

Annyi kérdésem lenne - hogy ha magad is használod a cicánál -, hogyan érdemes adni nekik a cseppeket?

Semmilyen oda nem illő dolgot nem eszik meg, ha bármilyen eltérést tapasztal az étellel kapcsolatban, már nem eszi meg, így valószínűleg nem tudnám egyszerűen a kajára cseppenteni.

2016. aug. 15. 16:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg pici vizbe, kevés csepp, vagy a szájába.. amúgy Az enyém is rögtön megérzi, ha van benne valami így kénytelen vagyok a szájába cseppenteni, ha bármit akarok neki beadni, kos fecskendő kis vízzel keverve ...csak óvatosan ne túl mélyre nehogy félre nyeljen.. vagy kis joghurtba, ha szereti.. 1 cseppel probáld kajába, és fokozatosan emeld, ha megette...lehet sikerül simán is.
2016. aug. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!