Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskám hajat eszik, hogy...

Macskám hajat eszik, hogy állítsam le?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves macskuszom. Egészen kicsi kora óta rágcsál, azt viszont csak most figyeltem meg, hogy akárhol hajszálat talál, azt megeszi.

Képes a párnámon, hajkefében, mosdóban, zuhanytálcában, lefolyóban turkálni, és felzabálja, amit talál.

Elég hosszú hajam van, nem hiszem, hogy egészséges lenne neki, de kivédeni maximálisan nem tudom.

Mi a fenét csináljak vele?


2016. aug. 15. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Benti cica? Ha igen kéne neki venni/ültetni macskafüvet. Illetve lehet kapni rendes szőrből(nyúlszőr) készült játékokat, hogy inkább azt rágcsálja. Ezenkívül mindenképpen vegyél neki szőroldóspasztát, ezt lehet kapni állateledelesbe(Egyébként a rágcsálás gyakran hányinger tünete, ami meg vmi emésztőrendszeri problémáé, ha úgy lárod, nézesd meg egy dokival)
2016. aug. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Éppen itt a baj. A macskafű nem érdekli egyáltalán, sem a szőrös dolgok, van ilyesmi játéka.

Mindenfélét rágcsál, laptopkijelző sarkát, könyveket, szekrénysarkot, ceruzát, ami felkelti az érdeklődését.

Nem tudok róla, hogy bármi emésztőrendszeri baja lenne, már lassan két éve ezt csinálja, többször voltunk dokinál, de egészséges.

Szerintem inkább unalmában csinálhatja.

2016. aug. 15. 13:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor ez a problem. Foglald le. Cicáknak napi 2 óra játék kell, felosztva 3-4 részletre. Olyan nincs, hogy a cicát nem érdekli a játék. Akkor venni kell másfajtát, ki kell próbálni melyik jön be. Pasztát pedig az ételébe is bele tudod keverni, ugyanis emésztőrendszeri elzáródásba belepuszulhat, amit meg okozhat a sok haj amit megeszik.
2016. aug. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bár erre pont elfelejtettem válaszolni, nyilván figyelek a szőrcsomókra, bár én olyan jutit adok neki, nem pasztát.

Az életben nem hányt fel szőrcsomókat, úgyhogy használhat.

Én is éppen bélelzáródástól félek, ezért kértem gyakorlati tanácsokat, de úgy tűnik, nem itt leszek okosabb.

Játszunk minden nap, imád játszani, azt mondtam, a SZŐRÖS JÁTÉKOK nem érdeklik.

2016. aug. 15. 14:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha ennyire okos és arrogáns vagy, minek kérdezted meg?

Én csak segíteni akartam... a macskák viselkedési problémáit 70%ban a nem elegendő foglalkozás, 20%ban a nem megfelelő tartás, 10%ban pedig betegség, trauma okozza.

Ha gyakorlati tanácsot szeretnél akkor tessék: porszívózz fel minden nap, és takarítsd ki a csapot minden alkalommal, miután belehullot a hajad fésülködés után, plusz miután fésülködtél egy nedves papírtörlővel szedd fel a földről a kihullot hajat, akkor nem lesz mit felennie. Minden amit szeret rágni, és veszélyes számára tartsd zárt helyen. Ez is egy megoldás. A problémát megszűnteti, mégha nem is a gyökerénél.

2016. aug. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!