Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Árván maradtak a 2hetes...

Árván maradtak a 2hetes kiscicáim. Jelenleg 4óránként etetem cumisüvegből őket, de az egyik a 3közül sehogysem hajlandó kakilni. Próbáltam simogatni langyos vizes vattakorongal de semmi. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Méretre ő a legnagyobb, majdhogynem duplája a másik kettőnek. Az anyjuk a kóborkutyák áldozata lett a rosszindulatú kommentek elkerülése végett.

2016. aug. 15. 23:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2 óránként kell etetni tapasztalataim szerint, és addig kell dörzsizni hasitól popsiig, amíg nincs végtermék
2016. aug. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A feneküket kell, nem a hasukat, ha esetleg rosszul csinálnád. Mióta nem kakilt? Ha nem túl régen, akkor annyira azért nem kell megijedni.
2016. aug. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tegnap délután volt az utolsó :( és igen a hasukat is simiztem. Ahogy utánaolvastam azt írták, hogy 3.5-4 óránként. Már birkozódnak pedig olyan kis ingoványok :) a foguk is látszik már, de konzervet sem hajlandóak enni, a tápszert is kiköpik, csak cukros tejet esznek. Tudom, hogy nem jó de nem tudok mit mást adni nekik. Ötletek?
2016. aug. 16. 07:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire jó, de amikor a macskám nem evett 3 napig, meg nem ivott, mert beteg volt és kicsit legyengült az állatorvos azt ajánlotta, hogy enyhén sózott rizsnyákot (takonnyá főtt rizst, aminek olyan tejbegrízes állaga van) adjak neki. Szerintem ezzel bepróbálkozhatsz, nyilván a macskák szeretik a sós cuccokat, de a túl sok só sem használna szerintem. A rizs péppé főve nem hiszem rossz választás lenne.
2016. aug. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Konzervvel ne próbálkozz, 4 hetes koruk előtt nem tudják a szilárd táplálékot megemészteni. Ha a tápszer nem vált be, próbálj nekik macskatejet adni, Tesco-ban lehet kapni pl. Az én árva cicám, akit 2-3 hetesen találtam, azon nőtt fel, langyosan szerette. :)

De tehéntejet ne adj nekik, lehet, hogy pont az okozza az emésztési problémákat. A négy óránkénti etetés jó ennyi idős kicsiknek. Jól írták, a végbelük környékét kell dörzsölgetni, hogy tudjanak kakilni.

2016. aug. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Itt sajnos nincs Tesco. Egyébként a másik két kiscica normálisan székletel, csak az egyik nem. Ő a legfejlettebb.
2016. aug. 16. 12:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha holnapig se lesz eredmény, lehet, hogy érdemes lenne állatorvosnak látnia. Kecsketejet is lehet nekik adni, ha azt tudsz szerezni, a tehéntejtől tényleg sok kiscicának vannak gondjai.
2016. aug. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Volt pisi mindenki részéről, és néhány kaki is fogadott, csak nem tudon kitől származik.
2016. aug. 16. 21:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha a cica egészségesnek tűnik, és jól fejlődik, szerintem nincs gond és ő is elvégezte a nagydolgát.:)
2016. aug. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azóta kipróbáltam egy másik tápszert és azt eszik, azóta a széklet probléma is rendbejött, jól fejlődnek. Mikortól lehet próbáljozni a tányérból való evéssel?
2016. aug. 23. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!