Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaalom, mehet a csomósodó?

Macskaalom, mehet a csomósodó?

Figyelt kérdés

9 hetes kiscicám van, ő az első macskám! A boltban javasolták a nem csomósodó almot, hogy ha beleenne, ne ártson neki. Egy hete használom, de nem az igazi, mert a pisi csak úgy elszínezi a szemcséket, és bár nem büdös, de nedves és amikor kiszedném, szétgurul és emiatt túl sokat veszek ki... nem tűnik túl gazdaságosnak. Egyáltalán jól teszem, hogy a pisis nedves részt kiveszem? Szerintem bebüdösödne ha otthagynám, de így meg túl sok alom fogy!

Ha nem evett belőle (legalábbis amikor látom a tálcában, sose dugja bele az orrát stb, de mikor dolgozom, egyedül van), akkor adhatok neki csomósodót?

Ha tudtok ajánlani almot, azt is megköszönöm, egyelőre a Premiere csomósodóra gondoltam, mert ebből a márkából volt a kiscicáknak való, de jókat olvastam az Aldis Shah-ról is, mit érdemes próbálni? Mennyire veszi könnyen a cica, ha másmilyen almot kap?

Köszönöm a válaszokat!



2016. aug. 17. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát nekünk mindig volt macskánk, most is van 4, és eddig egyet se láttam amelyik megette volna az almot o.O

Én a legjobbnak azt gondolom, amelyik ilyen neonkék és fehér nagy szemcséket tartalmaz, az szerintem szuper. Csomósodik is, és nem büdös.

Jól tetted, hogy kivetted a pisis részt, azt is és a kakit is ki kell venni. Esetleg annyi h direkt olyan lapátot vegyél ami macskaalomhoz való, annak az alja áttört, és ott le tud esni a még száraz alom, relatíve így spórolsz. Ill van egy kaparója, kis műag fogakból, az segít ha vmi odaragad, pár száz ft am ha jól emlékszem és nem kell cserélni csak tisztítani.

És igen, a macskaalom fogyóeszköz :D talán ne tegyél bele olyan sokat, tehát, ne legyen 3 ujjnyi, mert az felesleges. 2 ujjnyi elég bőven.

Úgyis kiveszed a kakit stb, nem kell elásnia max kaparjon mellette picit.

Tehetsz az aljára egy folpackot v kartont, hogy ne száradjon oda az ürülék, és ne legyen olyan koszos a tálca, így a kartont cseréled, 2-3 naponta pl, és az újra ráöntheted a maradék almot.

Am egy kiscicának lehet h pl sima homok is jó. Mert a másik túlságosan nagy szemű.

Am nem fogja megenni, játszani fog a szemcsékkel.

Ki fogja pofozni, és kergeti majd ahogy gurul :)

Ezért kell takarítani.

Az alomváltás nem gond, csak ha más helyre teszed, mint a megszokott, akkor alaposan takaríts, h ne a szag szerint ürítsen, és mutasd meg neki az új helyét.


Remélem tudtam segíteni! Jó cicázást :)

2016. aug. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az alidis shah tökéletes.olcsó és jó. csomósodik, gazdaságos. nem lesz vele gond.

nyilván vannak drágább almok,amik esetleg jobban elnyelik a szagot vagy ilyesmi..de nem feltétlenül. jó választás az aldis.

a kereskedő nyilván azt sózza rád, amit ő árul és amiből haszna van. neki jó üzlet,hogyha hetente veszel újat. érted..

2016. aug. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Van lyukas lapátom, de hiába, legurul róla a pisis szemcse, ha megrázom :( akkor bátrabban próbálkozom ezután a csomósodóval. Csak nem eszi akkor meg... :) Szeretem vastagon tenni, mert szívesen kotorja és olyan kis értetlennek tűnik, ha eléri a tálca alját. De lehet egy kis kartont ha aláteszek, az megoldja ezt is. A lapátnak kéne még valami jó tartót kitalálnom, mert ha engedném azzal is játszana! :D

2016. aug. 17. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!