Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet elzavarni végleg...

Hogy lehet elzavarni végleg egy macskát?

Figyelt kérdés

Van négy macskam, akiket mindig bánt egy ideszegődött kanmacska. Bteges, gebe, de nagyon makacs és bunyós. Összefos mindent, széthány mindent. Nem akarom hogy az én szép, egészséges macskáim, akiknek minden oltásuk, ivartalanításuk megvan, elkapjanak valami nyavaját. Meg hát bántja őket...

Viszont testvérem ideszokatta, ő simogatja, eteti. persze a macskatáp az én pénzemből van. Nem akarok erre a macskára egy forintot se költeni. Mondtam tesónak, hogy vigye el akkor dokihoz, szedesse rendbe és nevelje meg. de ő nem ad ilyenekre ki pénzt, mégis dugiban eteti és szoktatja ide. Mit csináljak? Menhely messze van, ha szólok nekik ők elvinnék vagy valami?


2016. aug. 17. 11:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
36%

ha mindenáron nálatok marad, akkor tényleg el kéne vinni,legalább egy ivartalanításra,hogy ne verekedjen.

de ezt a tesóddal meccseld le, hogy ő akarja -e. mert ha nem áldoz ilyenre,akkor jogos a kérésed,hogy ne etesse és ne nyúljon hozzá. ne szokjon oda jobban.

elzavarni úgy tudod,hogy amikor jön lespicceled vagy leöntöd sima vízzel.

2016. aug. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Tesóm nem áldoz rá egy forintot sem. Még kaját se hajlandó venni, csak abból eteti, amit én veszek a macskáknak.

Zavarom én, locsolom vízzel, ha tudom. De úgy sokat érek, ha közben más meg dédeleti. Tiszta bolha, ami már engem is csíp a házban.

2016. aug. 17. 11:54
 3/18 anonim ***** válasza:
15%
Macskát megölheted, úgysem hagyja ott a helyet ahova odaszökött. És nem bántani, szeretni kell egy macskát.
2016. aug. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Nálam is volt egy kóbor macska, de ő lány volt. Írtunk az állatvédőknek, elvinni nem tudták, mert túlzsúfoltság van náluk...de ivartalanították. Legalább azóta nem jönnek ide a kanok, és nem verik szét az én macskámat.

Szólj te is az állatvédőknek, hátha csinálnak vele valamit.

2016. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%

Soha nem értettem ezt a "négy macskára telik de a 5 mar gondot okoz" mentalitást...

Főleg, hogy egyértelmű, hogy ez arról szol, hogy meg akarsz szabadulni a tesód macskájától, olyan indokkal, hogy nem akar vele foglalkozni, meg a te kajádból eteti, meg... minden kifogás.

Ahelyett, hogy megszánnád az a szerencsétlen beteg állatot, ivartalaníttatnád, bolhátlaníttatnád, és ha más nem, vennél neki olcsó szr tescos tápot, hogy ne éhezzen (annyira).

Pitiáner családi dramát látok a háttérben, ami már ott tart, hogy az egymás állataira megy a játék.

Aztán ha ezt megléped, és a tesod a te macskáidat veszi célba viszont, te leszel, aki a leghangosabban visitasz.

Abban viszont igazad van, hogy állj a sarkadra, és közöld, a tesoddal, hogy nem nyúlhat a általad vett táphoz, vegyen magának.

2016. aug. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Uram atyám, ne legyünk már ilyen agyhalottak. Nem óhajtom megölni a macskát, de miért is költsek rá több 10 ezreket, miközben az én macskáim már rettegnek jóformán kint lenni? Baromira nem tesóm macskája, hiszen egy kóbor állat, akit még csak nem is saját költségén etet. Mint lelenc macska, aki nálam van. Minden földi jóval elhalmozva. De ez a négy macska több pénzben van, mint a rezsim. itt maradhatna kinti macskának, de nem fogok rá kisebb vagyonokat költeni, tesó meg nem hajlandó legalabb egyszer orvoshoz elvinni. Miért is kéne a sajátjaim egészségét kockára tennem? A legkisebb macsek konkrét retteg tőle. Próbáltam befogni, de nem engedte, aztán zavartam. Ennyi a sztori. Es igen is nagy a különbség négy macska és öt macska között. Vegyük csak a bolhairtást havonta. Négy macska 5500.- Öt macska már 6800.
2016. aug. 17. 13:07
 7/18 A kérdező kommentje:
A normális, nem lehúzós válaszokat köszönöm. Valószínűleg írok a menhelynek.
2016. aug. 17. 13:09
 8/18 anonim ***** válasza:
49%
"Tiszta bolha, ami már engem is csíp a házban."pfúj, bazz :/ hány éves a tesód, hogy nem érti meg, nem szabad odaszoktatni kóbor dögöket? a tápot én a helyedben kulcsos szekrénybe vagy helyiségbe zárnám el előle és akkor nem fogja a te tápodat felzabáltatni a macsákval.
2016. aug. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Vedd fel a kapcsolatot egy macskamentő szervezettel! Ők ivartalaníttatják, beoltatják és gazdit keresnek neki. Csinálj fotókat és küldd el nekik! Nyugodtan mondd meg, hogy nincs pénzed több macskára.

Nekem 2 macskám van és egy kutyám, de most elèggé megterhelne anyagilag ha még egy állatot el kellene vinnem orvoshoz..

2016. aug. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Fotót sem tudok róla készíteni, vagy elrohan, vagy még nekem majdnem leáll velem is verekedni.

A legközelebb lévő menhely azt mondta, hogy sehogy nem tud segíteni. Valahogy csak el lehet zavarni, hogy ne itt legyen. Max kidobom tesóm vele együtt.

2016. aug. 17. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!