Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet elzavarni végleg...

Hogy lehet elzavarni végleg egy macskát?

Figyelt kérdés

Van négy macskam, akiket mindig bánt egy ideszegődött kanmacska. Bteges, gebe, de nagyon makacs és bunyós. Összefos mindent, széthány mindent. Nem akarom hogy az én szép, egészséges macskáim, akiknek minden oltásuk, ivartalanításuk megvan, elkapjanak valami nyavaját. Meg hát bántja őket...

Viszont testvérem ideszokatta, ő simogatja, eteti. persze a macskatáp az én pénzemből van. Nem akarok erre a macskára egy forintot se költeni. Mondtam tesónak, hogy vigye el akkor dokihoz, szedesse rendbe és nevelje meg. de ő nem ad ilyenekre ki pénzt, mégis dugiban eteti és szoktatja ide. Mit csináljak? Menhely messze van, ha szólok nekik ők elvinnék vagy valami?


2016. aug. 17. 11:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Hát, akkor én se tudok jobbat mondani: dugd el a macskakaját. Tartsd lakat alatt egy szekrényben, vagy valami.

Könnyű más pénzén játszani a nagy adakozó állatbarátot.

2016. aug. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Menheeeeely, ugyan már! Keress meg a facebookon egy macskamentő szervezetet, ők visznek csapdát, befogják és a többit intézik. Ivartalaníttatják stb. Az nem élet neki sem, hogy folyamatosan elzavarják és vagy van mit ennie vagy nincs.
2016. aug. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
A megyében egy ilyen sincs.
2016. aug. 17. 21:19
 14/18 anonim ***** válasza:
18%

Még mindig több szó esik a kérdező testvéréröl, mint a macskárol. :/

Ez még mindig egy testvér családi dráma, amiben csak azt nem értem, hogy hogy képes valaki ennyire utálni egy macskát ugy, hogy közben van neki négy másik. :/

Még mindig tartom azt, hogy a kérdező álljon a sarkára, és közölje a testvérével, hogy márpedig az ö macskakajájábol nem etethet se kutyat, sem macskat, de még a testvér sem eheti meg. Szoval, ha a tesó jotékonykodni akar, akkor a saját kontojára tegye.

Btw, "miért ne" lehetne a tesonak egy macskája, ha a kérdezönek van négy? Viszont, ha a tesó nem akarja felvállalni, hogy az övé... Nos akkor igazábol tényleg a tesó kirakása a megoldás, ha ez lehetséges.

De ez még mindig nem a macskarol szol.

2016. aug. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Az nem baj, ha nincs a környèkeden ilyen szervezet, megoldják hogy kimenjenek. A menhelytől ne várj semmit, feltételezem ha van macskád, akkor szereted a macskákatm a menhelyek 80%-a nem mozdul ha macskáról van szó, mert sokat kell rá költeni ès nehezen fogadják örökbe. Ezért ha ki is mennek érte, csak elaltatni viszik el az esetek 80%-ában.

Vedd fel a kapcsolatot egy macskamentő szervezettel, ők fognak tudni segìteni!

2016. aug. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nem esik több szó a tesóról, mint a macskáról. Lehetne neki macskája,mit bánnám én azt? Nem tiltottam neki egy szóval sem. De ha befogad egy állatot, legyen az bátmilyen, felelős érte. De ő úgy felel érte, hogy adja az én pénzemen vásárol kaját neki és hordja be a bolhát. Nem egyszer mondtam neki, hogy akkor kaparja össze a macskát, tegye rendbe, vegyen neki enni.. De az már nem pálya. A macska meg nem éppen egy barátságos jószág, össze se fér a többiekkel. Az meg nekem nem oké, hogy áldozzak rá, közben az én macskáim meg félnek. Írtam még egy menhelynek, ahova macskákat is befogadnak,rettentő bunkók voltak és majdnem megfenyegettek egy feljelentéssel. Jó dolog, hogy én köteles vagyok ellátni, de ők nem.

Lelki béke megmarad,a macskát nem ölöm meg,nem vagyok gyilkos. Viszont zavarom innen, ahogy tudom. És már tesómat is zavarom, mert így nem oké az együtt élés, ha dacol.

2016. aug. 18. 18:14
 17/18 anonim ***** válasza:
Azért írtam már 2x is, hogy egy macskamentő szervezettel kellene felvenned a kapcsolatlt, nem a menhellyel...helyileg merre vagy?
2016. aug. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

ezek macskamentőnek is "nevezték" magukat...

De megoldódott a probléma,egy kollégám elvitte a mamájához, itt lakik a szomszéd faluban. Ott kap enni és senkit nem zavar majd. :)

2016. aug. 19. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!