Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kell fizetnem az állatorvosnál...

Kell fizetnem az állatorvosnál a vizsgálatért?

Figyelt kérdés
A kiscicámat pénteken elvittem a dokihoz, mert tüsszögött és csipás volt a szeme. Kapott két szurit, ez így 4160ft volt, azt mondta az orvos, hogy hétfőn menjünk vissza kontrollra. Ezért a kontrollért nekem fizetnem kell? Mennyire számítsak? A múltkor nem hittem volna, hogy ennyibe lesz a kezelés, 3000 ftra számítottam max, most szeretnék felkészülni, hogy mennyivel menjek :) köszönöm szépen

2016. aug. 22. 09:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Azért, mert elkér vizsgálati díjat, nem jelenti, hogy legombol, csupán neki is fizetnie kell valamiből pl a rendelő fenntartását, bérlését, asszisztenseket stb. Teljesen magánvállalkozás egy saját rendelő, amit fenn kell tartani valamiből. Ha nem tudná fenntartani, nem lenne hova vigyed az állatodat. És tudod, egy kisebb rendelőben nem naponta szoktak 3 kutyát és 8 macskát ivartalanítani. Tudom, mert jelenleg állatorvos-gyakornok vagyok és egy kisebb rendelőben dolgozom. Az, meg, hogy egy daganat diagnosztizálásáért nem kért el pénzt, íratlan protokoll. De az, hogy egy tüdőgyulladást, megfázást, parazitásságot, allergiát diagnosztizál azért kicsit más. Ott visszahordod az állatodat injekcióra, ahol már általában nem kérnek a kisebb helyeken pénzt el ezért. (én már voltam olyan nagyobb klinikán anno a törpehörimmel, ahol elkértek a kontrollért is pénzt) De ezt helye válogatja, az ilyen apróságokat. A fő csapásvonalunk az, hogy egy ilyen kezelhető betegségekért, amit mi diagnosztizáltunk, illetve oltások előtti vizsgálatért azért elkérünk valamennyi vizsgálati díjat, mert ebből élünk meg. Aki ezt nem tudja megfizetni ne tartson állatot, mert az nem csak abból áll, hogy simizzük, hanem abból is, hogy ha tüsszög dokihoz visszük, ahogy a kedves Kérdező is, és számítunk arra, hogy pénzt kérnek nemcsak a gyógyszerért, hanem a szaktudásért is, mivel nem csak egy patikaként szolgálunk. Amúgy no offense, mert ahány hely, annyi szokás, én saját tapasztalatból nyilatkozom, de életemben csupán 3 különböző rendelőben dolgoztam, valószínűleg azért vannak eltérések, illetve más a helyzet visszatérő vendégek esetén is, és nagyon sokszor amolyan intuitív ez a fizettetés (lásd egy frissen tumorosnak diagnosztizált cica, kutya gazdijától, akinek az állat a mindene, nem fogsz legombolni vizsgálati díjat, főleg, ha nem tudsz már mit tenni.) Az a gond, hogy az emberek azt hiszik, hogy a legtöbb állatorvos imád pénzt kihajtani emberekből, közben pedig néha ez a legnehezebb része az egésznek. Nem jókedvünkben csináljuk, na.

Peace.

2016. aug. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam hogy mindenhol arra utaznak, hogy legomboljàk az embert, a legtöbb helyen teljesen normàlis megfizethető àrakon dolgoznak, ahova en viszem szoval..azt kihagytam hogy feltehetőleg màshol is dolgozik az orvos, nagyon rövid a rendelési ideje, viszont tényleg léteznek brutàl lehuzos helyek ahova mar a szügséhtelen infulziokra is még vissza hivogatjàk az embert...igazàbol egy ilyen helyel volt tapasztalatom szoval valóban nem ez a jellemző de ez a rendellő csucs rengeteg a panasz is viszont nonstop szoval én is kénytelen vagyok be tévedni oda néha néha ha nem akarom körbeutazni az egész várost viszont pofátlanul sok pénzt legóból nak az emberről és hát az állatokhoz való hozzáállásuk ról ne is beszéljünk
2016. aug. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Amúgy ismerek én is egy ilyen helyet.. amiről Te beszélsz az nem véletlen Budapesten van?
2016. aug. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
De bp-van
2016. aug. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Pestszentlőrincen! Például volt olyan esetem mikor a macskámat valószínű az egyik szomszéd gyerek kikötözte a lábánál fogva emiatt megdagadt szegény macskának a mancsa tehát ödémás lett elvittem a horror nonstop rendelőben mivel más nem volt nyitva éppen beterelték a mancsát alkarjàt gézzel és késsz...ez okés is volt de az már kevésbé hogy mindezért 9000 forintot kértek el és mondták hogy másnap vigyem vissza kontrollra vittem is másnap azon nyomban levette róla a kötést teljesen vissza apadt neki a kis karja mondta
2016. aug. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Pestszentlőrincen! Például volt olyan esetem mikor a macskámat valószínű az egyik szomszéd gyerek kikötözte a lábánál fogva emiatt megdagadt szegény macskának a mancsa tehát ödémás lett elvittem a horror nonstop rendelőben mivel más nem volt nyitva éppen beterelték a mancsát alkarjàt gézzel és késsz...ez okés is volt de az már kevésbé hogy mindezért 9000 forintot kértek el és mondták hogy másnap vigyem vissza kontrollra vittem is másnap azon nyomban levette róla a kötést teljesen vissza apadt neki a kis karja mancsa de újra bekötötték neki teljesen feleslegesen így újabb pénzt kért nyilván el 5000 forint volt ezúttal a végén közölte hogy a biztonság kedvéért még másnap és vigyem vissza na annyira hülye már nem voltam
2016. aug. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Elnézést hogy kétszer küldtem el majdnem ugyanazt csak még nem fejeztem be de véletlenül rányomtam a válasz küldésére sorry
2016. aug. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

hálás vagyok a válaszokért, (aki meg lehurrogott, annak oké,köszi)

volt egy kis gyulladása a cicumnak, 4 szuri volt összesen 7000ft :)

2016. aug. 30. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!