Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktasam magamhoz a...

Hogyan szoktasam magamhoz a kismacskát hogy ne féljen tőlem?

Figyelt kérdés
A vőlegényem szüleinek van egy macska aki most augusztusban fialt le de fél az emberektől és állandóan elviszi a kismacskákat de magamhoz akarom szoktatni hogy ne féljen az emberektől mit csináljak hogy sikerüljön
2016. aug. 22. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld megfogni, és simogasd sokat!
2016. aug. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem úgysikerült, hogy abba a szobába menekült mindig ahol a számítógép volt,ami előtt én ültem. Bezártam az ajtót (ne zavarjanak illetéktelenek), ültem a gép előtt, a cica meg egyre inkább megszokott. A vége az lett hogy engem tekintett a gazdájának, a többiektől meg félt :D
2016. aug. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kaja majdnem mindenre megoldás.

Csalogasd magadhoz, de ne legyél bizonytalan és túl magabiztos sem.

Pár órába (rosszabb esetben pár napba) belekerülhet, hogy hozzád szokjon, de a kajával valahogy egy kis bizalmat fektetsz belé.

Ne kezdd azzal, hogy megfogod, mert akárhogy simogatod, fenyegetve érzi magát.

Hidd el, ha megdolgozol érte, meg fog szeretni.

Zárójelesen megjegyezném, hogy a madzaggal szeretnek játszani, tehát ezzel is segíthetsz a cica-gazda kapcsolaton :D

2016. aug. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én játékkal szoktam közel csalogatni a kiscicákat . Ha már a lábamhoz jönnek enni adok nekik,és közben beszélek hozzájuk. Egy-két nap alatt meg lehet fogni őket.
2016. aug. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt úgy lehet megoldani, hogy bezárod a cicákat a lakásba magaddal, de ha még nincsenek kb. 8-10 hetesek, akkor az anyjukkal együtt. Ott kapnak enni, bent élnek. Megszokják az ember közelségét. Sok türelem szükséges hozzá.
2016. aug. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Először is ha oda akarsz menni hozzá akkor ne menj túl gyorsan se túl lassan,mert akkor azt hiszi hogy bántani akarod.

Másodszor amikor csak lehet mindig te adj neki enni adj neki többféle kaját mint pl.száraztáp vagy aluttasakos eledelt esetleg valami húsos maradékot így könnyebb kitalálni hogy mélyik a kedvence ezután ha megvan mélyik a kedvence akkor azt a falytát csak tőled foglya kapni így tudni foglya hogy érdemes lesz téged közelebb engedni főleg ha mindig van nálad

Miközben eszik és kicsit közelebb enged akkor próbáld megsimogatni miután ez is megvolt talán még a kölykökhöz is odaenged

Ja és fontos hogy sokat foglalkozz vele pl.játsz vele sokat ja és csinálj nekik puha fekvőhelyet egy egyszerű kartondobozból és egy kopott ruhadaraból imádni fogja.

2016. aug. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) az a baj hogy az anya közelébe se tudok menni mert rögtön elszalad vagy volt rá példa hogy rám fújt pontosan nem tudom hogy hány hetesek lehetnek a kismacskák mert hordozza őket csak tippelek hogy kb.3hetesek
2016. aug. 22. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!