Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz az, hogy egy macskat...

Igaz az, hogy egy macskat vagy verni kell, vagy pedig uvolteni vele, maskepp nem lehet megnevelni? Csak az agressziobol ert?

Figyelt kérdés
A ferjem ezt vallja, es sokszor ugy rauvolt az 5 honapos kismacskankra, hogy osszeszorul a gyomrom :( Es nem azert, mert elborul az agya, hanem tudatosan, o igy tartja jonak. En ezzel egyaltalan nem ertek egyet. Szerintem elobb-utobb megerti, ha normal hangerovel hatarozottan raszolunk es letessekeljuk az asztalrol. Melyikunknek van igaza? Meg kezdok vagyunk, o az elso cicank, egy honapja van nalunk.

2016. szept. 3. 22:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnálom azt a szerencsétlen macskát.


A macska nem kutya, nem falkában él, hanem magányosan, emiatt mivel a macska nem tekint rád falkavezérként csak "kajagépként" nem lehet olyan sikeresen tanítani/ leszoktatni bizonyos dolgokról egy macskát, mint egy kutyát. Mert ő önálló lény, de ezt a beszerzés előtt kellett volna átgondolni...

De igen, meg lehet tanítani, a férjed pedig szimplán kínozza szegényt. Ha nincs otthon nem fogja érdekelni a macskát.

2016. szept. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
A férjed ezzel annyit fog csak elérni, hogy a kiscica rettegni fog tőle... Mikor a mi cicánk pici volt, akkor az asztalról például úgy tessékeltük le, hogy rápancsoltunk egy kis vizet, senki nem kiabált rá és egy egészséges, kiegyensúlyozott macska lett.
2016. szept. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Amarok Tonrar ***** válasza:
88%
Ez csak azoknál a macskáknál válik be, amiknél az üvöltöző gazdát időnként ok nélkül szájba veri lendületből egy ökölvívó. Kutatások szerint, így a normálatlan és felelőtlen állattartók egy idő után inkább elkezdenek olvasni az állatok neveléséről, mivel az állatok bizonyosan nem fognak olvasni arról, mit is várnak tőlük az emberek.
2016. szept. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Az ilyen esetek utan mindig megy oda a cica a ferjemhez, udvaroltat maganak, mintha ki akarna engesztelni. Utalom, ha ordit vele.
2016. szept. 3. 23:05
 5/29 A kérdező kommentje:
Akkor keresek errol vmi szakirodalmat, hatha annak hisz. Nekem nem, merthogy en lagyszivu vagyok.
2016. szept. 3. 23:09
 6/29 anonim ***** válasza:
63%
A férjed egy agresszív állat. Én a sajét tyúxaros életemet is félteném, és lelépnék, mielőtt engem is agyonver.
2016. szept. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
50%

Ez egy baromság. A férjed pedig idióta, már meg ne haragudj.

Nekem egész csomó macskám volt, és egyszer nem kellett ordibálnom vele, vagy megvernem (na azt főleg nem) ahhoz, hogy megtanulja, mit szabad és mit nem.

Például: becsinált a szobába. Feltakarítottam a szeme előtt. Három ilyen alkalom után megtanulta, hogy odakint kell elvégezni.

Vagy hogy az asztalra nemmászunk fel. Felkapaszkodott, letettem. Ha volt egy kis ételmaradék, azt ledobtam neki a padlóra, ha pedig egész kaja volt az asztalon, letettem az ölemből miközben ettem, hogy megtanulja: az az enyime, de ő megkapja a maradékot. Ugyancsak 3 alkalom után képes volt megjegyezni, hogy jut neki is,csak legyen türelmes.

Aki erőszakkal "oktatja" a macskáját, annak minimum egy kaukázusi medveölőt adnék, próbálja azt erőszakkal nevelni...addig élne. Ne egy kisebb, gyengébb valamin élje már ki a szadista hajlamait.

2016. szept. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
2016. szept. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod meggyőzni, akkor vidd el a macskát normális emberekhez, akik úgy viselkednek vele, ahogy kell.
2016. szept. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
De mondom, nem agresszio, o ezt olvasta, h igy kell es tudatosan igy csinalja. 16 eve ismerem, van ket gyerekunk, soha nem emeli fel a hangjat, de most kitalalta, hogy ez igy jo, ezen kivul csak a veres segit, de azt nem akarja.
2016. szept. 3. 23:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!