Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy cicának lesz bármi problém...

Egy cicának lesz bármi problémája ha 6 hetesen választják el?

Figyelt kérdés
Nem tudunk tovább várni.

2016. szept. 4. 07:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%

Nyilván nem véletlen, hogy a TÖRVÉNY szerint is 8 hetes koráig az anyjával kell maradnia. Ez nem javaslat, ez kötelező. Nincs olyan, hogy nem tudsz várni, old meg, a törvény szerint ez a gazda kötelessége!

De hogy mi baja lesz? Ez kb annyi, hogy egy emberbabának se lesz látványos baja, ha pár hetesen elszakítják az anyjától, de nem ez a jó neki...

+1: Ivartalanítani egyszer kell azt a macskát és többet ilyen gondod nem lesz. Mellékesen valószínűleg még hosszabb, egészségesebb élete is lesz....

2016. szept. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Milyen macskát? Én elhozni szeretném és nem elajándékozni őket....azért köszi. Azért nem várhatok mert aki meghirdette őket írta hogy nem az övék a cicák csak eteti őket, és kinn vannak az erdő szélén...nincs szívem ott hagyni még 2 hétig.
2016. szept. 4. 08:26
 3/13 anonim válasza:
59%
Ne is foglalkozz az első válaszolóval.Ide valaki csak azért jár fel hogy kötekedjen,bunkó legyen másokkal mert biztos annyira szar az élete hogy más kedvét is el kell csesznie.Egyik ismerősünk is 6 hetesen adta oda a macskáját ami mostmár nalunk van(mert nekik mégsem kellett😡) és semmi baja nincs.Jobban ragaszkodik hozzánk mint a másik cicánk amit kb 9-10 hetesen hoztunk el.Nem tudom lehet e ahoz köze hogy hamarabb került emberekhez de nagyon nagyon szeret minket az cica.:) Szerintem elhozhatod ha tényleg muszáj.Persze ha lenne rá mód akkor 8 hetesen ajánlott.
2016. szept. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Egyik előttem válaszolónak sincs teljesen igaza: Nem hiába nem 6 hetesen választják ideálisan el a kiscicákat. A hirtelen táplálékváltásra nincs felkészülve az emésztőrendszere, nincs meg még a megfelelő flóra a macska bélrendszerében. A hirtelen táplálékváltás, tehát ha az átmeneti időszak az anyatejes és rendes macskakajás időszak között hiányzik elég makacs hasmenést okozhat kismacskáknál (is). Hosszú probiotikum kúra következhet, persze erősebb szervezetű macskáknál ez nem feltétlen ilyen komoly lefolyású, de ezt előre nem lehet tudni. Gyakorlatilag az a baj, hogy siettetve van a fejlődésének egészségügyi szempontból egy igen fontos szakasza. De egyébként a szituációból kifolyólag, mivel nem tudsz mást tenni, hozd el, de készülj fel erre lelkileg.
2016. szept. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
14%
Mi is 6 hetes korukban visszük ki mindig a cicákat a piacra elajándékozni, ekkorra már esznek maguktól, meg a macskát is csak úgy viszik el, amíg kicsi, Utána minél nagyobb, annál nehezebben talál gazdát. Nyugodtan haza viheted a kismacskát, jól meglesz az anyja nélkül.
2016. szept. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%

Nyugodtan hozd el a kiscicát,nem lesz semmi baja. Ahogyan előttem is írták jobban fog kötődni hozzád. Régen amikor,még nem volt törvényileg szabályozva, akkor választották el a cicákat, mikor önnálóan elkezdtek enni ez kb.6 hetes korban van.

Itt mindig van olyan aki mindenáron ivartalaníttatni akarja az összes állatot. Nem kell foglalkozni vele.

Ha jól értettem a kiscicád anyja kóbor cica, ezért ha elhoztad , vidd el állatorvoshoz, a Te egészségedre nézve fontos,hogy pl.féregtelenítve legyen.

Legyen sok örömöd a kiscicádban.

2016. szept. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
hozd el nyugodtan a cicát szerintem egészségügyi problémája ettől nem lehet ilyen korban már önállóan esznek ami miatt nem ajánlott 8 hetes kor vagy inkább tizenkét hetes kor alatt elválasztani az anyjuktól az inkàbb azért van mert ilyen kicsi korukban még szükségük van arra hogy tanítsa őket például harcra szóval szerintem maximum annyi gondod lehet majd később hogy elég harapós kiscica lesz rajtad fogja kiélni azt amit az anyjával kellett volna
2016. szept. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Bocs, én azt hittem, te vagy a gazda. Ha a kiscicák nincsenek biztonságban, akkor jobb, ha elhozod! Ez némileg más helyzet, mint a gazdás macskacsalád esetében. Persze, a legjobb lenne az egész családot biztonságba helyezni, de ha nincs rá lehetőséged, az is érthető.

Azért annyit tegyél meg, hogy néhány (ne csak egy, mert sajnos biztos, hogy a legtöbbnél se hely, se pénz 😟) macskákkal is foglalkozó állatvédő szervezetnél jelzed, hogy merre vannak, hátha valami csoda folytán lesz rá kapacitásuk!

Az általad megmentett kiscicát pedig mielőbb vidd állatorvoshoz!

2016. szept. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem lesz problémája. Ugyan az ideális kor cicáknál 10-12 hetes kor, de ha ilyen helyzet van, hogy erdőszélén kóbor cica kölyke, akkor elhozhatjátok már 6 hetesen. Legalább biztonságban lesz, megkapja a bolhairtót, féreghajtót, amire már nagy szüksége lesz. Hozzátok el nyugodtan.
2016. szept. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én is jobb szerettem volna később menni érte de sajna nem megoldható. Már el hoztam és hoztam a testvérét is. Most ketten vannak, kis koszosak :) az anyjuk nem volt láthatáron.
2016. szept. 4. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!