Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Orosz kék cica olcsón?

Orosz kék cica olcsón?

Figyelt kérdés
Orosz kék cicát szeretnék venni. Nem túl drágán, törzskönyvvel. Hol lehet a legolcsóbban venni? Válaszokat előre is köszönöm!:)

2016. szept. 4. 14:39
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
64%

Bocsánat, benéztem egy 0-t. :D

Regen én magam is tenyésztettem, ugyan nem oroszkéket, viszont tenyészállatok miatt rengeteget jártam kiállításokra, elég nagy a cicaismeretem, a különböző fajták, és azok viselkedése, jelleme terén, ha leírod, hogy milyen feltételeid vannak úgymond, mit szeretnél milyen legyen a cica külsőre, belsőre, segíthetek fajtát választani.

2016. szept. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
juuuj,köszönöm,írok privit:)
2016. szept. 4. 17:24
 13/27 anonim ***** válasza:
80%

csakis tenyésztőtől.

ha nem jó a sima házicica,akkor el kell fogadni,hogy a tenyésztett változatnak ÁRA van. amit egyszer kell kifizetni,szóval nem értem miért kéne spórolni rajta.

csakis tenyésztőtől kapsz törzskönyveset.

házi szaporítást nem ajánlom,ott ha kicsiként hasonlít a cica,felnőttként garantáltan nem fog. és azért is kifizetsz egy rakat pénzt..

úgyhogy vagy házi cica vagy tenyésztő.. amúgy tényleg nem kell sajnálni annyira a pénzt, 15-20 évig veled lesz. nem éri meg az egyszeri költséget? komolyan nem értem.

2016. szept. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%

Gondold át: miért tenyésztő valaki? mi a célja vele? mennyire használja ki a szegény kis állatkát, akinek ha kell ha nem ellenie kell :(

Házi hamuszürke pont olyan szép lesz, keress a neten.

2016. szept. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
78%

Egy tenyésztő pont hogy nem elleti az állatait, ha kell, ha nem. Egy tenyésztő, aki nem csak papíron, hanem lélekben is az, az évi maximum 1 almot hoz le egy tenyésznősténytől, vagy abban az évben ki is marad az adott tenyészállat. És egy tenyésztőnek az a fontos, hogy a fajta előnyös tulajdonságait vigye tovább, és tovább tökéletesítse a kedvenc fajtáját.

Akiről te beszélsz, azok a szaporítók, vagy az egyszerű felelőtlen gazdák, akik hagyják cirmit évi 2x 3x is szülni, mert cirmi hamuszürke, szóval mindig elkelnek a kölykök, és mivel ő nem költ rájuk, nem viszi orvoshoz, és mihamarabb megpróbál megszabadulni tőlük akár már 6 hetesen is, így neki gazdaságosabb, mint egyszer kifizetni 10ezret egy nyamvadt ivartalanításért. Na ez az elitélendő inkább.

2016. szept. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
pontosan,az igazi tenyesztok nem feltetlen haszonbol fialtatják es ha valaki mar papiron az,akkor bizonyos evente muszaj pihentetnie a cica szervezetet,mert az allatnak nem tesz jot:) visszaterve. nem fizetek ki százezreket,ha lehet valahol olcsobban is kapni. ha nem,akkor max megveszem dragabban,nem tudom ki mondta h nem:)
2016. szept. 5. 16:23
 17/27 anonim ***** válasza:
47%
ÖÖÖÖÖÖÖ izé, ha a házi hamuszürke "Cirmiről" beszélünk, hogy az eccerű... gazdája hagyja elleni évi 2-3x a hamu szürke kiscicák miatt, az azé nem lehet helytálló, mert ugye az eccerű gazdi eccerű hamucicája eccerűen kijár a kertbe, és ennek okán eccerűen összefexik mindenféle kandúrokkal, akik nem feltétlenül hamucicák, hanem feketék vagy fehérek, de sőt pláne! vörösek és tarkák, tehát nemigen lesz hamu a kiscica sem, tehát az elméleted eccerűen megbukott.
2016. szept. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
68%

Eccerűen megtanulhatnád helyesen leírni ezt a szót, pláne ha soronként 2x is használod. Akkor tanuljunk egy kis genetikát.

Mivel anyuka szürke, apuka meg x színű hacsak apuka nem domináns anyuci színe felett akkor 50-50 százalék az esélye, hogy a cica szürke lesz, a tarka mintázat domináns más mintázat felett, így ha van tarka apuka is a jelöltek közt, ha tiszta tarka génű biztos, hogy tarka lesz az ő utódja, viszont a tarkaságban nagy esély van rá, hogy anyuka színe is megjelenik, és így pl fehér szürke mintás cicánk lesz. Mivel egy felelőtlen gazdiról beszélünk, így valószínűleg került a szomszédokba is anyacica fiaiból, és ugyan lehet, hogy anyacica fia fekete, és ez most ebben az esetben domináns a szürke felett, viszont a génjeiben hordozza anyuci színkódját is, attól, hogy nem az érvényesül láthatóan rajta, és miután megrakta anyucit, hiába domináns a színe, 50% eséllyel hamuszürke lesz az utód. Most leegyszerűsítve próbáltam elmagyarázni, ugyanis a szőrszínt nem 1 gén határozza meg, és nem tudunk csak tisztán recesszív és domináns génekről beszélni, mint pl szemszínnél. Illetve nem számoltam semmilyen felmenői tulajdonsággal, hanem mintha cirmi és annak partnerei lennének az első macskák a földön, és tiszták a színkódjaik.

Azért az durva, hogy egy biogenetikust okítottál ki valszeg 10en akárhány évesen, hogy miért nem lehet szürke kicsi cirmitől. Én sem azt mondtam h garantáltan minden évben lesz szürke kicsi, pláne nem azt, hogy mind az lesz.

De ez a része lényegtelen, a lényeg az, hogy a sima házicicák is minimum ugyan olyan, vagy rosszabb metódus alapján születnek, mint a fajtatiszta törzskönyvesek, szóval csak azért nem venni tenyésztőtől állatot, mert az x évig felügyelve szaporítja őket, ellenben cirmit nem szándékosan szaporítják, csupán nem ivartalanítják, ezért potyogtat évi 2-3 almot, és esetleg azon kölykeit, akik nem kellnek el vmilyen módon elteszik láb alól, butaság. Sőtt 2 oldalú dolog, mert míg egy tenyésztő nem fogja kidobni, menhelyre adni, megölni a rámaradt kölykök, cirmi gazdája gond nélkül megteszi, így azzal hogy onnan viszünk kölyköt ugyan megmentünk 1et a haláltól, de ezzel együtt megnyugtatjuk cirmi gazdájának lelkét, hogy most is elvitték a kölykök nagy részét, nem lesz itt baj.

És ezzel nem azt mondom, hogy nem támogatom a sima házicicák elhozatalát, még mielőtt valaki félre értené, és belém kötne, nekem is van kukából kihalászott házicicám, én csupán arra vágynék legbelül, hogy ne találjak a kukában, útszélén kidobott 1-2 hetes kölyköket, neylonszatyorba csomagolva, és nem oltanának le hetente több 100 macskát a menhelyeken, hogy legyen hely az új jövevényeknek.... aki nagy eséllyel nem tud 4-8 kölyöknek gazdit találni almonként, az ne sz.rozzon, spórolja össze azt a pár ezret, és ivartalanítsa.

2016. szept. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%

OMG! A nyugdíjas biogenenetikusoknak mennnnnnnnnnnnnnnyiii szabadideje van :D és egy eccerű kérdéstől meddig jutottunk!

Télleg, emléxik még valaki a kérdésre? :D

2016. szept. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
fejezd már be,csak picit vagy unalmas.menj játsz máskor, az okosabb emberekkel meg ne kotoszkodj csak mert épp nem tudsz massal visszavagni:) és ha nyugdijas mi van? ő dolga,nem? akkor is tud,mert megtanulta és ezt akar tetszik akar nem tiszteletben kéne tartanod minimum annyival,hogy nem kotsz bele minden mondataba:) kösz.
2016. szept. 5. 22:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!