Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ma kaptam egy kiscicát,...

Ma kaptam egy kiscicát, elhozták macskahordozóban és kiengedték a szobámban. Ahogy közeledtem felé, összevissza rohangált, ugrált, mindent széttépett, széttört dolgokat, aztán elbújt. Hoztam neki ételt de nem jön ki. Mit csinálhatnék vele?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 17. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Annyit tehetsz, hogy ne hagyj lent a földön, polcon olyan dolgokat amik törékenyek vagy amiket szét lehet tépni. Hagy neki időt, hogy megszokja a környezetét. 1-2 napba bele fog telni. Hagyd nyitva a hordozóját, hogy oda letudjon pihenni.
2014. ápr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igy igaz. 2-3 nap mire megszokik az új helyen. A hordozóját tedd le a földre nyitott ajtóval.Az biztonságérzetet nyújt neki.
2014. ápr. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
a macskahordozót sajnos visszavitte a tulaj:/ esetleg tegyek le neki párnát, meg almot?
2014. ápr. 17. 10:55
 4/10 anonim ***** válasza:
egy kartondoboz is megteszi! meg fog nyugodni ne aggódj! :)
2014. ápr. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
már eljutottunk odáig, hogy ha kedvesen szólok hozzá és szép lassan felé tartom az ételt, akkor csak picit húzódik hátrébb és nem rohan el:)
2014. ápr. 17. 11:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Kell neki egy kis idő mire megbarátkozik az új környezettel, nálunk ez 1 nap volt, utána semmi gond nem volt :)
2014. ápr. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Légy vele türelmes. Én ugyan így jártam a cicámmal,mint te. 2 egész napot töltött el a szekrénysor háta mögött. Cicatejet,kolbász darabkákat raktam le neki a szekrényhez és már mikor kellően éhes volt előjött. Míg evett,hagyta,hogy simogassam. Kapott egy karton dobozt egy kis párnával,ott aludt aznap este. Másnap már odamert jönni hozzám amikor kaja volt nálam. Szép lassan összebarátkoztunk és rájött,hogy jó helyen van.
2014. ápr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Még nem szokta meg az úly helyet.Neki ez pont olyan helyzet mintha te ébrednél egy vadidegen helyen vadidegen emberewk közt. Minnél hamarabb vigyétek ivartlanitásra ,mert úgy nem lesz agressziv és útálatos.
2014. ápr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, egyet értek az előttem szólókkal, maj megszok téged. Esetleg ha csöndben leülsz a szobába, valmi kajával és csak ott ülsz akkor oda mer majd jönni. :)

Kedves utolsó!

Ez nem az ivartalanítástól függ. Nekünk nincs ivartalanítva a macskánk, és nem utálatos. Mindig jön, simizzük,dorombol.

2014. ápr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gondoskodj róla hogy enni tudjon bármikor amikor akar. És ha tudja hogy etetve van, hamar az öledben fog dorombolni.

Falun az idős szüleimhez oda jár a szomszédok összes macskája ételmaradékot enni. Ezért közülük még olyan macskát is meg szoktam simogatni, amelyiket még a saját gazdája sem. Mert a macskának az a lényeg hogy etessék és hogy kik etetik.

2014. ápr. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!