Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Barf. Osok miért térítik...

A Barf. Osok miért térítik ennyire rámenősen a macskatartókat mostanság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 20. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom de engem is de találtak már igen hevesen osztották az észt
2016. szept. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
Ezelőtt nem adtam húst a macskának mert eszemben sem volt XD Aztán elgondolkoztam hogy végülis igazuk van mert ha belegondoltok a szabadban sem a füvet eszik. Nem csak húst kap ne értsetek félre de mióta adok neki teljesen más. Több kedve van játszani gondolom több energiát kap. Aztán meg elég belőle kevés nem úgy mint a tápokból. De valóban vannak akik ezt túlzásba viszik. Hiába erőlködnek aki nem akar azt adni úgy sem fog.
2016. szept. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
78%

Én csak akkor mondom el a véleményemet, ha kérdeznek. Nyersen etetem a macskát (is), mert ő majdnem ráment a tápra. Akkor megnéztem a tápok összetételét, és szinte mindegyikben találtam olyan összetevőt, ami nem tetszett, macskának nem való. Ilyen pl. a különböző cukor- és cukorszármazékok (pl. melasz), mogyoróhéj(!), és a gabona már önmagában. Belegondolva, a macskafélék obligát húsevők. Ez azt jelenti, hogy szinte semennyi növényi táplálékot nem fogyasztanak (a fűrágás inkább gyomorápolási célzattal van, de abból tápanyagot nem vesz fel), ellentétben a kutyafélékkel, amelyek a vadonban is esznek pl. gyümölcsöket.

Tehát a macskák növényi táplálékkal maximum a zsákmányuk gyomortartalmában találkoznak. Az emésztőrendszerük a hús emésztésére szakosodott még inkább, mint a kutyáé. Vagyis elsősorban fehérjék és zsírok szerepelnek a természetes táplálékában, a szervezetének szükséges szénhidrátok nagy részét maga állítja elő ezekből. Egy ilyen állatot gabonafélékkel "táplálni" csak ilyen idézőjelesen lehet, ellenben például az emésztésüket meg lehet vele terhelni.

Mindez pusztán a logika alapján.

Ezek után a tapasztalat: a macskánk amióta nyersen él (3+ éve) nincs szájszaga, fogkő minimális, nem hullik állandóan a szőre - ezek pontosan mind problémák voltak táp mellett.

Ha az rámenős térítésnek számít, hogy elmondom az én érveimet és tapasztalatomat, akkor rámenős vagyok. :)

2016. szept. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!