Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskámat katéterezni kellett....

Macskámat katéterezni kellett. Van ebben másnak is tapasztalata?

Figyelt kérdés
7 éves ivartalanított, túlsúlyos, nőstény cicámat sajnos katéterezni kellett. Tele volt a hólyagja struvittal. Szegénykém még mindig elég rosszul van, véreset pisil, nincs étvágya. Van valakinek ebben tapasztalata? Jó lenne olvasni valami biztatót :(
2016. szept. 22. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
LEHET KAPNI ÁLATELEDEL ÁRUHÁZBA GYOGYSZERES MACSKAELEDELT ÉS JO MINŐSÉGÜ TÁPOKAT IJEN ÉS HASONLO DOLGOKRA
2016. szept. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia. A mi cicánk is így járt, 11 éves volt akkor. Pár napig szintén rosszul volt, és véreset pisilt. Aztán jobban lett. Ma már 15 éves, a probléma nem jött elő többet.

Az állatorvos két dolgot javasolt.

1. Igyon többet a cica. Ezt úgy értük el, hogy naponta többször kicseréljük a vizét, mert állottba nem iszik bele. Volt egy füles üvegpoharam, amiből szívesebben iszik, mint a rendes macskatálból, ezt nekiadtam. Illetve naponta 5-6 alkalommal is megnyitom neki a csapot a mosdóban, mert abból meg nagyon szeret inni.


2. Nem ehet száraztápot egyáltalán, vagy veseköves macskáknak való tasakosat veszünk neki, vagy (mivel ez nagyon drága) keverjük rendes tasakossal, illetve rendes húst eszik, úgy értem, marhát, csirkét, halat.


De szerintem neked is el fogja mondani a doki, hogy mit egyen a cica. Ami a mostani levertségét illeti: nekem is volt vesekövem, amit hasonló módszerrel távolítottak el (urográfia), és nagyon fájt, közben is, utána is napokig. Ha szegénynek elmúlik a fájdalom, jobban lesz, ne aggódj.

2016. szept. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nálunk kandúr macskának volt struvit köve, sajnos háromszor is katéterezték. Azóta vettem royal canin s/o tápot ami rohadt drága, de azóta egyszer sem volt ilyen gondja. Viszont legnagyobb kiszerelésben már egész jóra jön ki az ára csak hát szét kell csomagolgatni őket,hogy ne szívja meg magát párával. Akkor már nem eszi meg. Amennyire tudom,a lány macskáknál sokkal kisebb az esélye ,hogy kialakuljon vagy újra kialakuljon (anatómiai okok miatt). Nem lesz komolyabb baja,viszont ha visszatér akkor sajnos át kell térni gyógytápra.Ha az sem segít akkor műteni tudják.
2016. szept. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!