Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cicát hogy lehetne edzeni?

Benti cicát hogy lehetne edzeni?

Figyelt kérdés
Kicsit pufi a lakásban tartott cicám. Most költözünk családi házba, de továbbra is bent lesz, két főút között van a kert, nem fogom kiengedni hogy elüttesse magát. A lakásban nem sok tere volt a mozgásra, vajon az, hogy a lépcsőn le-fel szaladgálhat, 3x akkora területe lesz, az segíteni fog kicsit a pufiságán? Játszani szoktam vele, szereti is, de nem túl aktív, nagyjából három lépés után lefekszik kipihenni a fáradalmakat. Naponta egyszer kap enni, próbálom kicsit kordában tartani a kalóriabevitelét, de hát a mozgásszegény életmód ettől függetlenül picit meglátszik rajta. Az sem sokat segít, hogy perzsa macskáról van szó, tehát alapból kerek a feje és nagy a bundája, fürdetéskor látom inkább, hogy van egy kis pocija. Szeretném ha egészséges lenne és sokáig élne. Vannak valamilyen módszerek arra, hogy hogyan lehetne edzésben tartani?
2016. szept. 23. 09:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Játszani kell vele. De ha ugyanazt játszod csak vele azt megunja.

Mi például kergetőzni szoktunk, pedig nem nagy a lakás de van egy 5 méteres előszoba. Én kergetem, aztán ő engem.

Vagy feldobálom a szekrény tetejére a játékát szájába veszi és lehozza. Ezt egymás után ahányszor még van kedve.

Vagy húzogatom neki a madzagra kötött valamit és üldözi.

Vagy például az enyém a selymes szőrű játék egeret imádja. De az ugyanolyan durva szőrű már nem érdekli. Sparban vettem eddig de már egy jó pár hónapja nem kapok, Fressnapfban meg nincs olyan selymes.

Vagy például szöcske labdát is üldözi vagy stresszlabdát/papírgalacsint szoktam dobálni neki és rohan utána.

A cicák nagyon kíváncsi állatok úgyhogy fontos hogy tudj mindig újat kitalálni neki, hogy elég izgalmas legyen ahhoz hogy megmozduljon miatta.

2016. szept. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Adj neki egy kicsit kevesebb kaját.Vagy ha van futógéped,akkor arra rárakod és a feje elé kaját lógatsz és futni fog
2016. szept. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!