Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám második napja el el...

A macskám második napja el el cseppet vért a nemi szervéből. Voltunk orvosnál, ultrahangos vizsgálat is megerősítette, hogy vemhes. Azt mondta az orvos lehet elvetél, lehet nem. Volt valaki hasonló helyzetben? Többi lent.

Figyelt kérdés

1-2 órája úgy nézett ki, mintha megindult volna a szülés nála, felhívtam az orvost aki szerint a macska el fogja rendezni a dolgot maga, ő nem tud segíteni neki..de ha gond van szóljunk...

Kételkedek az ügyeletes orvosba a miénk meg nincs otthon.

Viszont most úgy néz ki hogy semmi baja a macskának.Eszik, iszik nyalogatja magát, nyújtóskodik stb..stb..Pont mint máskor.Jó volna ha megmaradnának a kiscicák, de azért most inkább az anyamacskát féltem.

Nálatok ilyennek mi lett a végkifejlete?



2016. szept. 24. 16:21
 1/9 ThodEE GoD ***** válasza:
73%
Szoktunk csinálni neki egy letakart dobozt amibe nem használt törcsit-pulcsit beleteszünk, volt hogy szó nélkül ment és lettek a cicák, volt hogy csak akkor volt hajlandó a dobozba lenni ha ott ültünk mellette, mikor az első megszületett akkor már ott lehetett hagyni, nem jött ki a dobozból.
2016. szept. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előttem író mondta, úgy tegyél, de én nem értem a dokitokat... a vérzés méhgyulladás miatt is lehet a legkorrektebb az lett volna tőle ha kiveszi a méhét, mint irtad amúgy is az anyamacska egészségét tartjàtok szem előtt s a kicsikre nem tartotok igényt. Legközelebb ivartalanítás mindenképpen ha jót akarsz a cicának
2016. szept. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
igen. Mi egyszer befogadtunk egy kóbor cicát, kiderült, hogy vemhes, és neki is vérezgetett a nemiszerve picit, elvittük a dokihoz, elmeséltük, hogy mi a helyzet, és hogy érte aggodunk első sorban egyből ajánlotta a méhe eltávolítását ami meg is történt.Azóta ő a mi kis kedvencünk, de nállatok picit más a helyzet, a dobozát egy nyugodt csendes meleg helyre rakd
2016. szept. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kimaradt az írásomból, hogy még 34-35 napunk van ahhoz, hogy szülésről kellene beszélnünk.De megvettük már a dobozt is, van egy kedvenc takarója azt akartam beletenni, attól mindig megnyugszik.Kaptunk antibiotikumot, naponta 2x1/4 -et kell beadni belőle.De most hogy úgy csinált pár órája, mintha szülni készülne már lerázásnak érzem ezt a majd a macska megoldja magának dolgot.


Második válaszoló az orvosban fel se merült, hogy ilyet ajáljon, mikor mondtam neki hogy látszik a ciciin már, hogy vemhes, kapásból azt mondta ő tapintásra nem érzi őket és nem tudja megállapítani, hogy tényleg vemhes e, de megnézheti ultrahanggal.Akartuk volna a kismacskákat, de ha választani kell akkor ebben a helyzetben tényleg az anyamacska érdekeit nézzük és ez után lett volna ivartalanítva mindenképp a cica.

2016. szept. 24. 18:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Másik orvos, és ivartalanítás minél előbb.
2016. szept. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor s.o.s- be vigyétek màsik àllatorvoshoz, ha nem akarjàtok, hogy esetleg bele is haljon a szülésbe ràadàsul nagyon nem oké, hogy vérezget.Ez a doki egy hülye.
2016. szept. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sürgősen ivartalanítsátok! Ez lenne a legbiztosabb megoldás. Kiscicákkal pedig tele vannak a menhelyek, macskamentők, ha szeretnétek, lehet tőlük örökbefogadni.
2016. szept. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi van a cicussal?
2016. szept. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a kérdésed jól van, de a mi orvosunk azt mondja nem lát kismacskákat és igazából arra se lát nyomot, hogy lettek volna..Kicsit értetlenül állunk a dolgok előtt.Jövő héten még lesz egy kontroll ultrahang és ha nincsenek szívhangok akkor megegyezünk egy ivartalanítási időpontban, főleg mert ha kismacskák se voltak akkor valami nagyobb bajt előzhet meg ez a műtét.

Köszönöm a segítségetek:)

2016. szept. 29. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!