Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív lett a down vizsgálat...

Pozitív lett a down vizsgálat eredményem,1:180. Nagyon aggódom. Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
17hetes terhes vagyok, 27éves, a családban senkinek sem volt hasonó betegsége egyik félről sem. Van egy egészséges 3éves kislányom, szóval második terhesség. Hétfőn megyek vérvételre, ami 100% pontossággal megmondja, mi is a helyzet valójában, péntekre meg kellene kapnom az eredményeket. De addig csak ez jár a eszemben...
2016. ápr. 21. 11:28
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Nyugtassatok meg kérlek! :(
2016. ápr. 21. 11:30
 2/28 anonim ***** válasza:
25%

csak hogy tiszta legyen a dolog: nem vérvételre mész, gondolom, mert abból nem lehet tutira menni. magzatvíz-mintavétel vagy chorionboholy-biopszia ad 100%-os eredményt.


van ismerősöm, akinek 1:23 lett az eredmény, de az amniocentézis után kiderült, hogy teljesen egészséges a baba.

drukkolok!

2016. ápr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
ja, és sógórnőm is első körös 1:200-as eredménnyel most várja a teljesen egészséges kislányát.
2016. ápr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Az jó hír :) De igen, vérvételre, valami új fizetős módszer, pontos megnevezését nem tudom, de 100%os eredményt ad. Ezt választottam a magzatvízvizsgálat helyett, az eredmény is gyorsabb. Egyébként Szlovákiából vagyok.
2016. ápr. 21. 11:44
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

húgomnak 1:130 lett az eredménye, és teljesen egészséges a gyerkőc, sőt, kiemelkedő a védőnő szerint.

Mennyibe kerül ez a teszt? Itthon is van ilyen, de ha jól tudom, több százezer forintba kerül...

2016. ápr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom prenatest az meg vérvétel... de szerintem ne aggódj, a barátunknak 12 hetesen azt mondták downos a baba, megcsinálták a prenatestet és kiderült hogy kislány és makk egeszséges, napokban fog születni!
2016. ápr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
40%
Igen, valószínű akkor Nifty vagy Prena teszt. De sajnos nem 100%, csak kb. 95% az eredmény helyessége. Egyedül az invazív vizsgálatok (amniocentézis, CVS) adnak közel 100%-os eredményt. Az anyai vérből végzett vizsgálat nem diagnózis sajnos.
2016. ápr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon megnyugtattok, pedig már két napja folynak a könnyeim, nehéz lesz az elkövetkezendő egy hét. 350 euró a teszt. Viszont a magzatvíz eredményekért is majd 300eurot kérnek, ha egy héten belül szeretném megkapni az eredményeket. Standard várakozási idő 3hét. A vérvételben legalább nincs kockázat.
2016. ápr. 21. 11:58
 9/28 A kérdező kommentje:
Nem tudom, az orvosom minden bizonnyal állítja hogy 100%. Mindegy, nekem az is elég ha 95%ra mondják meg hogy egészséges, csak ez számít.
2016. ápr. 21. 12:03
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is 27 voltam, 1:220-hoz lett a kockázatom. A családi betegségek itt nem számítanak, a down nem örökletes betegség. Első kiviselt terhességem volt.


Nekem egészséges lett a magzat, ma már 6 hetes baba. Amniocentézisem volt (Niftynek az eredménye nem jött volna meg időben, egy külföldi ünnep miatt), így az amnió mellett döntöttünk. A Maternityben csináltattam, 1 hét múlva volt eredmény, jó döntés volt.


Mi nemcsak azért csináltattuk meg, mert nem tartottunk volna meg beteg magzatot, hanem mert ha meg is tartja az ember, fontos, hogy tudjanak róla a dokik a szülés után, ha műteni kell vagy bármi.

2016. ápr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!