Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4 honapos a kisciam. Karmol,...

4 honapos a kisciam. Karmol, haap es maszik mindenhova. Ha ivartalanittatjuk, akkor megvaltozik?

Figyelt kérdés
2016. szept. 29. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megszelidited, akkor megváltozik. Ha megnő, akkor megváltozik.
2016. szept. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Akkor változik meg, ha megnő. Ő még pici.

Ivartalaníttatni inkább 6 hónapos kora körül érdemes.

2016. szept. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem mar 1,5 évesek, már szerintem nagymacskának számítanak, ugyanolyanok...mondjuk nagyon sokat játdzottam velük, lehet azért
2016. szept. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
majd ha megnő 1 1.5 éves korig csinálják
2016. szept. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Játszik. Az ivartalanítástól ez nem múlik el, csak majd ha idősebb, felnőtt lesz, akkor nyugisabb lesz (bár ez sem 100%, de általában). Ettől függetlenül is érdemes lesz majd ivartalanítani.
2016. szept. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás után kicsit nyugodtabbak lesznek a cicák, de a játékosság megmarad.

Sokat kell foglalkoznod vele, hogy szocializálódjon. Vezesd le az energiáit. Vegyél neki egy jó masszív kaparófát, ami rácsimpaszkodva elbírja (felnőtt korában is) a súlyát, és magasabb, mint a kinyújtózó macska. A különféle játékok, kislabda is jó szolgálatot tehet.

Ha karmol, harap, erősen markold meg a nyakát, és határozottan mondj nemet. Tanulja meg, hogy te vagy a főnök. Ütni nem érdemes, mert játéknak veszi.

A problémák forrása egyébként lehet a korai elválasztás ...

2016. szept. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 6 hónapos korában ivartalaníttattam a macskámat ugyan ezen okból kifolyólag de semmit sem segített rajta. Ugyan olyan rossz maradt. :) volt már több macskám is aki ilyen volt, sőt, most is van egy másik anyáméknál,de lassan 2 éves és kb most kezd lenyugodni.
2016. szept. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás a macskád természetét nem változtatja meg. (Ettől függelenül 2-3 hónap múlva ivatalanítani kellene.) Ahogy "öregszik", úgy kicsit komolyodhat, de szerintem felnőtt korára is egy kíváncsi, játékos macska marad.
2016. okt. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!