Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szivtelenség lenne befogadnom...

Szivtelenség lenne befogadnom a 3 főleg benti cicám mellé egy kóbórt akit kintinek tudom, csak befogadni?

Figyelt kérdés
A 3 cicàm oltott ívartalanított, prémium tàpokon élnek, be tévedt hozzànk egy kb 5 hónapos kiscica, én etetem és megsajnàltam, arra gondoltam befogadnàm és ivartalanitani elviszem, ha beteg lessz orvoshoz viszem ennyi belefér, de hogy őt is oltassam és prémiumon tartsam az màr nem. Szóval kint csinàlnàk neki kuckot és olcsó konzervekkel etetném meg valami olcsó tàppal. Nem akarom lejebb vinni az idàigi megszokott minőségei tàpjukat a 3 cicàmnak. Szóval ez igy jó lessz? Vagy gonoszsàg picit?

2016. okt. 3. 18:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem gondolj bele, ha van 4 gyereked és a negyedikre már nem jut pénzed a többiek meg megkapnak mindent.

Persze a macsek nem gyerek, de én nem tartanám igazságosnak és nem is tudnám megcsinalni. Biztos jobb neki mint ahogy eddig volt, de én nem tudnék így különbséget tenni. Ha nem tudom ugyanazt megadni neki, mint a többieknek akkor keresnek egy gazdit neki, ahol ugyanazt megkaphatja akar kint a másik 3 macsek. :)

2016. okt. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
15%
Túl sokat válalsz. Legyen szerintem 3 cicád de nekik legyen meg mindenük. Ez kb olyan ha lenne még három testvéred, és nekik lennének drága, márkás ruhái, drága telefon meg ilyenek...neked meg lenne 2 kínai ruhád telefon nélkül például. Ez ugyan olyan. Az állat is megérzi hogy vele nem foglalkoznál úgy mint a többivel. Inkább ne vállald be ha ilyen élete lenne. Rakd ki internetre, szórólapokra stb keresel egy SZERETŐ gazdit a kiscicának.
2016. okt. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd be, és keress neki gazdit. Amíg nincs jelentkező, addig jobb neki ez mint a semmi.
2016. okt. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Elöször gazdi keresésbe kezdtem, de hàt nem volt túl kelendő, màr jó ideje etetem, menhelyeket kerestem fel. Cica stop van még a noénàl is. Szóval màr időben van, hogy minimum ivartalanítsam
2016. okt. 3. 18:27
 5/15 A kérdező kommentje:
Akkor ívartalanitom etetem és vàrom a jelentkezőket, csak lehet rajtam marad.
2016. okt. 3. 18:29
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem szívtelenség.Sokkal jobb a cicának hogy befogadtad.Kinti cica lesz azok ugy is vadasznak egesz nap.Ha kirakol neki macska kajat tökéletesen el lesz.Csak ne vidd menhelyre az egy borzalmas hely.Önkénteskedtem ott és lelkem majc kiszakadt.Az a cica boldog lesz igy is.
2016. okt. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi kedves utolsó! És jó, hogy felhívtad figyelmem a menhelyel kapcsolatban. Azért probàlok gazdit talàlni, de szerintem reménytelen, eddig se talàltam pedig kisebb volt még...ezért is gondoltam ezt ki, hogy akkor befogadom.ivartalanítani pénteken viszem..enni inni meleg helyet biztosítok, és rengeteg szeretetet, csak kevésbé jó tàpon fog szegény élni.Hàt ő lenne a nem luxus cicum sajna, de ha valaki majd befogadja jó helyre akkor neki adom. Ki ragasztottam àllatorvosi rendelőbe meg fel tettem egy oldalra de nem hiv senki.
2016. okt. 3. 19:40
 8/15 anonim ***** válasza:
Azt akartam én is javasolni, hogy fogadd be, még ha csak kintinek is. Húgomnak 3 ilyenje van, odaellett a mama, de ő benn nem tarthaja, mert van egy beteg, epilepsziás kutyája, ami random lesz rosszul. Csinált nekik egy bélelt házat és eteti őket. A nősténynek fogamzásgátlót ad, a kölykök kandúrok. Falun él, ott nemigen szokás sajnos a kandúrok ivartalanítása :) De így rendesen el vannak látva és idegen maccsok sem járnak be, mert a "fiúk" védik a területet.
2016. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
98%

Nézd, még mindig jobb a cicának így (ha ivartalaníttatod és olcsó kajákat eszik, kuckója van), mintha az utcán élne. Viszont az oltásokat, féregtelenítést, bolhairtást meg kellene oldanod valahogyan, mert a saját cicáidra is veszélyt jelenthet, ha ő oltatlan, netán férges-bolhás. Akkor talán, ha beoltatod, beteg sem és nem kell kezelni, az oltás még mindig olcsóbb.

De ha nem megy, akkor is jobb neki így, mint az utcán kóborként.

2016. okt. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Te egy nagyon jó ember vagy! :)

2. Jól teszed ha befogadod és ivartalanítod, ha felveszed a kapcsolatot pl.a facebookon cicamentőkkel, akkor segítenek hirdetni. Az állatorvosi rendelőkben is kiplakátolhatod, hogy gazdikereső.

Menhelyre tényleg ne vidd, ott altatnak a legtöbb helyen(akkor is ha nem vallják be), ráadásul annyi fertőzést kapna el ilyen picin, hogy tuti belehalna. :(

3. A kinti kuckó jó ötlet, legalább nem fagy meg este. A neten rengeteg jó ötlet van ebből is. :)

2016. okt. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!