Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elhanyagolt perzsacicát...

Elhanyagolt perzsacicát kaptunk. Össze van csomósodva (irhásodva) a szőre. Hogyan tudom ezt kibontani, egyáltalán ki lehet valahogy? - vagy csak macskakozmetikában teszik rendbe? És vajon mennyiért?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 24. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nemtom hogy kell-e ehhez kozmetikus. én úgy tudom, hogy ezen csak az olló segít.
2010. ápr. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire van összefilcesedve a szőre, de szerintem ne próbáld meg kibontani, mert egy életre megútál a macska. Meg csak fájna neki. Kozmetikushoz vidd el ott valószínű letolják róla a szőrt nyírógéppel. Aztán ha megtartjátok rendszeresen ápoljátok, hogy hozzá szokjon...
2010. ápr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia! Vidd el kozmetikába, akkor jársz a legjobban! Két-háromezer forint és gyönyörűen rendbeteszik neked! Biztos bolhás is, kezeld le és a féreghajtásról se feledkezz meg!
2010. ápr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szőr le, majd makka megfürdet, aztán szőr kinő, makkával együtt örül :)
2010. ápr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A csimbókokat vágd ki! Ha nagyon rossz állapotban van a szőre, akkor tényleg le kellene nyírni az egészet. Utána szépen visszanő!
2010. ápr. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szó sem lehet otthoni "sufnituningról"


Nekünk is perzsa cicánk van. Fürdés itthon szinte kizárt mert úgynézek ki mint egy hadisebesült.


Kutya-Macska kozmetikába bejelentkezel. 3-4 ezer ft-ot kér.

Géppel letolja...ez egy külön harcifeladat lesz.

1.) vagy engedi a macska mert sokkot kap hirtelen és széttárja magát és csöndbe végigüli...

2.) hadisebesültek lesztek a kozmetikussal együtt

3.) mindenképp az menjen a macskával akit úgymond fönöknek tekint. Nálunk a feleségem vitte elsőre neki nem engedi hogy lefogja amikor én odaérkeztem megadta magát. A kozmetikus is csak csodálkozott


Féregteleníteni kell és meg kell kapnia minden oltást. Ez pedig állatorvosnál. Aztán évente elkell vinni mindíg 1 oltásra de az orvos mindent elmond.


Ha jót akartok magatoknak akkor a feneke körül a szört vágassátok ki mert ha kaki után rajtaragad akkor aztán takaríthattok mikor a szép ülőgarnítúra kakis :)

2010. ápr. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Jah az előzőből még ennyi lemaradt.


Mivel a csomósodás a macskáknál ugyebár szőrhúzással jár, úgymond minnél jobban csomós annál jobban húzza a szőrt és a bőrt. Ezáltal a összecsomósodott szőrgumók alatt full sebes lesz a macska amit ugyancsak le kell ápolni. Aztán nagyon nagyon odafigyelni a persza cicára mert napi fésülést igényel. Főleg nyak, fültő és "hónaalj" :)

2010. ápr. 25. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

01:37 és 01:40-es válaszokból mindent megtudsz :=).

Vidd kozmetikushoz, ha azt akarod, hogy valaha még doromboljon neked.

Otthoni próbálkozásokkal csak felesleges sérüléseket szerzel és a macska is egy életre meg fog utálni.

Ha elkezd nőni a bundája, naponta alaposan fésüld ki macskafésűvel, különben megint be fog csomósodni és filcesedni. Ha gyengéden, cirógatva fésülöd, még kényeztetésnek is veszi és kéjesen dorombolva, elnyúlva tartja a pocakját :=).

2010. ápr. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan levághatod a csomósodott részt, csak bajszára vigyázz, nehogy levágd azt is. Utána szépen ki fog majd nőni.
2010. ápr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nézzétek, én a mi makkánknál vadabbat még nem nagyon láttam, mégis megtudtuk fürdetni, minimális sérüléssel. Bolhát azóta sem találtunk benne, hála istennek :D
2010. ápr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!