Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadtam ma az utcáról egy...

Befogadtam ma az utcáról egy fajtiszta drótszőrű foxit. A kutyus az utcán mászkált egy nyakörvel a nyakábba amin egy láncot húzott maga után :S Gazdája biztos nem volt elhanyagolt a külseje. Mik a tapasztalatok az ilyen kutyákkal?

Figyelt kérdés
Mit csinljak vele hova vigyem? Mit szeretnek?
2010. jún. 29. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos hogy van gazdája, nyakörv van rajta és lánc, csak meglógott kicsit csavarogni. Menj el vele sétálni és menj arra amerre akar, sztem hazavezet.
2010. jún. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
tegyél ki hirdetést az internetre meg a környékre hátha megtaláljátok egymást a gazdival. ha nem és meg akarod tartani a kutyát akkor vidd el orvoshoz az ad tanácsot mindenben.
2010. jún. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Láncon foxi?! Jó "gazdája" lehetett. Semmi extrát nem kell vele tenni, csupán lefárasztani :D.

Egy fürdetés nem ártananeki gondolom. Labdázni nagyon szeretnek, van amelyik gyönyörűen aportozik, bicikli mellett futást is élvezik.

Sajna a tyúkhúst is élvezik, ezért ha szárnyasaitok vannak, akkor őket betonbiztos helyre kell tenni.

Állatorvoshoz vinni és beadatni neki a kötelező oltásokat (mivel nem szeretnél gondolom semmi ilyen problémát később), féreghatást is kell csinálni, ha csak nem szeretnél tőle elkapni valamit (ehhez még doki se kell, mérd meg a kutya súlyát pontosan és utána a patikában adnak neked féreghajtót megfelelő mennyiségben. Nála ez gondolom 1 szem, ami durván 500 Ft körül lehet).

Kajából száraztáp lenne jó, mondjuk nem a Pedigree és társai.

Csirkecsontot és halat semmiképp ne adj neki.

Most hirtelen ennyi...

2010. jún. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Aki láncon tart egy kutyát ráadásul ilyen mozgékonyat mint a foxi az nem jó gazda. Sztem vagy tartsd meg vagy ha nem lehet keress neki új gazdát.
2010. jún. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Akiteki ***** válasza:

Vidd el orvoshoz, hátha van benne chip.

Tegyél ki néhány plakátot, hogy találtad.

Ha néhány nap után nem jelentkezik senki, oltasd be és tartsd meg.

2010. jún. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Meg szeretném tartani mert sajnálom nagyon. Én biztos jobb gazdája leszek mint az előző :/ tegnap találtuk és leszedtük róla a láncot hátha hazamegy de a házunk előtt aludt szóval biztos kirakták vagy nemtudom. kutyakozmetikushoz és állatorvoshoz mindenképp el fogjuk vinni! köszönöm a tanácsokat:)
2010. jún. 29. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!