Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal?...

Mit csináljak a macskámmal? Ugye nem hal meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kezdem a legelejéről. Szóval augusztusban hozattunk magunkhoz egy akkor 8 hetes kismacskát. Alapból 80 km-ről származik, tehát vissza nem tudom vinni. Sosem lehetett bent, mindig is kint lakott, mert anyám kivágta a kertbe, mert amikor egyszer bejött, látta, hogy mindent össze fog szőrözni meg mindent összebúj. AZóta kint él, és naponta sírt legalább 2 hétig amíg megszokta hogy kint élt. Na de ez nem volt baj nyáron, most meg hát beállt a 0 fok körüli idő. Anyám mai napig nem akarja beengedni a macskát. De olyannyira nem, hogy amikor behoztam mert már sírt a macska, könnyezett, prüszkölt és remegett mint a kocsonya és erre anyám levágott egy jókora pofont nekem és a macskát is megpofozta erre kivágta izomból. Azóta fekszik egy kis párnán kint és egész nap ott fekszik (ez tegnapelőtt történt). Azóta nem jár ki enni, nem láttam nagyon felkelni, csak ha kiment valaki az udvarra, riadt arra fel. Megkérdeztem anyámat, hogy mi legyen vele a télen még egy nyugodtabb pillanatában (tudniillik anyám nagyon elmebeteg, mindig ideges) és azt mondta felőle megdögölhet, de nem vihetem el, vagy kirak itthonról mindenkit és nem érdekli, hogy még nem teheti meg, amint betöltöm 1 év múlva a 18-at repülök. Azt mondja a macska fogyóeszköz de amíg él addig kell neki a házhoz. A szomszédok nem kérnek macskát, mert rajtunk kívül mindenkinek kutyája van, mert sok a betörés erre fele. (nekünk riasztüónk van) Szegénynel nem tudok mit csinálni, összeraktam neki valami kis odút de nem bújik oda be, alapból ki se jön a párnájáról. Mit tegyek, ugye nem hal meg? Kicsi a bundája szegénynek. Nem akarok semmi gyámügyi vagy rendőri dolgot mert nem akarok állami gondozásba menni. :((

2016. okt. 6. 18:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Felismerlek a korábbi kérdésedből, ott azt írtad van a cicának házikója! Akkor most van vagy nincs?

Egyébként keress egy nagyobb kartondobozt, és belül a falaira ragassz hungarocell lapokat. Az alját béleld ki valamilyen ronggyal, pléddel. Ha ez megvan ragaszd össze a doboz tetejét, és az oldalára vágj egy akkora lyukat, amin pont befér a cica. Ebben nem fog fázni.

Még ami fontos lenne, hogy normális kaját kapjon, hogy tudjon tartalékolni a szervezete a hideg időre. Van zsebpénzed?

Ja és anyád egy utolsó tanyasi prosztó, az ilyen nulla "emberektől" felfordul a gyomrom!

2016. okt. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
Semmiképp se tartsd meg, a cica viselkedése erős lelki traumára utal, nem fog sokáig életben maradni. A helyedben azonnal felvenném a kapcsolatot egy állatmentő alapitvánnyal, javaslom a tetovált állatmentőket, akár facebookon akár mobilon, ami neked egyszerűbb, ők segiteni fognak. Ha nem is személyesen ők viszik el a cicát, biztosan tudnak majd olyan megoldást nyújtani, ami nektek is, a cicának is jó.
2016. okt. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kint tartani macskát, de hideg időben száraz, meleg, szélvédett helye legyen; legyenek meg az oltásai (nyilván nincsenek), legyen féregtelenítve, bolha-kullancs ellen kezelve és ivartalanítva.

A cica beteg, ha nem viszed orvoshoz, meg fog halni.

Anyádat fel kellene jelenteni, az az igazság.

MINEK kell neki macska????

Fogd a cicát, és csempészd be az állatorvosi rendelőbe. Tudom, messze van, nem baj. Papírdobozt kibélelsz rongyokkal, beleteszed és viszed, majd otthagyod és elsunnyogsz. Mást pénz híján nem tudsz tenni, és ez sürgős eset. Otthon azt mondod, fogalmad sincs, hová lett. Még sírhatsz is, keresheted, kiborulhatsz a hitelesség kedvéért.

Valahogy le kéne beszélni anyádat róla, hogy továbbra is állatot tartson. :(

2016. okt. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Az édesanyád, ha azért képes volt megütni, mert behoztad a házba a cicust, akkor még téged sem szeret, nemhogy szerencsétlen állatot. El kell juttatni egy állatvédő szervezethez, mert így csóri elpusztul. Kiscica télen nem túl frankó dolog. A mutterodat elkéne tiltani minden élőlénytől...
2016. okt. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Van egy cicamentő csoport Facebookon (ez a nevük), ők sokszor akár ideiglenesen is befogadnak macskát. Írj nekik, mert így valóban nem sok jövője van szegény cicának.
2016. okt. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

most teljesen a szabad levegőn van egy párnán?

mindenképp vidd szélmentes védett helyre


sok cica mentő face csoport van az országban biztos lenne olyan aki elmegy érte,


merre laksz?

2016. okt. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kérdező! Mi lett mi lesz a cicával??
2016. okt. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!